Глибокорозпушувачі: види та характеристики
Обробка полів боронами, плугами, культиваторами з роками формує на глибині впливу шар ущільненого ґрунту, що отримав назву плужної підошви. Особливо часто вона спостерігається на щільних ґрунтах, у тому числі чорноземі, суглинці. Таке ущільнення стає перешкодою по дорозі проникнення вологи в глибокі верстви. В результаті насичується тільки верхня частина ґрунту. Виходить, що в період посухи рослини не можуть витягнути вологу з нижніх шарів грунту, а під час тривалих дощів може навіть спостерігатися заболочування поля. Навесні плужна підкладка не дозволяє виконувати посівні роботи в ранні періоди, а вже буквально за кілька тижнів залишки вологи випаровуються. Не можуть подолати це ущільнення і коріння рослин. Все це негативно позначається на розвитку та зростанні сільськогосподарських культур, на врожайності.
Виправити цю проблему дозволяє періодична обробка полів глибокорозпушувачами. Зараз познайомимося докладніше з особливостями та перевагами даного обладнання, його різновидами, технічними характеристиками. Останній момент дозволить вам зорієнтуватися у пропозиціях ринку та вибрати ту модель механізму, яка виявиться оптимальною у ваших робочих умовах.
Особливості застосування глибокорозпушувачів
Основне завдання, яке стоїть перед глибокорозпушувачем - руйнування плужної основи. Це забезпечується використанням довгих зубів, здатних проникати в глибину на 40-70 см, забезпечуючи руйнування щільних глибоких шарів. Це різновид культиватор, тобто тут немає перемішування шарів ґрунту.
Використання глибокорозпушувачів на практиці забезпечує:
- оптимальне насичення ґрунту вологою;
- розробку ґрунту на велику глибину без пошкодження верхнього родючого шару;
- покращення аераційних показників полів;
- запобігання вітровій та водяній ерозії;
- можливість виконання робіт у ранній весняний та пізній осінній період при підвищеній вологості ґрунту.
Аграрії рекомендують виконувати таку обробку на всіх полях без винятку незалежно від того, які культури на них вирощуються з періодичністю один раз на 4 роки. Завдяки цьому створюються оптимальні умови для зростання та розвитку сільськогосподарських культур, що в результаті позитивно позначається на їхній врожайності, стійкості до посухи, підвищеної вологості, температурних перепадів і навіть хвороб.
Класифікація глибокорозпушувачів
Глибокорозпушувачі є в асортименті багатьох сучасних виробників сільськогосподарського обладнання. Щобільше, вони випускаються на ринок у різних виконаннях залежно від:
- Способи агрегатування з базовою машиною. Глибокорозпушувачі можуть бути причіпного, навісного та напівнавісного типу. Навісні забезпечують техніці високу маневровість, тоді як причіпні важчі, масивні, що дозволяє виконувати розпушування ґрунту на дуже велику глибину.
- Конструктивне рішення. Покупці зможуть підібрати для себе розпушувачі з одним потужним зубом, а також моделі із багатозубчастою структурою розпушувального елемента.
- Функціональні можливості. Виділяють чизельні моделі (здатні розпушувати ґрунт на глибину до 40 см), із захисними стійками від перевантаження (забезпечують розпушування на глибину до 50 см), з можливістю підрізування коренів (проникають у ґрунт на глибину до 70 см). Також виробники пропонують моделі, які одночасно здатні вносити в ґрунт добрива, а також пристрої, здатні ще формувати борозни для поливу, підгортати культуру та ін.
- Хочемо звернути вашу увагу на те, що глибина розпушування в більшості моделей - це регульований параметр. Ви можете налаштувати її під свої робочі особливості за допомогою гідравлічних механізмів.
Основні характеристики глибокорозпушувачів
Щоб підібрати глибокорозпушувач під свої робочі умови, необхідно добре орієнтуватися в характеристиках даного обладнання та зіставити їх з вашою технікою та експлуатаційними умовами. До найважливіших характеристик глибокорозпушувача відносять:
- Вимоги до тягової потужності трактора. Ширина захвату та глибина обробітку ґрунту безпосередньо залежить від цього параметра. Якщо потужність базової машини буде недостатньою, обробка не буде виконуватися на необхідну глибину. Це зведе нанівець усі ваші зусилля. Якщо ж потужність буде навпаки, занадто високою це може призвести до механічної поломки обладнання.
- Глибина обробки. Тут необхідно виходити культури, із якими працюватиме це устаткування. Так, якщо йдеться про поля з пшеницею, житом та іншими зерновими з невеликою кореневою системою, то цілком достатньо обробки на глибину до 40-50 см. У випадку з просапними культурами слід підбирати моделі, здатні проникати в ґрунт на 60 см. Найбільше глибини опрацювання (70-80 см) вимагають сади та виноградники.
- Тип захисних стояків. Від наявності даних огороджувальних елементів залежить довговічність служби глибоко розпушувача. Так, сьогодні на ринку представлені глибокорозпушувачі із захистом від каміння та із захистом від перешкод. У конструкції перших передбачений зрізний болт, що сам зірветься, якщо навантаження досягне граничних показників. В обладнанні другого типу передбачені невеликі гідроциліндри, які підіймають стійки при контакті з перешкодою та опускатимуть їх назад після його проходження.
- Додаткові опції. Покупці, що підбирають для себе глибокорозпушувачі зможуть вибрати моделі з рівними або зубчастими краями зубів, з трубчастими або голчастими котками, зі складними рамами, з гідравлічним приводом для коригування висоти опорних коліс та ін. Вибір додаткових опцій досить широкий, що дозволить кожному знаходити ті рішення, які виявляться найбільш ефективними у його робочих умовах.
Пройдіть у каталог товарів «Гідромаркет», щоб познайомитися з різноманітністю глибокорозпушувачів, технічними характеристиками та підібрати найкраще рішення для себе, в тому числі й за ціною.
- Переробка сміття в Україні: питання, яке потребує комплексного підходуАктуальна проблема переробки сміття в Україні, показники у цифрах по нашій країні та країнах Європи, що підтверджують її серйозність. Знайомство з основними різновидами ресайклінгу, а також видами відходів, що подаються на переробку. Продукти, які можна отримати на виході шляхом утилізації відходів. Основні різновиди обладнання, яке може використовуватися на сміттєпереробних підприємствах, принцип їх влаштування, дії та види вихідної сировини.
- Вибираємо лебідку на трактор правильноЗнайомство з тракторними лебідками, їх основними різновидами, призначенням. Опис трелювальних лебідок та особливості їх використання у лісозаготівельній галузі, залежність місця встановлення на техніці від виду робіт, для яких вони призначаються. Тракторні лебідки, які стануть незамінним рішенням під час експлуатації техніки у поганих дорожніх умовах, на нестабільних ґрунтах, пересіченій місцевості. Опис основних видів, залежно від типу приводу. Рекомендації щодо вибору.