Принцип роботи гідроциліндра
Застосування гідравлічних циліндрів стало досить-таки актуально практично у всіх сферах промисловості, будівництва, металургії та, звісно ж, в аграрії, комунальними службами. Використовуючи пристрій гідроциліндра, який являє собою свого роду об'ємний гідравлічний двигун, можна з високою швидкістю й ефективністю виконати різноманітні завдання: розпушування, копання, навантаження, підіймання, транспортування й не тільки.
Сам гідроагрегат встановлюють як на спеціалізовану техніку для підвищення її функціональності, так і на стаціонарні гідропреси, верстати. Загалом сьогодні досить важко зустріти спецтехніку або гідрообладнання без встановленого на ньому гідравлічного циліндра, принцип роботи якого ґрунтується на зворотно-поступальних рухах. Щоб зрозуміти, як саме працює цей тип агрегат, насамперед необхідно розібратися з його конструкцією.
У зв'язку з тим, що пристрій гідравлічного циліндра досить широко потрібний і використовується практично всіма галузелями, модельний ряд — досить-таки різноманітний, кожен із яких має свої конструкційні особливості. Саме тому для розбирання конструкції пристрою гідравлічного циліндра візьміть класичну модель, яка зазвичай складається з:
- герметичного корпусу (гільзи), що схожий на візуальну трубку;
- передньої та задньої кришки;
- штока та його манжети;
- брудознімач і ущільнювальних кілець (штокове та поршневе напрямне);
- поршня та її манжети;
- букси та, звісно ж, з кріплення (фланець або вушка й не тільки).
У самому пристрої є дві порожнини — штокова та поршнева. Отже, коли в поршневу порожнину надходить рідинне середовище, яке перебуває під тиском, то від її впливу шток пристрою висувається вперед. Потім, коли робоча рідина надходить у шоткову порожнину, робочий вузол здійснює поворотний рух. Від того, що шток виконує таке переміщення (поворотно-поступальне) наводяться в рух і рухливий вузол, нехай то ківш екскаватора або гідроборт на вантажівці.
Гідроциліндр у всьому — широка різноманітність моделей
Широка запитаність гідравлічного циліндра як у дорожньо-ремонтній техніці, так і в спецтехніці сільськогосподарського або кар'єрного призначення та силових агрегатах зумовлена досить чималим списком переваг. Серед яких можна виділити:
- просте встановлення та керування;
- порівняно невеликі габарити та невелика вага дають змогу зробити монтаж гідродвигуна об'ємного типу без жодних колосальних змін у конструкції гідравлічної системи;
- плавний хід робочої ланки дає змогу здійснювати привод виконавчих механізмів без ривків;
- можливість підіймати та транспортувати великотоннажного вантажу;
- надійність і високий ступінь зносостійкості, що дає змогу експлуатувати цей агрегат у серйозних навантаженнях;
- можливість регулювання навантаження поршня та його положення (наявність автоматичної зупинки).
Звичайно, у кожного типу гідравлічного циліндра будуть свої плюси від застосування в тій чи іншій сфері. Сьогодні на ринку гідравліки представлена досить велика різноманітність моделей об'ємних гідродвигунів, які вирізняються конструкцією, функціональними можливостями та, звісно ж, принципом дії. Вони діляться, на:
- Гідродвигун об'ємного типу односторонньої дії, у якому поворотна дія висувної ланки відбувається від впливу на неї пружини. Характеризуються, зазвичай, такі агрегати невеликими показниками потужності та порівняно невеликою вантажністю.
- Пристрій гідравлічного циліндра двосторонньої дії. Характеризується тим, що зворотно-поступальні рухи штока здійснюються виключно від впливу на нього робочого рідинного середовища, що є під тиском.
- Телескопічний гідродвигун. Основною особливістю гідроагрегата є той факт, що хід штокового вузла може неабияк перевищити довжину самої гільзи, завдяки тому що гідроциліндр може одночасно складатися з двох і більше штоків (одна розташована в порожнині іншої).
- Диференціальний гідравлічний циліндр. Улаштову характерно одночасно вплив рідинного середовища на поршень із двох сторін, на відміну від інших представників, де вплив відбувається поперемінно.
Через те, що прогрес на місці не стоїть і періодично моделі вдосконалюються компаніями-виробниками, незабаром ми зможемо побачити створення ще одного типу та навіть не одного.
Що потрібно врахувати під час вибору гідроциліндру, щоб не помилитися
Добре коли є з чого вибирати. Сьогодні купити необхідний гідравлічний пристрій стало взагалі не проблемою, головне, щоб набутий гідроагрегат був підібраний правильно з огляду на всі аспекти. Це правило і належить до пристрою гідравлічного циліндра, який експерти рекомендують купувати з урахуванням:
- специфіки майбутніх цілей і сумісності зі спеціалізованою технікою (марка, модель, конструкція і тих характеристики) або стаціонарним гідроборудом (пресом, верстатом);
- гідравлічних показників гідравлічної системи;
- конструкційних особливостей гідродвигуна та способу монтажу;
- робочого рідинного середовища, а зокрема використовуватиметься вода або гідравлічна мінеральна олива, або ж водно-оливна емульсія;
- температурного діапазону довкілля та умов експлуатації;
- технічних характеристики підібраного гідроагрегата (вага пристрою, що штовхає зусилля, показники номінального тиску, діаметр штока та циліндричного стрижня, швидкість переміщення штока, характеристики ходу) і, звісно ж, з урахуванням витрати робочої рідинного середовища.
Підібрати дійсно відповідне гідравлічне обладнання, без відповідних знань і розрахунків, далеко не так просто, як здається з першого погляду. Саме тому краще довірити цю справу досвідченим і висококваліфікованим фахівцям компанії "Гідромаркет".
- Переробка сміття в Україні: питання, яке потребує комплексного підходуАктуальна проблема переробки сміття в Україні, показники у цифрах по нашій країні та країнах Європи, що підтверджують її серйозність. Знайомство з основними різновидами ресайклінгу, а також видами відходів, що подаються на переробку. Продукти, які можна отримати на виході шляхом утилізації відходів. Основні різновиди обладнання, яке може використовуватися на сміттєпереробних підприємствах, принцип їх влаштування, дії та види вихідної сировини.
- Вибираємо лебідку на трактор правильноЗнайомство з тракторними лебідками, їх основними різновидами, призначенням. Опис трелювальних лебідок та особливості їх використання у лісозаготівельній галузі, залежність місця встановлення на техніці від виду робіт, для яких вони призначаються. Тракторні лебідки, які стануть незамінним рішенням під час експлуатації техніки у поганих дорожніх умовах, на нестабільних ґрунтах, пересіченій місцевості. Опис основних видів, залежно від типу приводу. Рекомендації щодо вибору.