Різновиди ковшів на спецтехніку
Збільшити функціональні можливості і продуктивність спеціалізованої машини в нинішній час можна різними методами. Одним з найбільш ефективних і фінансово виправданих способів є придбання навісного обладнання, яскравим представником якого виступає - ківш навісний. Ківш - провідне і універсальне навісне обладнання, яке можна встановити практично на будь-яку спеціалізовану техніку, головне тільки щоб агрегат відповідав марці і моделі спецтехніки і її технічними характеристиками.
Сучасну спеціалізовану техніку використовують у багатьох галузях: і в будівельній сфері, і в гірській промисловості, і в дорожньо-ремонтних роботах, і в сільському господарстві, та комунальними підприємствами. Застосування навісного обладнання дозволяє одну і ту спеціалізовану техніку, приміром екскаватор, задіяти в самих різнопланових задачах - від риття котлованів або траншей і до розвантажувально-навантажувальних робіт. Все це реалізовується якщо на спецтехніці використовується правильно підібраний навісний ківш.
З-за того, що пристрій ковша використовується в самих різнопланових робіт, виробники навісних пристроїв не перестають пропонувати найрізноманітніші моделі і, крім того, регулярно їх удосконалювати. Сучасні навісні ковші стали відрізнятися не тільки розмірами і масою, і матеріалом виготовлення, але і:
- показниками міцності і додатковим оснащенням;
- формою і звичайно ж призначенням.
Ківш на спеціалізовану техніку - види та їх особливості
Сьогодні, практично кожен власник спеціалізованої машини, наприклад такий як екскаватор, навантажувач або навіть трактор, стикався з проблемою вибору ковша. Проблема вибору полягає не в тому, що немає спеціалізованих магазинів або коштів, а в тому, щоб підібрати дійсно відповідну модель. Для того щоб від частини вирішити це питання, перш за все треба визначитися з майбутніми завданнями, які особливо впливають на вибір навісного обладнання.
Якщо спецтехніка буде оснащена універсальним ковшем (або як його ще називають навісний ківш загального призначення), який, як правило, комплектується стандартними ріжучими та захисними елементами, то з його допомогою можна буде працювати з глиною, піском, гравієм або щебенем. Використовуючи навісний ківш загального призначення можна впорається з гірськими породами 1-ої і 2-ої категорії або низько абразивними матеріалами.
При оснащенні тракторної або екскаваторної техніки посиленим ковшем, можна буде працювати не тільки з породами 1-ої і 2-ої категорії, але і з породами 3-ї категорії, більш високої щільності (до 2500 кг/куб. м). Посилені моделі ковшів відрізняються тим, що вони:
- виготовляються з високоміцної сталі;
- додатково оснащені бічними ножами (подвійними) і високоміцними коронками.
Впоратися з роботами по взрыхлению скельних гірських порід або з твердими грунтами в зоні вічної мерзлоти спеціалізованої техніки може дозволити тільки ківш скельний. До особливостей пристрою відносять:
- наявність високоміцних бокорезов і коронок;
- наявність абразивно стійкої кутовий захисту;
- потовщення всіх несучих і ріжучих комплектуючих;
- наявність додаткового захисту як на днище, так і на бічних стінках сайту.
<< Популярне Ковші на екскаватори
Формою і призначенням - як основа вибору
Ківш - чашеобразное пристрій, завдяки якому можна ефективно виконати різного роду завдання. Але, для певних завдань потрібна і певна модель. Виходячи з цього, важливо знати майбутні завдання, з якими потрібно впоратися техніці, так як від цього буде залежати який тип ковша все ж потрібно.
В залежності від типу майбутніх робіт, навісні ковші поділяються на:
- просівні (друга назва зачисні). Застосування зачисних ковшів дозволяє відокремити більш великі предмети від сипких матеріалів (дрібної фракції). Часто даний тип пристрою застосовують для очищення річок, каналів і водойм від сміття або різноманітним рослинних відкладень;
- планувальні пристрою. Назва ковша говорить сама за себе, так як даний тип ковша призначений для виконання планувальних робіт. А саме: планування і очищення укосів, вирівнювання площин, поглиблення траншей або каналів;
- ковші-розпушувачі. Призначення - дроблення каменів, розпушування вечномерзлого грунту або грунту з великою кількістю кам'янистих включень;
- траншейні вузли, основне призначення яких є - створення невеликих траншей або каналів для прокладання трубопроводу або ліній електропередач;
- V - образні ковші (або як їх ще називають - профільні). Особливості: наявність V - подібної форми, бічні стінки вузлів виконані під кутом в 45 градусів, що в свою чергу дозволяють за допомогою профільних ковшів створювати профільовані канали і траншеї. Крім того, з їх допомогою формують і бічні кромки укосів;
- навісні скелетні ковші, дно яких складається не з листів сталі, а з ребер. Скелетні ковші дозволяють відокремити сипучі матеріали від крупного сміття або від каменів. Найчастіше застосовується для завантаження великих кам'янистих елементів;
- однозубые-розпушувачі та розрихлювачі з кількома зубами - це представники навісних ковшів, завдяки яким спецтехніка може виконати розпушування особливо щільних грунтів, демонтаж споруд, розкрити асфальтобетонне дорожнє покриття і не тільки.
Знаючи конструкційні особливості спецтехніки, її технічні характеристики, майбутні завдання, особливості і функціональні можливості навісних ковшів можна спробувати підібрати ківш самостійно. Але, якщо є хоч якась частка сумніви в правильності вибору, тоді вже краще цю справу довірити професіоналам.
- Переробка сміття в Україні: питання, яке потребує комплексного підходуАктуальна проблема переробки сміття в Україні, показники у цифрах по нашій країні та країнах Європи, що підтверджують її серйозність. Знайомство з основними різновидами ресайклінгу, а також видами відходів, що подаються на переробку. Продукти, які можна отримати на виході шляхом утилізації відходів. Основні різновиди обладнання, яке може використовуватися на сміттєпереробних підприємствах, принцип їх влаштування, дії та види вихідної сировини.
- Вибираємо лебідку на трактор правильноЗнайомство з тракторними лебідками, їх основними різновидами, призначенням. Опис трелювальних лебідок та особливості їх використання у лісозаготівельній галузі, залежність місця встановлення на техніці від виду робіт, для яких вони призначаються. Тракторні лебідки, які стануть незамінним рішенням під час експлуатації техніки у поганих дорожніх умовах, на нестабільних ґрунтах, пересіченій місцевості. Опис основних видів, залежно від типу приводу. Рекомендації щодо вибору.