Фронтальний навантажувач: характеристики
Фронтальний навантажувач: характеристики
Навантажувач фронтальний — яскравий представник спеціалізованої техніки, який знайшов своє застосування практично у сферах промисловості. Універсальність і високі показники продуктивності фронтального навантажувача дозволяють практично повністю замінити таку спецтехніку як екскаватор або бульдозер. Крім того, спецмашина відрізняється:
- досить хорошою маневреністю і стійкістю;
- компактністю, завдяки чому фронтальний навантажувач може бути задіяний не тільки на відкритих будівельних майданчиках, але і в умовах обмеженого простору (у закритих складських приміщення або цехах);
- наявністю великого місткого робочого органу (ковша), який у деяких моделях може бути знімним, що в свою чергу дозволяє використовувати різноманітне навісне обладнання;
- відносно невеликою вартістю;
- багатофункціональністю.
Завдяки своїм переважним аспектів фронтальний навантажувач став однією з найбільш затребуваних і часто застосовуваних спеціалізованих технік в:
- кар'єрної і лісозаготівельної;
- будівельної та дорожньо-ремонтної;
- малих, середніх і великих сфера промисловості;
- комунальної та сільськогосподарської галузі, і не тільки.
Маючи фронтальний навантажувач можна:
- швидко і ефективно виконати вантажно-розвантажувальні роботи;
- виконати планувальні і траншеї-копальні роботи;
- взимку прибрати сніг з проїзної частини;
- виконати транспортувальні та буксирувальні роботи;
- землерийні роботи та інші види робіт в залежності від застосовуваного навісного обладнання.
Особливості класифікації фронтального навантажувача
Фронтальний навантажувач, як і багато інші види спеціалізованої техніки класифікується на типи в залежності від особливостей і технічних характеристик. На ринку спеціалізованої техніки можна придбати фронтальний навантажувач:
- на гусеничному ходу;
- колісний на жорсткою чи шарнірно-зчленованою рамою.
Гусеничний тип спецтехніки має як переважні особливості, в порівнянні з колісними спецмашинами, так і свої недоліки. До переваг гусеничних фронтальних навантажувачів відносять можливість переміщатися по бездоріжжю або бруду, засніженій місцевості без ризику, що техніка застрягне або провалиться, або проколоти колесо, як це трапляється в колісної техніки. Що ж стосується недоліків, то тут виділяють — низькі показники маневреності і невелику швидкість переміщення. Крім того, гусенична техніка при пересуванні по асфальтобетонному покриттю з великою ймовірністю може пошкодити його.
В залежності від типу рухового пристрою, фронтальний навантажувач може бути:
- на дизельному або бензинном паливі;
- електричним (найбільше затребувані в умовах обмеженого простору);
- технікою на газу.
Що ж стосується габаритів спеціалізованої техніки, то фронтальний навантажувач ділиться на:
- міні спецмашини;
- малі та середні моделі фронтальних навантажувачів;
- великі спецмашини.
Крім вище представлених 4 видів спецмашини, виділяють ще один підвид — фронтальний навантажувач з можливістю здійснювати поворот борту, які активно застосовуються в дорожньо-ремонтних роботах.
Пристрій фронтального навантажувача та його технічні характеристики
Навантажувач фронтальний, який все активніше і активніше замінює бульдозерну і экскаваторную спеціалізовану техніку (як у промисловості, так і в малому та середньому бізнесі, сільському господарстві) включає в себе такі компоненти, як:
- робочий орган (ківш або будь-яке інше змінне навісний пристрій);
- стрілу, оснащену гідравлічним приводом;
- шасі (база). База, як правило, складається з трансмісії, силового агрегату, важільної або джойстиковой системи управління, електричної системи і кабіни оператора, де безпосередньо виконується керування робочим органом.
Практично кожному власнику спеціалізованої техніки довелося зіткнутися з проблемою вибору спецмашини, так як перед покупкою звертається особлива увага не тільки на пристрій спецмашини, але і переваги, і недоліки техніки, а особливо на її технічні характеристики. Що ж стосується фронтального навантажувача, то до технічних характеристик машини, які безпосередньо впливають на вибір, відносять:
- експлуатаційні показники маси спецтехніки та габарити;
- робочий об'єм ковша (середні показники варіюються в межах 3-5 куб. метрів);
- показники потужності двигуна та його тип (дизельний, електричний, газовий або бензиновий):
- максимальну висоту підйому робочого органу;
- показники вантажопідйомності (моделі великих фронтальних навантажувачів здатні піднімати вантаж вагою аж до 20 тонн. Середні показники вантажопідйомності не перевищують - 7 тонн);
- наявність можливості заміни ковша, завдяки чому можна під'єднати навісний агрегат і розширити функціонал техніки;
- функціональність і зручність кабіни оператора;
- діапазон допустимого температурного режиму та умов експлуатації.
Функціональність спецтехніки постійно розширюється і можливо з часом з'являться ще й інші технічні характеристики, які теж буду впливати на вибір фронтального навантажувача.
- Переробка сміття в Україні: питання, яке потребує комплексного підходуАктуальна проблема переробки сміття в Україні, показники у цифрах по нашій країні та країнах Європи, що підтверджують її серйозність. Знайомство з основними різновидами ресайклінгу, а також видами відходів, що подаються на переробку. Продукти, які можна отримати на виході шляхом утилізації відходів. Основні різновиди обладнання, яке може використовуватися на сміттєпереробних підприємствах, принцип їх влаштування, дії та види вихідної сировини.
- Вибираємо лебідку на трактор правильноЗнайомство з тракторними лебідками, їх основними різновидами, призначенням. Опис трелювальних лебідок та особливості їх використання у лісозаготівельній галузі, залежність місця встановлення на техніці від виду робіт, для яких вони призначаються. Тракторні лебідки, які стануть незамінним рішенням під час експлуатації техніки у поганих дорожніх умовах, на нестабільних ґрунтах, пересіченій місцевості. Опис основних видів, залежно від типу приводу. Рекомендації щодо вибору.