Причини поломок поршневих насосів
Поршневий насос – один з різновидів гідравлічних машин об'ємного принципу дії. Відмітна особливість агрегатів, представлених в даній категорії – особливий вид робочого органу. Тут використовується поршень, який здійснює зворотно-поступальні рухи всередині циліндра. При цьому він здійснює робочий цикл, всмоктуючи робоче тіло і передаючи його на лінію нагнітання, одночасно підвищуючи тиск. Поршневі насоси є необоротними, тобто не можуть працювати як гідромотор.
Устаткування відрізняється підвищеною надійністю, тривалим періодом служби. Але все ж у ряді випадків у процесі експлуатації поршневі насоси виходять з ладу. Статися це може через зношення його внутрішніх компонентів. Такі проблеми виникають після кількох років інтенсивної експлуатації і є природним процесом. У такому випадку рекомендується або капітальний ремонт або повна заміна вузла на новий. Але все ж є ряд випадків, коли поршневі наноси виходять з ладу набагато раніше цього часу. Чому так відбувається і чи є способи запобігти такі поломки?
Основні несправності поршневих насосів та їх причини
При експлуатації поршневих насосів можуть виникнути різні несправності, але, як показує статистика звернень на станції технічного обслуговування, найбільш часто дане обладнання стикається з наступними проблемами:
- Підвищені вібрації.
- Нерівномірність подачі, пульсації на лінії нагнітання.
- Поява стукотів.
- Низька подача насоса, зниження швидкості руху поршня.
- Відсутність подачі.
- Підтікання масла.
На кожній з цих проблем зупинимося більш докладно.
Підвищені вібрації
Надмірні вібрації в процесі експлуатації поршневого насоса можуть вказувати на різні проблеми. Так, якщо вони з'явилися буквально відразу після установки вузла, то висока ймовірність, що причина тут у неправильному монтажі агрегату. Можливо, монтаж виконувався на вулиці, а не в приміщенні зі стабільною температурою, без підвищеної вологості і пилу. Через непрофесіоналізм майстрів могла бути порушена герметичність з'єднань, дуже закручена трубопровідна обв'язка (багато поворотів, вигинів). Якщо ж вібрації виникли вже в процесі експлуатації насоса, треба перевірити:
- Надійність кріплення насоса. Можливо, один з болтів або гвинтів ослаб і його просто треба підтягнути.
- Підшипник. Він може зноситися і вимагати заміни. У цьому випадку перевіряється вільний хід, зазор, вільне обертання вала. Якщо параметри сильно відрізняються від зазначених у паспорті обладнання, необхідно замінити підшипник на новий.
- Співвісність вала насоса і двигуна. Можливо, вона розвинулася в ході робочого процесу. Для проведення робіт буде потрібно індикаторна стійка. Вона допоможе відновити співвісність.
Нерівномірність подачі, пульсації на лінії нагнітання
Найчастіше така проблема виникає внаслідок порушення герметичності лінії всмоктування. Слід перевірити ступінь зношеності ущільнювачів, рівень затяжки кріплень. Нерівномірно або з пульсаціями гідравлічне масло може надходити на нагнітання і при поломці манжети приводного вала, пружини, клапана, обриві підп'ятника, заклинювання поршня. Якщо причина в цьому, то треба виміряти, наскільки зменшився тиск. Якщо різниця між реальними показниками і тими, що вказані в паспорті агрегату більш 20%, то необхідно провести дефектовку компонентів і замінити на нові ті, які вийшли з ладу і більше не може ефективно працювати.
Поява стукотів
Якщо ж поршневий насос став стукати, перевірте, наскільки міцно закріплений шток на поршні. Можливо, в ході експлуатації затягування ослабла. Треба забезпечити необхідну затягування або зовсім заново закріпити робочий орган. Така поломка буде проявляти себе металевим стукотом при зміні ходу.
Відчутний стук може провокувати і підвищений знос витратних елементів поршневої групи: пальців, втулок, ущільнювачів, самого поршня. Рішення про доцільність ремонту виконує майстер станції технічного обслуговування після візуального огляду компонентів та виконання відповідних замірів.
Проблема може бути прихована і в таких дрібних компонентах, як пружини, клапани. Якщо пружина втратила свої властивості її міняють, а клапана в своїй більшості регулюють. Стуки також можуть свідчити і про гідравлічному ударі. Виникає при попаданні в контур повітря через ослаблену затягування або зношені ущільнення. Необхідно виявити місця, через які йде його підсос і усунути дану проблему.
Низька подача насоса, зниження швидкості руху поршня
Така проблема може бути проявом наступних несправностей:
- Зламалися робочі втулки або підп'ятники. Такі пошкодження дадуть про себе знати не тільки знизилася подачею і швидкістю переміщення поршня, але і підвищенням температури корпусу. Робочі втулки в 99% випадків не піддаються ремонту, а змінюються на нові.
- Збільшилася в'язкість гідравлічного масла. Можливо, неправильно підібрана марка робочого тіла. Слід заміряти його температуру і, якщо вона буде недостатньо високою, його необхідно підігріти. Але вже при першій можливості його слід замінити на більш підходяще.
- Проблеми у налагодженні механізму управління. Щоб їх усунути, вивчіть рекомендації виробника агрегату і виконайте налаштування правильно.
<< Популярне Гідронасоси
Відсутність подачі
Якщо подачі робочого масла зовсім немає, то причину цього шукайте вихід з ладу привідного двигуна, насосної напівмуфти, поршневих кілець, притискного диска. Запустіть двигун і переконайтеся, що і його вал, і вал насоса обертаються. Якщо ж немає, що треба замінити муфту на нову. Також варто провести дефектровку поршневої системи.
Підтікання масла
Тут справа може бути тільки в одному – знос або пошкодження ущільнювальних елементів. Без повного розбирання вузла тут не обійтися. Проводиться візуальний огляд на предмет зносу, виконуються відповідні заміри. У тому випадку, якщо показники критичні або близькі до них, виконується заміна витратних елементів на нові.
Продлить период службы оборудования и избежать большей части этих поломок можно, если своевременно проходить техническое обслуживание, менять масло, расходные элементы. И не забывайте, что все работы, связанные с диагностикой поршневого насоса или его ремонтом, должны выполняться на остановленном агрегате и опытными мастерами. Если потребуется помощь в ремонте или обслуживании данного оборудования, обращайтесь на стации технического обслуживания «Гидромаркет».
Если же агрегат больше не подлежит восстановлению и его надо заменить на новый, подберите подходящую модель из каталога компании. Подробное описание каждой позиции с детальными техническими характеристиками, большой выбор моделей от лучших мировых производителей помогут подобрать подходящую модель поршневого насоса под ваши задачи и бюджет покупки. Также можно обратиться за дополнительной консультацией и помощью в выборе агрегата к менеджерам компании. Для связи с ними воспользуйтесь номером контактного телефона или формой обратной связи.
- Переробка сміття в Україні: питання, яке потребує комплексного підходуАктуальна проблема переробки сміття в Україні, показники у цифрах по нашій країні та країнах Європи, що підтверджують її серйозність. Знайомство з основними різновидами ресайклінгу, а також видами відходів, що подаються на переробку. Продукти, які можна отримати на виході шляхом утилізації відходів. Основні різновиди обладнання, яке може використовуватися на сміттєпереробних підприємствах, принцип їх влаштування, дії та види вихідної сировини.
- Вибираємо лебідку на трактор правильноЗнайомство з тракторними лебідками, їх основними різновидами, призначенням. Опис трелювальних лебідок та особливості їх використання у лісозаготівельній галузі, залежність місця встановлення на техніці від виду робіт, для яких вони призначаються. Тракторні лебідки, які стануть незамінним рішенням під час експлуатації техніки у поганих дорожніх умовах, на нестабільних ґрунтах, пересіченій місцевості. Опис основних видів, залежно від типу приводу. Рекомендації щодо вибору.