Мотоблок або культиватор - що краще?
Мотоблоки та культиватори відрізняються між собою не тільки ціною, але і технічними характеристиками і можливостями. Так що ж вибрати – мотоблок або культиватор садовий? Давайте розберемося!
Мотоблоки, культиватори, обладнання до них
У продажу можна знайти техніку для обробітку землі у вигляді мотокультиватора і мотоблока. Мотокультиватор – це агрегат з двигуном, колесами і занурювальний фрезою (в деяких моделях є можливість встановлювати замість фрези інше обладнання). Його основне завдання – розпушувати і культивувати землю, обробляти міжряддя, поліпшувати структуру ґрунту. Працювати він може від бензину, дизельного палива та електрики.
Мотоблок – це більш складна по конструкції машина, яка має потужний мотор і працює набагато швидше. Отже, він може обробити ділянки з більшою площею і використовувати всіляка навісне обладнання, що істотно розширює можливості техніки.
Енергію виріб отримує від рідкого палива – бензину або дизеля. Залежно від моделі він може агрегатувати плуг, культиватор для мотоблока, підгортальник, борону, комплекти для посадки картоплі та збирання коренеплодів, косарки і т. д. Самі навішування бувають для суцільного обробітку землі і для пропашкі.
<< Популярне: каталог мотоблоков
Класифікація культиваторів, мотоблоків дизельних і бензинових
У мотокультиваторів і мотоблоків є багато відмінностей, у тому числі:
- конструкція: перший агрегат рухається при обертанні фрези, яка встановлюється замість коліс, другий є самохідним;
- потужність мотора і продуктивність (у культиватора вони нижче);
- ширина і глибина культивації;
- швидкість руху;
- розмір оброблюваних площ (мотокультиватор доречний при розмірі оброблюваних ділянок до 20 соток, мотоблок – понад 30);
- використовувані навішення (лише деякі моделі культиватора можуть працювати з додатковими навішеннями, всі мотоблоки можуть агрегатувати допоміжні знаряддя);
- витрата палива (залежить від параметрів двигуна, але у мотоблоків норма споживання більше).
Всю агротехніку ділять на три групи:
- легкі електричні, бензинові та дизельні моделі – використовуються для обробки угідь в 5-10 соток, їх вага становить не більше 20 кг;
- середні машини – застосовуються для всіх видів робіт на дільницях у 10-30 соток; це електро-, бензо - і дизельні агрегати вагою до 50 кг;
- важка дизельна і бензинова техніка – доречна для роботи на великих площах (від 30 соток), важить вона не більше 90 кг.
<< Популярне: каталог культиваторів
Установка культиватора на мотоблок
Навісний культиватор для мотоблока може йти в комплектації з машиною, а також її можна придбати окремо. Дане знаряддя буває декількох типів, що визначає його функції та завдання:
- пружинне виріб використовується для розпушування грунту перед посадкою культур і для видалення з ділянки залишків бур'янів;
- міжрядна модель застосовується для догляду за посівами на різних етапах вегетації рослин;
- насадка культиватор для мотоблока зі стрілчастими лапами призначається для суцільної обробки верхніх шарів ґрунту – вирівнювання, культивації, подрібнення грудок;
- окучник-пропольник – наважка для нарізання канавок, підгортання рослин;
- їжачок – виріб особливої конструкції для вирівнювання ділянки, подрібнення грудок та розпушування.
Робочим органом агрегату є ножі культиватора на мотоблок, які можуть мати різну форму і будову. У процесі експлуатації вони зношуються і потребують заміни, тому їх можна придбати окремо.
Мотоблок, культиватор бензиновий – новий чи вживаний?
Якого виду техніки віддати перевагу? Вибір слід робити з урахуванням обсягу робіт, кола завдань, величини оброблюваних ділянок і типу грунтів, а також особливостей рельєфу, характеру рослинного покриву. Також варто вирішити яку машину замовити – нову або підтриману.
Перевагою вживаних машин є їх більш низька ціна. Всі. В іншому нова техніка перевершує б/у:
- вона служить довше без ремонту, проміжки між техослуживанием більш тривалі;
- знаходиться на гарантії та сервісному обслуговуванні;
- її продуктивність вище, а витрата ресурсів – нижче.
Щоб заощадити на покупці мотокультиватора або блоку, варто звернутися до офіційного представника виробника в своїй країні. Компанія «Hydromarket» є дилером багатьох вітчизняних та зарубіжних брендів, а тому може запропонувати максимально вигідні умови замовлення їх продукції. Можлива доставка товару в будь-який регіон України і за кордон.
- Переробка сміття в Україні: питання, яке потребує комплексного підходуАктуальна проблема переробки сміття в Україні, показники у цифрах по нашій країні та країнах Європи, що підтверджують її серйозність. Знайомство з основними різновидами ресайклінгу, а також видами відходів, що подаються на переробку. Продукти, які можна отримати на виході шляхом утилізації відходів. Основні різновиди обладнання, яке може використовуватися на сміттєпереробних підприємствах, принцип їх влаштування, дії та види вихідної сировини.
- Вибираємо лебідку на трактор правильноЗнайомство з тракторними лебідками, їх основними різновидами, призначенням. Опис трелювальних лебідок та особливості їх використання у лісозаготівельній галузі, залежність місця встановлення на техніці від виду робіт, для яких вони призначаються. Тракторні лебідки, які стануть незамінним рішенням під час експлуатації техніки у поганих дорожніх умовах, на нестабільних ґрунтах, пересіченій місцевості. Опис основних видів, залежно від типу приводу. Рекомендації щодо вибору.