Пристрій дизель-молота і принцип роботи
Зробити невеликий отвір в асфальтобетонному покритті або здійснити демонтаж льодової кірки можна за допомогою відбійного молотка. Але, якщо потрібно забити залізобетонну палю глибоко в грунт (іноді і в досить-таки щільну), то тоді потрібно потужніше обладнання, як наприклад - сваебойный молот.
Сваебойный апарат може бути виконаний в якості гідравлічної установки, або ж в якості пристрою з двигуном внутрішнього згоряння. Найбільш затребуваними сваебойными агрегатами з ДВЗ є дизельні установки, принцип роботи яких заснований на роботі двотактного дизельного двигуна.
Пристрій дизель-молот, як і будь-яке інше обладнання має переваги та недоліки застосування. До переважним аспектів сваебойного агрегату відносять:
- автономність установки;
- хороші показники мобільності;
- наявність нескладної конструкції;
- високі показники продуктивності і легке управління.
Що ж стосується негативних аспектів застосування дизель-молота, яких не так-то вже й багато, то до них відносять:
- забруднення атмосфери. У процесі роботи дизельної сваебойной установки здійснюється викид шкідливих частинок в атмосферу;
- утворення пилу і вібрації грунту в момент роботи сваебойного молота.
Конструкція і особливості роботи сваебойного дизель-молота
Для того щоб розібратися з тим, як працює дизельний сваебойный апарат необхідно розглянути його конструкцію, яка, в основному, складається з:
- рами (з вертикально напрямні) і наголовника (нижня частина установки);
- траверси (верхня частина установки);
- шарнірної опори і блоку поршня;
- насосів - масляного і паливного;
- робочої ударної частини.
Робоча ударна частина в свою чергу складається з:
- кішок (робочих вузлів забезпечують фіксацію залізобетонної палі і її своєчасний скидання);
- паливного резервуара і циліндра робочої частини, в якому здійснюється вибух палива, за рахунок чого молот піднімається.
Звичайно, в залежності від типу пристрою дизель-молота, конструкція агрегату може бути доповнено й іншими робочими елементами: системою охолодження, шаботой, напрямною трубою і змащувальною системою, і не тільки.
Процес забивання паль насправді не такий вже і складний, як здається на перший погляд, і полягає в наступному. Нанесення удару по наголовнику виконується опускающимся циліндром (вертикально по напрямних). У робочій частині рухомого циліндра, в момент його падіння, здійснюється вибух від контакту сильно стислого і нагрітого повітря і розпорошеного дизельного палива. В результаті вибуху утворюються гази, які власне і піднімають циліндр назад до траверсу - у вихідне положення. Після чого цикл повторюється по-новому. Варто відзначити той факт, що утворилися гази після вибуху не тільки підкидають циліндр вгору, але і створюють поштовх поршня, тим самим занурюючи палю ще глибше.
Дизель-молот сваебойный - основні типи
Класифікація дизель-молота здійснюється в залежності від показників ваги, на класи: легких, середніх і важких агрегатів. Крім цього палебійні дизельні установки поділяються також на:
- трубчасті агрегати (робочим інструментом, у яких виступає труба - нерухомо зафіксована);
- штангові палебійні молоти з двома вертикальними тягами (в якості робочого вузла) і рухомого циліндра.
Кожен тип має свої плюси і мінуси від використання. Порівнюючи штангові дизель-молоти і трубчасті агрегати, можна виділити наступне:
- Трубчасті агрегати на відміну від штангових пристроїв мають більш довгим терміном служби (приблизно в 2 рази довше може прослужити трубчастий сваебойный апарат);
- На відміну від трубчастих сваебойных пристроїв, які здатні працювати цілодобово, штангові дизель-молоти не мають примусової системи охолодження. А це в свою чергу негативно позначається на продуктивності пристрою, так як вимагають регулярних перерв у процесі роботи сваебойного обладнання (після годину роботи агрегату в обов'язковому порядку повинен бути перерва);
- Трубчастий тип агрегату визнано більш ефективним і конструкційно гармонійним обладнанням для забивання паль в грунт. До того ж, при однаковій вазі молота трубчастого і штангового типу, більш важкі палі найбільше підвладні трубчастим установок, які здатні занурити залізобетонну палю практично в будь-тип ґрунту, навіть в умовах вічної мерзлоти.
- ТОП-5 виробників японських міні-тракторівОсновні причини популярності японських міні-тракторів – ключові переваги. Знайомство з ТОП-5 виробників даної техніки, а саме такими брендами як Kubota, Yanmar, Iseki, Mitsubishi, Shibaura, відмінними рисами кожного рішення, модельними рядами, технічними характеристиками. Японські міні-трактори — передове рішення для стабільної, функціональної та надійної роботи на присадибних ділянках, у фермерських господарствах, на полях, комунальній галузі та не тільки.
- Підйомні гідравлічні столи: все, що треба знати про обладнанняЗнайомство з гідравлічними підйомними столами, їх конструкцією та принципом роботи. Опис ключових переваг, характерних для даного обладнання, а також основних класифікацій з вантажопідйомності, конструктивного рішення, особливостей платформи, кількість секцій. Області застосування універсальних гідравлічних підйомних столів, а також ті роботи, з якими це обладнання справиться на практиці швидко, ефективно та безпечно.