Механізм відбору потужності тракторів
Механізм відбору потужностей призначений для передачі обертального моменту від силової установки на використовувані трактором додаткові агрегати (навісне обладнання) – борони, косарки, поливатели, причепи і т. д. Такий механізм використовується в більшості сучасної техніки, деякі старі моделі позбавлені його. Самі системи бувають механічними, гідравлічними, електричними та пневматичними. Придбати деталі для тракторів пропонує наш інтернет-магазин.
➤➤➤ Популярне: каталог валів відбору потужності для тракторів
Відбір потужності на тракторах: який ВМО купити на саморобний трактор «Гидромаркете»
Вал відбору потужності (або ВВП) є основним елементом цього механізму трактора. До складу його входить також приводний шків і лебідки. Вал приводить в дію приєднані агрегати і може встановлюватися спереду машини, ззаду або збоку. Найчастіше використовується ззаду розташований вал.
Спереду його встановлюють, якщо техніка буде виконувати роботу, яку оператору необхідно постійно контролювати (для грейдера, косарки, пожежної лафети). Зустрічаються трактори, оснащені переднім і заднім валом одночасно, ще рідше застосовується бічній вал відбору потужності.
Вал коробки відбору потужності буває також:
- залежним (перестає обертатися, коли вимикається головна муфта зчеплення);
- напівнезалежний (його можна включити/виключити окремо від основної муфти зчеплення);
- синхронним (змінює кількість обертів після перемикання передачі);
- комбінований (поєднує кілька варіантів).
ВМО на саморобний трактор вибирають, виходячи з призначення і характеру здійснюваних робіт. Якщо машина не буде виконувати вузькоспеціалізовані завдання, то підійде гідравлічна або механічна система. Для тракторів спеціального призначення оптимальними будуть пневматичні і електричні механізми.
Механізм відбору потужності МТЗ і вал відбору потужності для МТЗ " в «Hydromarket»
Вал відбору потужності для МТЗ грає роль передавального механізму і є «провідником» енергії від двигуна на робочі елементи використовуваних агрегатів. Найчастіше використовується техніка з заднім ВОМ МТЗ і триточковим навісним апаратом. Сам вал відбору потужності трактора є комбінованим (обладнаний двома видами приводу).
Який ВОМ на трактор підійде? Все залежить від моделі техніки: для МТЗ-80 і МТЗ-82 підійде механізм з комбінованим приводом, для МТЗ-1221 – з синхронним і незалежним двошвидкісним приводом. Зазвичай ці дані наводяться в технічному паспорті до трактора, також можна проконсультуватися із співробітниками нашої компанії.
Принцип роботи ВОМа для трактора, замовити який в Україні можна недорого
ВМО на трактор складається з:
- двошвидкісного редуктора;
- планетарного редуктора, яким змінюють інтенсивність обертань і вибирають тип приводу; комплектован шестерінками, водилом, втулками, сателітами, шліцьовим з'єднанням);
- приводного перемикача.
Тракторний вал закінчується хвостовиком, через якого відбувається відбір потужності, а водило охоплено разом з валом приводу шестернею і муфтою, передає силу обертання. Рукоятка перемикання розміщується в кабіні і має три положення – для відключення, залежного режиму роботи і незалежного режиму.
При залученні важеля включення гальмівна стрічка блокує шестірню, з-за чого відпускається барабан водила, зміщуються сателіти, обертається водило з валом. Вимикання відбувається в зворотному порядку. ВОМ функціонує допомогою рідини, а не від механічної енергії, тому її будова трохи відрізняється.
МТЗ 80 вал відбору потужності в «Гидромаркете»
На МТЗ 80 ВМО встановлюють заднього або бічного типу найчастіше з комбінованим приводом, іноді тільки з синхронним або з незалежним. При роботі з ВОМ МТЗ варто пам'ятати наступне:
- у залежному режимі привід включають під час зупинки машини при працюючому моторі, плавно включаючи швидкість і зчеплення;
- привід в незалежному режимі запускають на найнижчих оборотах;
- якщо вал не задіяний, рукоятка типу приводу переміщається в нейтральну позицію, а незалежний привід встановлюється на найменші оберти.
На МТЗ 80 ремонт ВМО здійснюється легко, без проведення специфічних процедур техобслуговування. Найбільш частими поломками є зміна ходу важеля, стан, коли він упирається у підлогу або коли для включення/вимикання потрібні великі зусилля.
Регулювання ВОМ МТЗ і валу відбору потужності Т 40, ціна яких в «Hydromarket» максимально низька
Для забезпечення нормального функціонування ВОМ трактора потребу в періодичному обслуговуванні. Як відрегулювати ВОМ на МТЗ 80? Загальна схема регулювання пристрою виглядає приблизно так:
- фіксація осі ексцентрика стопорними пластинами в початковій позиції;
- від'єднати тяги;
- звільнення пружини від болтів;
- зняття кришки з люка заднього моста;
- важіль встановлюється в нейтральній позиції і закріплюється; знімаються стопорні елементи і до упору затягується гвинт;
- упорний болт поміщають в зовнішній стакан;
- виставлення тяги;
- виставлення люфту важеля;
- зворотна складання.
Неполадки валу відбору потужності Т 40 схожі, тому ремонт та процес його регулювання аналогічні з діями, виконуваними з валом приводу ВОМ МТЗ 80.
- Переробка сміття в Україні: питання, яке потребує комплексного підходуАктуальна проблема переробки сміття в Україні, показники у цифрах по нашій країні та країнах Європи, що підтверджують її серйозність. Знайомство з основними різновидами ресайклінгу, а також видами відходів, що подаються на переробку. Продукти, які можна отримати на виході шляхом утилізації відходів. Основні різновиди обладнання, яке може використовуватися на сміттєпереробних підприємствах, принцип їх влаштування, дії та види вихідної сировини.
- Вибираємо лебідку на трактор правильноЗнайомство з тракторними лебідками, їх основними різновидами, призначенням. Опис трелювальних лебідок та особливості їх використання у лісозаготівельній галузі, залежність місця встановлення на техніці від виду робіт, для яких вони призначаються. Тракторні лебідки, які стануть незамінним рішенням під час експлуатації техніки у поганих дорожніх умовах, на нестабільних ґрунтах, пересіченій місцевості. Опис основних видів, залежно від типу приводу. Рекомендації щодо вибору.