Навіщо потрібні і як працюють сортувальні грейфери
Широкозахватні пристрої можуть зачерпнути або захопити предмет (вантаж, породу), підняти його над поверхнею, перемістити на деяку відстань і відпустити. Затребувані вони в першу чергу в дорожньо-будівельному, сільському, комунальному господарстві, переробній та гірничодобувної промисловості.
Також є попит на них у транспортній сфері і вантажоперевезеннях, де вони використовуються при навантаженні і вивантаженні, а також перевантаження товарів. Грейфер для сортування є різновидом грейферного обладнання, призначеного для сортувальних і демонтажних робіт.
<< Популярне: сортувальні грейфери
Робота сортувального грейфера та її особливості
Грейфери для сортування мають широку область застосування. Крім власне сортувальних робіт з вторсировиною і каменем, від чого обладнання отримало свою назву, вони можуть виконувати також навантаження, вивантаження, перевантаження, переміщення вантажів різних властивостей (твердості, розмірів, форми, маси, об'єму), демонтаж, виїмку ґрунту засипання і канав.
Для виконання поставлених на нього завдань, грейферний сортувальне обладнання має особливу конструкцію. Головними елементами в ньому є зубці – досить довгі, прямої форми, які можуть ковзати по поверхні. Така конфігурація дозволяє їм легко і без зусиль захопити з сортувальних накопичувачів (штабелів, бункерів) окремі одиниці вантажу і виконувати задану операцію з ним.
У ролі захоплюючих елементів використовуються ножі особливої будови з міцною фіксацією. Від ваги цих деталей, ширини їх розкриття і захоплення залежать можливості і функціонал всього навісного. Сам пристрій грейфера для сортування встановлюється разом із стрілою на спецтехніку - екскаватори та вантажопідіймальні машини. Якщо потрібно забезпечити чітке позиціонування, використовують агрегат з гідроприводом та додатковим гідравлічним циліндром.
Для виробництва грейферних наважок використовують спеціальні матеріали. Якщо вони призначені для роботи в складних умовах при інтенсивному навантаженні, то до них висуваються більш жорсткі вимоги. Такі вироби мають посилену конструкцію та випускаються із сплавів збільшеною міцністю, комплектуються циліндрами підвищеної потужності, а їх кріплення до рукояті наднадійне.
Грейфер для сортування та його переваги
У продажу є сортувальні грейферні навішування різних моделей, які відрізняються між собою за рядом ознак. Це:
- кількість канатів у механізмі – виділяють одноканатні і двухканатные моделі, також існують многоканатные, які відносяться до двухканатным виробів;
- тип щелеп – бувають ковшоподібні, лапаті, вильчатые і клещеобразные моделі;
- тип приводу – купити можна грейфери з пневматичним, електромагнітним, гідравлічним і електромеханічним приводом.
Працюють вони за однаковим принципом, не залежно від типу і виду пристрою: під впливом елементів керування приводу стріла з грейфером опускається, щелепи розкриваються, потім захоплюють вантаж (або зачерпують породу, сировина) і замикаються. Далі оператор змушує стрілу з робочим органом повернутися в потрібному напрямку переміщення по горизонталі і вертикалі, провести вивантаження вмісту.
Переваги і недоліки сортувальних грейферних наважок варто розглядати в розрізі моделей. Одноканатні вироби володіють такими перевагами, як легка та оперативна заміна навісного обладнання та можливість його установки на будь-кран. Мінусами його використання є ручне керування, незначна висота підйому вантажів, потужні удари грейфера про землю, що загрожує передчасним зносом елементів.
Переваги багатоканатних (в тому числі і двухканатных) варіантів полягають в автоматичній роботі устаткування і високої продуктивності. Недоліки – це необхідність у застосуванні двох лебідок і суттєві витрати часу, зусиль при зміні навісного.
<< Популярне: каталог грейферів
Новий сортувальний грейфер і його параметри
Грейфер сортувальний – це змінне обладнання, яке володіє власними технічними параметрами і можливостями. Ключовими з них є наступне:
- робочий об'єм грейферного захоплення (місткість, місткість);
- максимальна вага вантажу;
- зусилля при закритті щелеп;
- тиск в системі – робоче і номінальна;
- висота і дальність переміщення вантажів;
- споживання ресурсів під час роботи;
- властивості матеріалу, з якого виготовлена навішування та її компоненти.
Всі ці технічні характеристики впливають на вартість обладнання – чим вище вони, тим ширше можливості та більше ціна виробу. Також має значення фірма-виробник навішування і її стан. В Україні можна купити нову і підтриману продукцію і перша обходиться набагато дорожче. Тим не менш, всі фахівці рекомендують купувати саме її, а не б/у техніку, оскільки:
- у нових грейферів немає зношених повністю або частково елементів, а значить, вони прослужать довше;
- нові агрегати будуть рідше ламатися і простоювати, ніж беушні;
- вони обслуговуються по гарантії на сертифікованих СТО, техобслуговування і ремонт б/у моделей ведеться за рахунок власника на будь-якому сервісі;
- старі навішування менш продуктивні і споживають більше ресурсів для роботи.
Багато покупців коливаються, якій марці вироби віддати перевагу. Оптимально використовувати навішування того ж бренду, що випустив спецтехніку або із списку рекомендованих їм.
Сумісність – це вирішальний фактор при виборі, але сумісними можуть бути як агрегати українських, так і зарубіжних виробників. Перші обходяться набагато дешевше імпортних при аналогічних техпараметрах, другі відрізняються більш високою продуктивністю надійністю, економічністю.
Завжди варто звертатися за допомогою до фахівця, який допоможе зробити правильний вибір і знайти оптимальний варіант.
- Переробка сміття в Україні: питання, яке потребує комплексного підходуАктуальна проблема переробки сміття в Україні, показники у цифрах по нашій країні та країнах Європи, що підтверджують її серйозність. Знайомство з основними різновидами ресайклінгу, а також видами відходів, що подаються на переробку. Продукти, які можна отримати на виході шляхом утилізації відходів. Основні різновиди обладнання, яке може використовуватися на сміттєпереробних підприємствах, принцип їх влаштування, дії та види вихідної сировини.
- Вибираємо лебідку на трактор правильноЗнайомство з тракторними лебідками, їх основними різновидами, призначенням. Опис трелювальних лебідок та особливості їх використання у лісозаготівельній галузі, залежність місця встановлення на техніці від виду робіт, для яких вони призначаються. Тракторні лебідки, які стануть незамінним рішенням під час експлуатації техніки у поганих дорожніх умовах, на нестабільних ґрунтах, пересіченій місцевості. Опис основних видів, залежно від типу приводу. Рекомендації щодо вибору.