Електричні лебідки: технічні характеристики і особливості
Будівництво споруд, виробнича діяльність та ремонтні роботи досить-таки часто потребують ефективного переміщення різного роду вантажів. Серед сучасних вантажопідйомних агрегатів найбільш затребуваним вузлом є - лебідка електрична.
Висока швидкість виконання цілей, відмінні технічні характеристики і просте управління зробило дане обладнання безпрецедентним лідером серед ручних, механічних і гідравлічних лебедочных пристроїв. Крім того, використовуючи електричний тип лебідок можна виконати переміщення вантажу або якого-небудь предмета як в горизонтальній площині, так і підняти його на потрібну висоту - вертикально, чим не можуть похвалитися деякі типи лебедочных пристроїв.
Технічні характеристики електролебідок, які є головними аспектами вибору агрегату, ґрунтуються на таких параметрах, як:
- габарити пристрою і його вага;
- показники потужності тягового електричного вузла електричного двигуна);
- параметри сталевого троса - діаметр і довжина;
- показники барабана - його ємність;
- швидкість намотування троса під час підіймання або переміщення вантажу;
- показники робочого напруги.
Крім того, підбираючи тягового обладнання рекомендується враховувати не тільки технічні показники пристрою, але і масу вантажу, необхідну тягу, масу інших чинників.
<< Лебідки
Конструкція електролебідок та їх класифікація
Просте конструкційне рішення електричних агрегатів і відносно високі показники потужності зробили цей тип пристроїв - універсальними, які активно застосовуються і в побуті, і в будівництві, і пристрої транспортного засобу (коли необхідно відбуксирувати застряг в бруду або снігу автомобіль, квадроцикл або снігохід), і щоглових підйомниках.
Конструкційно електричне лебедочное пристрій складається з таких основних елементів, як:
- електричний двигун - силовий вузол приводить в дію лебедочное обладнання шляхом перетворення електричної енергії в тягове зусилля;
- барабан зі знижувальним редуктором. Коли обертається барабан намотується на нього металевий або синтетичний трос, завдяки чому здійснюється переміщення (горизонтально) або підняття на необхідну висоту важкого великогабаритного або невеликого за вагою вантажу;
- високоякісна рама, яка виступає опорою всієї конструкції агрегату;
- тяговый элемент с крюком. В качестве тягового элемента может выступать либо стальной или синтетический трос, либо металлическая цепь;
- пульт и тормозная система.
Лебедки электрические, как и прочие тяговые механизмы делятся на типы. Лебедочные агрегаты с электрическим приводом действия отличаются друг от друга не только техническими показателями, весом и габаритами, но назначением (обычные или автомобильные), типом питания и методом установки.
Учитывая тип питания электрические лебедки могут быть как стационарными, так и переносными агрегатами. В случаи со стационарными моделями электролебедки работают от сети 220В и 380В. Что же касается переносных агрегатов, которые чаще всего применяются любителями транспортных средств во время езды по пересеченной местности, то их работа осуществляется непосредственно от аккумулятора автомобиля (показатели рабочего напряжения 12Ви 24В).
Рассматривая способ монтажа тягового оборудования, выделяют агрегаты мобильные (вес устройства не более 50 кг) и стационарные. Стационарные электролебедки устанавливаются в строгом порядке, так как эти агрегаты предназначены для работы с высокой степенью нагрузок. Если монтаж выполнен без четких соответствий с рекомендуемой инструкцией, то это может негативно сказаться не только на производительности работы тягового узла, но и привести травмированию рядом находящихся людей.
- Переробка сміття в Україні: питання, яке потребує комплексного підходуАктуальна проблема переробки сміття в Україні, показники у цифрах по нашій країні та країнах Європи, що підтверджують її серйозність. Знайомство з основними різновидами ресайклінгу, а також видами відходів, що подаються на переробку. Продукти, які можна отримати на виході шляхом утилізації відходів. Основні різновиди обладнання, яке може використовуватися на сміттєпереробних підприємствах, принцип їх влаштування, дії та види вихідної сировини.
- Вибираємо лебідку на трактор правильноЗнайомство з тракторними лебідками, їх основними різновидами, призначенням. Опис трелювальних лебідок та особливості їх використання у лісозаготівельній галузі, залежність місця встановлення на техніці від виду робіт, для яких вони призначаються. Тракторні лебідки, які стануть незамінним рішенням під час експлуатації техніки у поганих дорожніх умовах, на нестабільних ґрунтах, пересіченій місцевості. Опис основних видів, залежно від типу приводу. Рекомендації щодо вибору.