Насоси-дозатори для тракторів: принцип роботи і технічні характеристики
Велика кількість самохідної спеціалізованої техніки і звичайно ж не без винятку трактор оснащені ГОРУ (гидрообъемным рульове управління), що в свою чергу дозволяє без застосування значної фізичної зусилля управляти напрямними колесами спеціалізованої машини. Наявність ГОРУ дозволяє здійснювати контроль і управління кермом трактора або будь-якої іншої спецтехніки з такою легкістю, як якщо б просто крутити колесо перевернутого велосипеда. Одним з ключових елементів цієї системи є пристрій насоса-дозатора, конструкція якого, незалежно від компанії-виробника залишається незмінною. Як правило, пристрій насос-дозатор складається з:
- качає сайту. Качающей вузол може бути героторного (планетарного) або аксіально-поршневого типу;
- розподільного блоку золотникового типу. Завдяки тому, що пристрій золотника може повертатися в сторони, власне, і здійснюється процес управління потоків робочої рідинної середовища;
- вала (пов'язаного з пристроєм золотника);
- камер зливу і напору;
- блоків клапанів. Блок клапанів складається з запобіжного, протиударного, робочого, зворотних і противовакуумных клапанів, кожен з яких має своє призначення;
- захисного кожуха (корпусу).
Запобіжні клапани, як правило, служать для захисту від витоків рідинної середовища в момент падіння тиску в пристрої. Що ж стосується протиударних і противовакумных клапанних елементів, то вони відповідають та запобігання кавітації та гідравлічних ударів при русі спеціалізованої техніки.
Тепер знаючи конструкцію агрегату, можна розглянути і принцип роботи пристрою насоса-дозатора для трактора. Отже, коли кермо нерухомий і дивиться прямо, тоді і сам золотник знаходиться в нейтральному положенні. Але, варто лише повернути кермо в потрібну сторону відповідно повертається і золотник, тим самим сприяючи подальшому проходженню рідинної середовища в пристрій гідравлічного циліндра, яка в свою чергу подається порційно качати вузлом насос-дозатора. Порція пропорційно залежна від повороту керма.
Технічні показники насос-дозатора та інші аспекти вибору
Виконати правильний монтаж та підбір такого гідравлічного обладнання як насос-дозатор означає - забезпечити довгої і високоефективної роботою гидрообъемного рульового керування трактора. Неправильно підібране пристрій може працювати некоректно, так спричинити за собою появі несправностей в системі ГОРУ тракторної техніки. Саме тому краще всього довірити підбір та встановлення гідроагрегату професіоналам, які, як правило, володіють достатньою кількістю досвіду і знань, і звісно ж необхідним інструментом.
ГОРУ в свою чергу являє собою насправді досить-таки складну систему, конструкція якої включає ряд таких елементів, як:
- перехідний пристрій під гідронасос;
- пристрій насоса-дозатора;
- посилену рульову тягу і шланги високого тиску;
- гідравлічні циліндри (лівий і правий) з певним набором пальцем і кріплення (кронштейнів);
- крана блокування і двох важелів.
Найчастіше вибір насоса-дозатора здійснюється з урахуванням технічних показників гідроагрегату, його конструктивних особливостей, що в свою чергу визначає сумісність пристрою з системою ГОРУ спеціалізованої машини. До основних технічних характеристик дозуючого гідронасоса, як правило, відносять:
- показники робочого об'єму (об'ємна подача в основному варіюються від 0,8 до 6 куб. м/об.);
- показники номінальної тонкості фільтрації і кінематичної в'язкості, температурний діапазон і звичайно ж клас частоти робочої рідинної середовища (мінеральної олії);
- показники граничного тиску запобіжних і протиударних клапанів;
- габарити і показники ваги гідроагрегату;
- номінальний витрата;
- показники номінального тиску.
ТОП 5 основних поломок дозуючих гідронасосів
Необхідність придбання нового дозуючого пристрою найчастіше встає з-за недостатньо якісного і очищеного мінерального масла, через недотримання рекомендацій з експлуатації і технічного обслуговування гідроагрегату, в результаті чого пристрій зношується і приходить в неремонтопригодное стан.
Але, є і ряд несправностей, які якщо вчасно виявити - то можна і полагодити, відбувшись тільки переляком. Розглянемо ТОП 5 найпоширеніших поломок гідравлічного насоса-дозатора і ознаки, за якими їх можна визначити:
- При повороті керма спостерігається невідповідність повороту коліс спеціалізованої техніки. Таке явище можна спостерігати коли при монтажі насос-дозатора були неправильно підключені висновки від насоса до пристроїв гідроциліндрів, одним словом були переплутані правий і лівий виведення з-за чого подача гідравлічної рідини здійснюється не на той гідравлічний циліндр.
- Если руль начинает самопроизвольно вращаться в разные стороны, то этот признак свидетельствует о неисправности золотника. Неисправность заключается в том, что золотник не может вернуться и зафиксироваться в нейтральном положении, что в свою очередь влечет за собой непрерывную работу то одного, то второго гидравлического цилиндра.
- Неустойчивость переднего моста может свидетельствовать о том, что возможно сместилась ось поворотного вала или же о том, что в узлах дозаторного насоса образовались зазоры.
- Потеря легкости управления. Если невозможно осуществить поворот руля без применения физической силы, то тогда это может свидетельствовать о наличие воздуха в гидросистеме или же о том, что внутри насоса-дозатора находится недостаточное количество рабочей жидкостной среды.
- Наличие слабого упора или полное его отсутствие - является явным признаком износа уплотнителей в устройствах гидроцилиндров. Кроме того, слабый упор может быть и когда в дозаторном насосе наблюдается низкий уровень минерального масла.
Важливо: краще не намагатися усунути поломки гідроагрегату самостійно, а довірити цю справу фахівцеві, який зможе не тільки точно визначити поломку, але і вирішити її без згубних наслідків як для самого пристрою, так і для всієї системи рульового управління тракторної техніки.
- Переробка сміття в Україні: питання, яке потребує комплексного підходуАктуальна проблема переробки сміття в Україні, показники у цифрах по нашій країні та країнах Європи, що підтверджують її серйозність. Знайомство з основними різновидами ресайклінгу, а також видами відходів, що подаються на переробку. Продукти, які можна отримати на виході шляхом утилізації відходів. Основні різновиди обладнання, яке може використовуватися на сміттєпереробних підприємствах, принцип їх влаштування, дії та види вихідної сировини.
- Вибираємо лебідку на трактор правильноЗнайомство з тракторними лебідками, їх основними різновидами, призначенням. Опис трелювальних лебідок та особливості їх використання у лісозаготівельній галузі, залежність місця встановлення на техніці від виду робіт, для яких вони призначаються. Тракторні лебідки, які стануть незамінним рішенням під час експлуатації техніки у поганих дорожніх умовах, на нестабільних ґрунтах, пересіченій місцевості. Опис основних видів, залежно від типу приводу. Рекомендації щодо вибору.