Розкидачі піску: кращі моделі в Україні
З року в рік, коли наступає зимовий сезон і на проїжджій частина утворюється невеликий, а іноді і великий шар льоду, перед комунальними службами та спеціалізованими організаціями постає актуальне один і той же питання - як же все таки краще впорається з ожеледицею? Питання досить таки актуальна через те, що промерзлые і розкачані дороги - це в першу чергу аварії, а вже потім і інші не менш приємні труднощі: пробки і ризик отримання травм при падінні у подскользнувшихся перехожих.
Для того, щоб з високою ефективністю можна було впоратися з ожеледицею багато комунальні підприємства, так і приватні організації використовують спеціалізовані агрегати - розкидачі піску. З допомогою піскорозкидувачі можна розкидати, і досить таки широко, не тільки пісок або сіль, але й інші не менш ефективні хімічні реагенти, які дозволяють максимально швидко впорається з таким явищем як зледеніння доріг і тротуарів. Сипучі склади у свою чергу можуть не тільки зруйнувати структуру льодового покриття, але і підвищити показники зчеплення з обледенілою дорогою різних типів поверхонь, серед яких: покришки шин і взуттєва підошва.
Сьогодні, різноманітність модельного ряду піскорозкидувачів досить велике і з-за цього іноді досить-таки не легко зробити правильний вибір. Саме тому багато власників спецтехніки, які хочуть купити піскорозкидувач вдаються до допомоги фахівців. Спеціаліст може не тільки підібрати модель згідно конструкційним особливостям спецмашини і технічними характеристиками, але і з урахуванням всіх вимог яким повинне відповідати пристрій: вартість, продуктивність, якість тощо
Піскорозкидачі - особливості пристрою, види
Пристроєм піскорозкидувачі іменується спеціалізоване обладнання, за допомогою якого можна здійснити рівномірний і відносно швидке розкидання піщано-сольових сумішей або хімічних реагентів на проїжджій частині або тротуарах. Ширина розкидання у деяких моделей може досягати аж до 12 метрів.
Як правило, піскорозкидувачі складаються з:
- пірамідальної форми бункера (ємності, в яку власне і засипають пісок, сіль або хімічні реагенти);
- шнекового або стрічкового елеватора;
- піддону і ланцюгового приводу;
- дозуючого пристрою, що робить порціонну подачу засипаній в бункер суміші на обертаючий (розсіюючий) диск. Саме завдяки обертовому диску і відбувається розкидання піску або солі, реагентів на дорожнє покриття.
Завдяки активному розвитку технологій та регулярному вдосконалення модельного ряду, на ринку спеціалізованого обладнання представлено велику різноманітність розкидачів піску і хім реагентів. Серед яких виділяють:
- самохідні піскорозкидувачі;
- агрегати навісного характеру (сумісні з тракторної або снігоприбиральної технікою). Привід розкидачів пісок агрегатів навісного типу здійснюється або від встановленої на спецтехніці гідравлічної системи, або від валу відбору потужності (ВОМ);
- причіпні пристрої, які в свою чергу можуть бути задіяні як спеціалізованою технікою, так і вантажним транспортним засобом, головне щоб автотранспорт відповідав за транспортування вантажів масою понад 800 кілограм;
- вбудовані пристрої, призначені для установки в кузов вантажівки. Варто відзначити той факт, що у зв'язку з тим що піскорозкидувачі володіють специфічною формою і особливим кріпленням встановити в кузов звичайного вантажівки або самоскида - досить складно.
Причіпні, самохідні або навісні піскорозкидувачі - огляд
Як вже вище згадувалося модельний ряд розкидачів піску досить різноманітний і підібрати самостійно модель дійсно не так-то просто. Але, тим не менш, є ряд агрегатів, які найбільше користуються попитом серед власників спеціалізованої техніки. А саме:
- Піскорозкидач Кредмаш КДМ 15222 на базі шасі КрАЗ - являє собою повністю укомплектовану комбінована спецмашину. Переважними аспектами якої є можливість виконувати одночасно два завдання - прибирання снігу з проїжджої частини і розкидання піщано-сольових сумішей. Крім того, дорожня машина КДМ 1522 може розсипати як хімічні реагенти або гранітну крихту, так і дрібної фракції сипучі матеріали: гравій або щебінь. До переваг пескоразбрасывающей машини так само можна віднести відносно великий об'єм бункера, що в свою чергу робить техніку вельми затребуваною і практично незамінною у великих мегаполісах.
- Навісний розкидач піску EM-06 Лідсельмаш - пристрій призначений для розкидання сипучих матеріалів (піску, солі, хім реагентів), вологість яких не повинна перевищувати 7%. Навісний агрегат ЕМ-0,6 виділяється серед інших моделей своєю легкістю в монтажі і відмінними показниками продуктивності, що в свою чергу дозволяє обробити до 15 кілометрів дорожнього покриття (за умови, що посипання володіє середньою щільністю). Крім того, навісна установка для розкидання піску або солі має більш тривалим терміном служби.
- Піскорозкидач Л-116-1 Лідсельмаш (чарка) - навісна установка, яка відрізняється досить високими показниками надійності і простотою в обслуговуванні і експлуатації. Конструкційні особливості агрегату дозволяють навішувати пристрій трактора з тяговим зусиллям не менше 6 кН. Розкидач піску Л-116-1 (чарка) завдяки хорошій ширині розкидання (3-5 метром) є досить затребуваним пристроєм серед комунальних служб та приватних організацій.
- Розкидач піску Pronar T130 (причіпного типу). Привід пристрою здійснюється від гідродвигуна трактора. Бункер піскорозкидувачі оснащений зверху двома ситами, які в свою чергу захищають бункер від потрапляння великих предметів. До переважним аспектів відносять: наявність регулювання положення диска і лопаток, підвищену міцність, попередньо оброблену поверхню бункера антикорозійними герметиками.
Так само не поступаються і популярності модельний ряд самозагружающихся розкидачів піску: Pronar HZW-150 і Pronar HZW-200, Pronar HZS-10. Основною перевагою самозагружающихся піскорозкидувачів є - спосіб завантаження, в якому оператор тракторної техніки може завантажити бункер всього лише за одну секунду, не покидаючи кабіну спецмашини.
- Переробка сміття в Україні: питання, яке потребує комплексного підходуАктуальна проблема переробки сміття в Україні, показники у цифрах по нашій країні та країнах Європи, що підтверджують її серйозність. Знайомство з основними різновидами ресайклінгу, а також видами відходів, що подаються на переробку. Продукти, які можна отримати на виході шляхом утилізації відходів. Основні різновиди обладнання, яке може використовуватися на сміттєпереробних підприємствах, принцип їх влаштування, дії та види вихідної сировини.
- Вибираємо лебідку на трактор правильноЗнайомство з тракторними лебідками, їх основними різновидами, призначенням. Опис трелювальних лебідок та особливості їх використання у лісозаготівельній галузі, залежність місця встановлення на техніці від виду робіт, для яких вони призначаються. Тракторні лебідки, які стануть незамінним рішенням під час експлуатації техніки у поганих дорожніх умовах, на нестабільних ґрунтах, пересіченій місцевості. Опис основних видів, залежно від типу приводу. Рекомендації щодо вибору.