Особливості паливних баків на самоскид
Паливний бак є в будь-якому автомобілі, незалежно від його марки, моделі, виду. Не виняток і самоскиди. Але на відміну від легкових авто, ємності для таких вантажівок мають свої особливості та нюанси. Самоскид – техніка, яка експлуатується найчастіше високо навантажених режимах. Вони долають великі відстані, перевозить різні вантажі. І великий об'єм паливного бака, що забезпечує досить високу автономність машини в процесі роботи – не єдина особливість даного сайту. Ось на інших особливостях паливних баків, призначені для самоскидів, і зупинимося більш докладно.
Які функції зобов'язаний виконувати паливних бак самоскида
Бак входить в конструкцію паливної системи автомобіля. Це ємність, в обов'язки якої входить:
- Зберігання на борту достатньої кількості палива для тривалої автономної роботи самоскида. Сучасний ринок пропонує ємності в широкому діапазоні розмірів і об'єму, починаючи від 100-120 л і до 750-900 л.
- Забезпечення пожежної безпеки паливної системи. Конструкція ємності продумана таким чином, щоб навіть при інтенсивному русі транспорту не виникало іскри, здатної спровокувати займання бензину або дизеля.
- Запобігання витоків палива в навколишнє середовище. Ємність повністю герметична, що виключає витоку як самого пального, так і продуктів разгазирования. Паливні баки оснащуються герметичними кришками, що загвинчуються.
- Захист від попадання всередину ємності різних забруднень разом з бензином, дизелем. Забезпечується фільтром, який встановлюється на вході. Цей елемент підлягає періодичного очищення і заміни по мірі забруднення. Завдяки справно працює фільтруючому елементу істотно подовжується період служби всієї паливної системи.
- Запобігання надмірного коливання палива при русі самоскидів. Особливо актуально при різкому прискоренні або гальмуванні машини, рух під гору, з гори, по вибоїстих дорогах і бездоріжжю. Забезпечується наявністю всередині ємності перфорованих перегородок.
Вся конструкція бака для самоскида продумана таким чином, щоб забезпечити тривалу і стабільну роботу паливної системи і гарантувати автономність роботи техніки. У середньому самосвалам достатньо мати на борту запас палива на подолання 300-500 км шляху без дозаправок.
Різновиди паливних баків для самоскидів: вибираємо підходящий варіант
Між собою паливні баки, які призначаються для самоскидів, відрізняються не тільки місткістю, але і іншими параметрами. Виходячи з них, дані ємності класифікують на окремі групи, зокрема:
- За особливостями виробництва.
- За призначенням.
- За матеріалом виготовлення.
- За особливостями конструктивного рішення.
- По розташуванню заливної горловини.
Розглянемо ці особливості паливних самоскидних баків більш докладно.
За особливостями виробництва
Всі паливні баки виходячи з особливостей виробництва поділяють на наступні категорії:
- Оригінальні. Це місткості, які виготовляються на підприємстві, що випускає самоскидну техніку. Такі баки встановлюються на техніку в заводських умовах.
- Аналоги. Виготовляються іншими підприємствами за аналогією з оригінальними моделями (за їх кресленням) за ліцензії. Враховують марку і модель самоскида. Сертифіковані аналоги, випущені надійними виробниками ні за характеристиками, ні по надійності не поступаються оригінальним комплектуючим. Але поряд з ними є і баки низької якості. Тому важливо усвідомлено підійти до вибору як виробника, так і постачальника.
- Нестандартні баки. Це місткості, виготовлені за індивідуальними розмірами на підприємствах. Такий варіант вибирають власники самоскидів, планують модернізувати техніку, збільшити місткість бака при збереженні початкових габаритів посадкового місця. За вартістю обійдуться дорожче аналогів, так як передбачається індивідуальна розробка проекту та виготовлення.
За призначенням
За призначенням паливні самосвальні баки можуть бути основними та додатковими. Перші ще називають штатними. Вони встановлюються в заводських умовах. Додаткові монтуються за бажанням власника техніки і не є обов'язковими. Вони призначаються для зберігання на борту додаткового обсягу палива. Як тільки закінчиться бензин або дизель в основному баку, в паливну систему почне надходити пальне з додаткової ємності. Але варто розуміти, що після установки на шасі такої ємності, необхідно буде внести відповідні зміни в техпаспорт машини, звернувшись в належні органи.
За матеріалом виготовлення
Раніше всі паливні баки для самоскидів виготовлялися із сталі. Але її схильність до корозії і велику вагу змусили виробників знаходити більш передові рішення. Так, на ринку з'явилися паливні ємності з алюмінію. Він легкий, міцний, не піддається корозійному впливу і може служити довгий час. Останнім часом на ринку стали з'являтися і пластикові ємності підвищеної щільності. Але поки масове поширення на самосвальной техніці вони не отримали.
За особливостями конструктивного рішення
Виходячи з особливостей конструкції виділяють наступні види паливних баків для самоскидів:
- квадратного перерізу;
- D-образного перерізу;
- прямокутного перерізу;
- круглого перетину.
Перші 2 типи паливних баків переважно встановлюються на самоскиди європейських марок. Ємкості прямокутної форми можна побачити на вітчизняних МАЗах, КАМАЗах та інших вантажівках. Круглі баки переважно використовуються на американських машинах підвищеної потужності.
По розташуванню заливної горловини
Положення заливної горловини залежить від того, в якому місці шасі самоскида розташований паливний бак. На цей момент варто звернути особливу увагу при виборі ємності, адже тільки так можна буде забезпечити зручність заправки авто у процесі майбутньої експлуатації. Так, заливна горловина може бути розташована у верхній частині ємності, у торцевій частині. Також є баки вертикального положення, у яких вона буде передбачена у верхній бічній частині. Такі ємності встановлюються на рамі за кабіною. Найчастіше, у верхній частині розміщуються горловини горизонтальних баків великої місткості, а в торцевій – невеликий.
Підібрати і купити підходящий паливний бак для самоскида покупцям з України, а також інших країн СНД і Європи пропонує компанія «Hydromarket». У каталозі товарів представлені ємності різного об'єму від надійних і перевірених часом виробників для вантажних автомобілів різних марок і моделей. Перш ніж оформляти замовлення, рекомендуємо уважно ознайомитися з технічними характеристиками і описом кожної моделі, представленої в каталозі або звернутися за професійними консультаціями до менеджерів «Гидромаркета». Зробити це можна по телефону або через форму зворотного зв'язку.
- Переробка сміття в Україні: питання, яке потребує комплексного підходуАктуальна проблема переробки сміття в Україні, показники у цифрах по нашій країні та країнах Європи, що підтверджують її серйозність. Знайомство з основними різновидами ресайклінгу, а також видами відходів, що подаються на переробку. Продукти, які можна отримати на виході шляхом утилізації відходів. Основні різновиди обладнання, яке може використовуватися на сміттєпереробних підприємствах, принцип їх влаштування, дії та види вихідної сировини.
- Вибираємо лебідку на трактор правильноЗнайомство з тракторними лебідками, їх основними різновидами, призначенням. Опис трелювальних лебідок та особливості їх використання у лісозаготівельній галузі, залежність місця встановлення на техніці від виду робіт, для яких вони призначаються. Тракторні лебідки, які стануть незамінним рішенням під час експлуатації техніки у поганих дорожніх умовах, на нестабільних ґрунтах, пересіченій місцевості. Опис основних видів, залежно від типу приводу. Рекомендації щодо вибору.