Фрези: їх види та особливості
Асортимент обладнання, представленого в цій категорії, вражає своєю різноманітністю. Це навісні та причіпні механізми, які можуть встановлюватися на екскаватори, міні-навантажувачі, трактори та іншу техніку спеціального призначення. Обов'язкова умова – наявність на машинах гідравлічної системи, до якої буде підключатися навіси. Познайомимося з асортиментом фрез більш докладно.
Різновиди фрез
Залежно від особливостей конструкції і жорсткості матеріалу виготовлення ріжучої кромки виділяють кілька категорій обладнання:
- Ланцюгові;
- Роторні;
- Дискові;
- Дорожні;
- Планувальні;
- Грунтові;
Кожна різновид фрез має свої особливості конструкції, сферу застосування, технічні характеристики.
Ланцюгові фрези
Використовуються в якості навісного обладнання для екскаваторів і екскаваторів-навантажувачів, масою від 6 до 45 тонн. Робоча потужність представлена в широкому діапазоні: від 22 до 160 кВт. Використовуються в якості ріжучого інструменту при виконанні тунельних робіт, розробки гіпсових кар'єрів, виїмки мерзлого грунту. Незамінне таке обладнання і при підготовці траншей для прокладки інженерних комунікацій, магістральних нафто - і газопроводів. З їх допомогою також виконується посекционный знесення будівель.
Між собою відрізняються масогабаритними показниками, кількістю різців на барабані, габаритними розмірами та максимальним робочим тиском. Мають високу продуктивність при роботі з різними матеріалами: асфальт, бетон, мерзлий грунт, вапняк, гіпс та ін. В робочому процесі не дають вібрацій, завдяки чому виключається осипання ґрунту. Матеріали, отримані після виїмки, можна буде використовувати повторно. Герметична конструкція, що дозволяє використовувати ланцюгові фрези при виконанні підводних робіт.
Роторні фрези
Використовуються при розробці траншей, котлованів, кар'єрів, при демонтажі бетону, в тому числі і армованого, при демонтажі стін, фундаментів, подрібненні залізобетону. Працюють там, де не справляються ковші. Номінальна потужність – від 15 до 400 кВт, що дозволяє легко підбирати відповідні рішення для робіт з відносно м'якими, і з кам'яними (скельними) ґрунтами. За один прохід техніка може нарізати траншеї правильної геометричної форми, шириною від 100 до 2000 мм. Вони мають рівне дно і бічні стінки, які не потребує подальшої доробки. Вироблення легко прибирати за допомогою ковша.
У комплекті з роторними (барабанними) фрезами йде кілька додаткових спеціальних різців, які можна встановлювати індивідуально, виходячи з особливостей майбутніх робіт. З їх допомогою інструмент можна адаптувати під фінішне вирівнювання котловану, зачистку паль, профілювання під анкери та ін. Між собою обладнання відрізняється масогабаритними показниками, швидкістю обертання ротора, витратою масла.
Дискові фрези
Відмітна особливість дискової фрези – ріжучий інструмент, виконаний у формі млинця з зубцями на торцях. Найбільш широке застосування отримали при вирізанні вузьких траншей різної глибини під прокладку комунікацій: електричних, оптоволоконних мереж. Також інструмент добре зарекомендував себе при знесенні будівель, огороджувальних конструкцій. Глибина врізання в ґрунт безпосередньо залежить від діаметра фрези і може бути від 400 до 1000 мм. Може працювати з асфальтовими і бетонними покриттями, мерзлими ґрунтами, скельними породами. Переважно таким обладнанням комплектуються екскаватори.
Дорожні фрези
Використовуються при ремонтах доріг вже більше 50 років. Це техніка, призначена для зрізання старого асфальтового або бетонного покриття заданої товщини і його подрібнення. Можуть бути навісними, причіпними та самохідними, на гусеничному або колісному ходу. Додатково після роботи дорожньої фрези спостерігається стабілізація полотна підстави. Оснащуються ротором барабанного типу. Його ширина надає безпосередній вплив на область, яку захопить техніка при зрізанні асфальту. Варіюється в діапазоні від 20 см і до 4,2 метрів і більш. При цьому глибина фрезерування (товщина зрізаного шару ґрунту) може досягати 50 див.
Найчастіше в комплектацію дорожніх фрез входить і конвеєрна стрічка, з якої подрібнене старе дорожнє покриття відразу ж надходить в кузов транспортного засобу. Дана техніка може використовуватися для пошарового зняття покриття, чистової обробки поверхні. Серед технічних характеристик обладнання виділяють ширину, глибину, швидкість обробки, потужність, швидкість пересування (актуально для техніки на гусеничному і колісному ходу), робочу масу.
Планувальні фрези
Це також одна з різновидів дорожніх фрез. Застосовується при виконанні ремонту асфальтових покриттів, очищення забруднених стяжок, бетонних покриттів. Глибина фрезерування може регулюватися або механічним способом, або гідравлічним. Максимальний показник – 20 див. Обладнання може працювати на похилих, вертикальних і горизонтальних поверхнях. Фінішне покриття виходить ідеально рівною, без дефектів, що виключає необхідність подальшої доробки.
Між собою техніка відрізняється конструктивними особливостями і шириною робочого барабана, типом різців. Переважно планувальними фрезами агрегатуються екскаватори і міні-навантажувачі.
Грунтові фрези
Почвофрезы – оборудование сельскохозяйственного назначения, предназначенное для культивирования почвы. Оно незаменимо при разработке новых полей, в борьбе с сорняками. Мощные роторы перемалывают почву вместе с сорняками, измельчая их, а не наматывая на барабан. Навешивается на трактор и работает от гидравлической системы. Энергию на привод получает от двигателя техники через коробку и вал отбора мощности. Между собой отличаются шириной захвата, производительностью (количеством обработанных гектаров поля за единицу времени), количеством ножей, массогабаритными характеристиками.
В отдельную категорию вынесены многофункциональные фрезы для садов, виноградников, совмещающие в себе 4 отдельные опции. Они подходят для рыхления грунта, удаления сорняков, окучивания насаждений, их подготовки к зимовке. Перед работой такой фрезы не требуется предварительная обработка почвы. Глубина рыхления корректируется в диапазоне 3-20 см.
Более подробно со всеми этими видами фрез можно познакомиться в каталоге интернет-магазина компании «Hydromarket». Здесь представлено исключительно новое, сертифицированное оборудование, на которое распространяются официальные гарантии производителей. Чтобы получить дополнительные консультации, узнать актуальную стоимость, условия оплаты и доставки заказа по Украине, в страны СНГ и Европу, свяжитесь с менеджерами по телефону или через форму обратной связи.
- Переробка сміття в Україні: питання, яке потребує комплексного підходуАктуальна проблема переробки сміття в Україні, показники у цифрах по нашій країні та країнах Європи, що підтверджують її серйозність. Знайомство з основними різновидами ресайклінгу, а також видами відходів, що подаються на переробку. Продукти, які можна отримати на виході шляхом утилізації відходів. Основні різновиди обладнання, яке може використовуватися на сміттєпереробних підприємствах, принцип їх влаштування, дії та види вихідної сировини.
- Вибираємо лебідку на трактор правильноЗнайомство з тракторними лебідками, їх основними різновидами, призначенням. Опис трелювальних лебідок та особливості їх використання у лісозаготівельній галузі, залежність місця встановлення на техніці від виду робіт, для яких вони призначаються. Тракторні лебідки, які стануть незамінним рішенням під час експлуатації техніки у поганих дорожніх умовах, на нестабільних ґрунтах, пересіченій місцевості. Опис основних видів, залежно від типу приводу. Рекомендації щодо вибору.