Види автомобільних лебідок
Практично кожна сфера діяльності потребує постійного переміщення або підняття різного роду предметів: великогабаритних і не дуже, малотоннажних, середньотоннажних і дуже важких вантажів. Одним з найбільш затребуваних і простих у використанні вантажопідйомних механізмів є — пристрій лебідки.
Робота лебедочного агрегату влаштована так, що обертає барабан намотувати трос, на одному кінці якого зафіксовано перетягиваемый предмет, і в результаті чого відбувається або підняття, або переміщення вантажу.
Сьогодні на ринку представлена величезна різноманітність лебедочного обладнання. Всі вони відрізняються один від одного і габаритами, і технічними характеристиками, і типом тягового елемента. Крім того, всі лебедочные механізми класифікуються на види залежно від різних показників. До прикладу, в залежності від специфіки переміщуваного вантажу, розрізняють:
- монтажно-тягові лебідки (промислові агрегати);
- маневрові пристрої;
- автомобільні лебедочные механізми;
- суднові лебедочные агрегати.
Щодо способу переміщення вантажу або застряглого в болоті або піску автомобільного транспортного засобу, пристрої лебідки можуть бути задіяні лише тільки для переміщення в горизонтальному напрямку або ще й підняття предмета по вертикальній площині.
Автолебедки — класифікація та переваги
Найбільш поширеним і компактним видом лебедочного обладнання є автомобільна лебідка, завдяки якій можна швидко і без наслідків витягнути застряглий в бруду або снігу, будь-який транспортний засіб. Залежно від призначення і тягового зусилля, автомобільні лебедочные агрегати можуть бути призначені для:
- квадрациклів;
- легкового транспортного засобу або позашляховиків;
- снігоходів або евакуаторів. Як правило, даний вид пристроїв виготовляються з високоміцних і високоякісних матеріалів, і до того ж володіють більш високими показниками міцності, стійкості до надмірних навантажень.
Крім специфіки і виду рухомого транспортного засобу, автомобільні лебедочные пристрої відрізняються один від одного типом приводу, кожен з яких має переважні аспекти застосування. А саме:
- Ручні автомобільні лебедочные механізми — вважаються найбільш простими у використанні і невибагливими агрегатами, конструкція яких включає в себе корпус, два підшипника, рукоять, гнучкий тяговий елемент (трос) і барабан. Привід лебідок ручного типу здійснюється за допомогою застосування фізичної сили людини. Як правило, такі агрегати мають максимальні показники вантажопідйомності не більше 1 тонни. Найчастіше застосовують ручні автолебедки в досить-таки нескладних завдання. Переважними аспектами є те, що пристрої не потребують електриці і для їх монтажу немає необхідності у втручанні в конструкцію транспортного засобу.
- Механічні автомобільні лебідки — надійні агрегати, робота яких здійснюється за допомогою валу відбору потужності. Через ВМО пристрій механічної лебідки отримує частину відібраної потужності двигуна. Швидкість намотування троса на барабан можна регулювати при зміні частоти обертання вала відбору потужності. Механічні автолебедки на відміну від ручних відрізняються надійністю і більш високими показниками тягового зусилля.
- Автолебедки гідравлічні — являють собою пристрої, які володіють найбільш високими показниками тягового зусилля. Застосування обладнання можливо лише на те транспортному засобі, який оснащений гідравлічною системою. Використовуючи даний вид обладнання можна перемістити предмет вагою аж до 30 тонн. До переважним аспектів гідравлічної автолебедки відносять: повну герметичність, плавність ходу і практично безшумну роботу.
- Електролебідки автомобільні — являють собою агрегати, робота яких безпосередньо залежить від бортового живлення автомобіля. Перевагами даного виду пристрою є: висока швидкість змотування, простота в управлінні і відносно високі показники вантажопідйомності. І найголовніше агрегати працюють незалежно від того включений двигун транспортного засобу чи ні.
<< Популярне Лебідки електричні
Звичайно, крім переваг кожне обладнання має і свої недоліки. Якщо порівнювати ручний пристрій автомобільної лебідки і механічне лебедочное обладнання, то в даному випадки механічна автолебедка буде більш ефективною і допоможе впоратися з поставленим завданням набагато швидше. Але, не варто забувати про те, що установка механічного агрегату вимагає наявність спеціального місця для його монтажу.
Стосовно електричних моделей лебедочных механізмів, то їх недоліками вважається — відсутність повної герметичності. Саме тому агрегати не призначені для роботи у воді. Що ж стосується гідравлічних лебедочных агрегатів, то тут недоліками виступають — невелика швидкість обертання барабана (швидкість намотування) і робота обладнання безпосередньо залежить від роботи двигуна.
Як вибрати автомобільне лебедочное пристрій
Відомо, що правильно підібране обладнання допомагає значно швидше і ефективніше впорається з поставленими завданнями. Це правило відноситься і до автомобільних лебедочным агрегатів. Вибираючи пристрій слід врахувати:
- тип транспортного засобу і характеристики двигуна;
- передбачуваний ступінь навантаження;
- технічні характеристики обладнання (тягове зусилля, швидкість намотування, вантажопідйомність агрегату);
- розміри і вага лебедочного пристрою;
- довжину і матеріал троса (трос може бути виготовлений як з сталі, так і з синтетичного волокна);
- передбачувані умови експлуатації (важливо пам'ятати, що ефективно працювати у воді можуть далеко не всі лебедочные пристрою);
- особливості монтажу лебедочного обладнання, так як лебідка автомобільна може бути встановлена як без втручання у конструкцію транспортного засобу, так і с.
- Переробка сміття в Україні: питання, яке потребує комплексного підходуАктуальна проблема переробки сміття в Україні, показники у цифрах по нашій країні та країнах Європи, що підтверджують її серйозність. Знайомство з основними різновидами ресайклінгу, а також видами відходів, що подаються на переробку. Продукти, які можна отримати на виході шляхом утилізації відходів. Основні різновиди обладнання, яке може використовуватися на сміттєпереробних підприємствах, принцип їх влаштування, дії та види вихідної сировини.
- Вибираємо лебідку на трактор правильноЗнайомство з тракторними лебідками, їх основними різновидами, призначенням. Опис трелювальних лебідок та особливості їх використання у лісозаготівельній галузі, залежність місця встановлення на техніці від виду робіт, для яких вони призначаються. Тракторні лебідки, які стануть незамінним рішенням під час експлуатації техніки у поганих дорожніх умовах, на нестабільних ґрунтах, пересіченій місцевості. Опис основних видів, залежно від типу приводу. Рекомендації щодо вибору.