Типи бурових параметрів
Бурова установка — спеціалізоване основне та додаткове обладнання, до обов'язків якого входить буріння свердловин. Використовуються в нафтогазовій та гірничодобувній промисловості, будівництві, облаштуванні комунікаційних мереж та ін. Виходячи з модифікації обладнання та комплектації, вони можуть використовуватися під час виконання інженерних вишукань, сейсморозвідки, газо- та Нафтопродичні, пошук корисних скупчень, облаштування свердловин під воду, набивні сваї, для вибирання в шахтах та ін.
Бурові установки представлені на сучасному ринку в широкому асортименті виробників і безпосередньо обладнання. Комплектація певної моделі безпосередньо залежить від того, з якими роботами їй доведеться мати справу. Познайомимося з класифікацією бурових установок докладніше.
Різновиди бурових параметрів: знайомимося з класифікацією
Конструктивно всі моделі, представлені в цій категорії, складаються з виконавчих і додаткових органів, енергосистеми, блока керування й інформатизації. Це вишка, лебідка, ротор, насос, талева та циркуляційна система, металоконструкції та ін. Але все ж є принципальні відмінності, які передбачають сферу застосування бурових установок і їхні експлуатаційні можливості. Діаметр свердловини безпосередньо залежить від особливостей робочого інструмента. Так, оптимальний розмір свердловини під воду в приватних домогосподарствах — приблизно 100 мм. А якщо має бути облаштування свайного фундаменту, то тут діаметр буріння досягає 1,5 метра.
Щоб правильно підібрати техніку під майбутні роботи, треба познайомитися з її різноманітністю.
<< Популярне Бурова техніка
Бурові установки класифікують за такими параметрами:
- За технологією буріння.
- На вигляд виконуваних робіт.
- За типом привода.
- За способом пересування.
- За місцем встановлення.
- За глибиною робіт.
Розглянемо ці пункти докладніше.
За технологією буріння
З огляду на метод буріння виділяють такі категорії бурових установок:
- Обертального буріння. Використовується робочий інструмент гвинтового типу (долото, посилена коронка), які за допомогою обертання руйнує ґрунт у межах забою. Використовуються під час буріння на невелику глибину.
- Обертально-ударного буріння. Має 2 складники: обертальну й ударну. Ударний інструмент під час роботи вдаряє по тому, який обертається, підвищуючи у такий спосіб його зусилля й ефективність робіт. Застосовується для буріння свердловин завглибшки до 2000 м.
- Ударного буріння. Може використовуватися снаряд, що падає, або удари додається до снаряда, який завчасно був розміщений у свердловині. Добре зарекомендували себе під час робіт із м'якими та пухкими ґрунтами. Максимальна глибина виконання робіт — 100 м.
- З вібраційним бурінням. У конструкції передбачена колонка бурильних труб, через яку і буде подаватися вібраційне навантаження від віброзонду, під'єднаного до джерела, розташованого на поверхні. Такий спосіб буріння може використовуватися тільки під час робіт із породами, які піддаються фізичному ущільненню.
Менш поширені встановлення вогнеструминного та розрядно-імпульсного буріння. Перші застосовуються для робіт із породами, що мають кристалічну основу, а другі — для глибинного ущільнення ґрунту.
На вигляд виконуваних робіт
Бурильні установки можуть використовуватися для виконання різних завдань. На підставі цього виділяють такі групи обладнання:
- Експлуатаційні. Застосовуються в процесі розроблення родовищ. Їхнє завдання — пробурити отвір заданого діаметра на необхідну глибину.
- Технічні. Використовуються для буріння свердловин під воду, набивні сваї або виконання інших подібних завдань.
- Розчинні. Основне завдання таких машин — отримати пробу ґрунту з родовища. Допомагають оцінити доцільність розробки родовища.
За типом привода
У дію бурові установки можуть призводитися різними типами приводів:
- Електричними. Працюють безпосередньо від електричної мережі або, якщо немає можливості під'єднання до них, то від генератора. Мають невисоку потужність і застосовуються переважно для облаштування водозабірних свердловин у приватних домоволодіннях.
- Електрогідравлічними. Тут поєднується й електрика, і сила стиснутої рідини. Мають високу потужність, можуть використовуватися для робіт зі щільними ґрунтами. Найширше застосовуються в будівництві, розвіданні та видобутку корисних добувань.
- Гідравлічними. Під'єднуються до спецтехніки через гідравлічну систему.
- Дизельними. Це малогабаритні пристрої невисокої потужності та чудової мобільності.
- Дизель-електричні. Широко застосовуються під час розроблення родовищ і проведення хвороботворних вишукань. Всі механізми тут працюють незалежно один від одного.
За способом пересування
З огляду на це, виділяють 3 категорії бурових установок:
- Самохідні. Встановлюються як навісне обладнання на шасі техніки спеціального призначення високої вантажопідіймальності: вантажні авто, грейдери, гусеничні екскаватори, багатоцільові тягачі (МТЛБ, МТЛБу).
- Мобільні. Обладнані власним колісним шасі. Між об'єктами переміщаються як причіпне обладнання до тягачів або іншої техніки.
- Стаціонарні. Монтуються на певному місці на попередньо облаштовані посилені опори.
Перші 2 варіанти мають набагато нижчу продуктивність, порівнюючи зі стаціонарними буровими установками. Використовуються на будівельних майданчиках, для облаштування свердловин та інших робіт на невеликій глибині.
За місцем встановлення
Тут виділяють 2 категорії:
- Наземні. Монтуються на твердий ґрунт.
- Морські. Додатково обладнуються платформою з опорами, які встановлюються на дно моря. Застосовуються в нафто- та газодзвичайно.
Все це стаціонарні моделі.
За глибиною робіт
З огляду на максимально допустиму глибину робіт виділяють такі різновиди бурових установок:
- Неглибокі: до 25 метрів. Дають змогу отримувати свердловини незначного діаметра: 75-220 мм.
- Середньої глибини: до 600 метрів. Дають змогу добиратися до артезіанських вод, а також використовуються під час розроблення родовищ корисних скупчень.
- Глибокі: до 6000 метрів. Таке обладнання застосовується під час облаштування свердловин у нафтопродері- та газодзвичайному або під час виконання відповідних розвідувальних робіт.
- Надглибокість: до 15000 м. Сфера застосування, як і в попередньому варіанті. Перевагою використовуються в північних регіонах, для робіт у вічної мерзлота.
У каталозі компанії «Hydromarket» до уваги покупців представлені різні типи бурових установок із призначення й конструктивне рішення. Але всіх їх об'єднує висока якість, надійність і довговічність експлуатації. Це нове сертифіковане обладнання від надійних виробників із офіційними гарантією. Продукція постачається по всіх регіонах України та інші країни СНД, Європи. Дізнатися додаткову інформацію та особливості співпраці можна в менеджерів компанії через онлайн-форму або телефоном.
- Переробка сміття в Україні: питання, яке потребує комплексного підходуАктуальна проблема переробки сміття в Україні, показники у цифрах по нашій країні та країнах Європи, що підтверджують її серйозність. Знайомство з основними різновидами ресайклінгу, а також видами відходів, що подаються на переробку. Продукти, які можна отримати на виході шляхом утилізації відходів. Основні різновиди обладнання, яке може використовуватися на сміттєпереробних підприємствах, принцип їх влаштування, дії та види вихідної сировини.
- Вибираємо лебідку на трактор правильноЗнайомство з тракторними лебідками, їх основними різновидами, призначенням. Опис трелювальних лебідок та особливості їх використання у лісозаготівельній галузі, залежність місця встановлення на техніці від виду робіт, для яких вони призначаються. Тракторні лебідки, які стануть незамінним рішенням під час експлуатації техніки у поганих дорожніх умовах, на нестабільних ґрунтах, пересіченій місцевості. Опис основних видів, залежно від типу приводу. Рекомендації щодо вибору.