Як встановити гідравліку на самоскид
Складно уявити хоча б одну сферу промисловості, галузь народного господарства, в якій би не використовувалися самоскиди. Це одна з різновидів вантажних авто, оснащена причепом, напівпричепом або кузовом бункерного типу, що широко використовується на будівельних майданчиках, при зведенні і ремонті доріг, в сільському господарстві, гірничодобувній галузі та ін. Техніка використовується для транспортування різних видів сипких і штучних матеріалів, в тому числі і на об'єкти з поганими під'їзними шляхами завдяки підвищеній прохідності.
Але високою функціональністю і зручністю в роботі можуть похвалитися тільки ті самоскиди, які оснащені гідравлічними системами. В своїй більшості вони встановлюються на авто ще на заводах-виробниках, але при необхідності її можна буде встановити додатково. Також це може знадобитися і у разі виходу штатної гідравліки з ладу. На те, як підібрати і встановити гідросистему на самоскид і зупинимося більш докладно.
Вибираємо правильно гідравліку на самоскид
Правильний підбір та професійна установка комплекту гідравліки на самоскид – запорука стабільної, надійної і тривалої служби системи. Навіть незначні помилки, допущені на кожному з етапів, можуть призвести до низької ефективності роботи обладнання, його передчасного виходу з ладу, необхідність ремонту або заміни на нові. Тому фахівці рекомендують дуже відповідально і комплексно підійти до даного процесу.
Щоб правильно підібрати гідравліку для самоскида, необхідно звернути увагу на наступні моменти:
- марка, модель техніки (визначається технічна структура і можливість виконання гідрофікації);
- оптимальна і максимальна вантажопідйомність кузова;
- експлуатаційні умови: інтенсивність, кліматичні показання регіону тощо;
- виробник обладнання: тільки надійні компанії пропонують якісне сертифіковане обладнання, здатне забезпечити тривалу і ефективну експлуатацію вузла.
На підставі цієї інформації вибирається схема підключення гідравліки і набір обладнання, що входить в комплект.
Різновиди схем підключення гідравліки для самоскида
Схема підключення залежить від того, з якими саме завданнями доведеться стикатися самосвальной техніці і з якими навісами вона буде агрегатуватися. Існує три можливих варіанти:
- Одноконтурна. Забезпечує можливість підйому причепа або напівпричепа з метою вивантаження його вмісту в одному напрямку, переважно тому. Саме просте, надійне рішення і в конструктивному плані, і в роботі.
- Двоконтурна. Вибір на користь таких систем варто зробити власникам самоскидів, причіп або напівпричіп яких повинен забезпечувати вивантаження вмісту не тільки тому, але і в одному з бічних напрямків. Особливо зручним таке рішення буде для машин, задіяних на будівельних майданчиках, при ремонті доріг і на інших об'єктах, де є обмеження по вільному простору.
- Багатоконтурна. Здатна забезпечити не тільки вивантаження вмісту кузова в будь-якому з напрямків, але і можливість використання додаткових виконавчих механізмів: кранів-маніпуляторів, щупів, підйомників і ін Такі системи можуть працювати з різними видами причіпної техніки, не вимагаючи модернізації при переході з одного різновиду на іншу.
Оцініть роботу свого самоскида навіть у далекій перспективі, адже всі ці види систем відрізняються між собою ще й вартістю. І чи є сенс переплачувати за багатоконтурну гідравліку, якщо на практиці ви будете працювати тільки з причепами і напівпричепами, вивантажуючи їх вміст тільки тому?
Устаткування, що входить в комплект гідравліки
Комплект гідравліки для самоскида може включати різне обладнання в залежності від того, з якими саме завданнями доведеться стикатися техніці. Але в своїй більшості, він складається з:
- Коробки і валу відбору потужності, КОМ і ВОМ відповідно. Завдяки цим пристроям здійснюється відбір частини потужності від двигуна вантажного авто та його передача на привід гідравлічного насоса. Ці вузли запускаються в роботу безпосередньо з кабіни водія.
- Гідронасос. Створює необхідно тиск робочого тіла в контурі, забезпечуючи його циркуляцію і здійснення роботи виконавчими механізмами. Існує багато різновидів обладнання, але в самоскидах найбільш часто використовуються моделі шестеренчатого і аксіально-поршневого типу.
- Гідророзподільник. Клапан, що управляє потоками робочого тіла, направляючи їх до тим виконавчим механізмам, які необхідно буде запустити в роботу. В залежності від виду затворного механізму, гідророзподільники бувають золотникові, клапанні, кранові. Найбільше застосування на практиці отримали моделі першого типу.
- Гідробак. Ємність, в яку стікає масло між циклами. Він призначений не тільки для зберігання робочого тіла, але і для його охолодження. В конструкції передбачений відстійник і зливний кран, через які будуть відводитися забруднення, що виключить поломки системи.
- З'єднувальні елементи. Це рукави високого і низького тиску, що з'єднують розрізнені компоненти в єдиний замкнутий контур.
- Система управління. Переважно використовується джойстик, який для зручності експлуатації системи встановлюється в кабіні водія. У разі використання багатоконтурної системи може використовуватися ще і додаткова кнопка для вибору необхідної робочої схеми.
Часто в комплект гідравліки включають і швидкознімні механізми – елементи, які спрощую роботу з агрегатируемым обладнанням, прискорюючи його навішування і зняття.
Процес установки гідравліки на самоскид
Процес гідрофікації самоскида складається з декількох етапів:
- Підбір підходящої гідросистеми і під техніку, і під експлуатаційні умови. Слід звернути увагу на тип управління, пропускну здатність, робочий тиск та інші параметри.
- Визначення схеми підключення. Виконується виходячи з виду майбутніх робіт.
- Установка обладнання на авто. Дані роботи не варто реалізовувати самостійно. Навіть незначні помилки, допущені на етапі монтажу, чреваті зниженням ефективності роботи обладнання, а то і швидким виходом системи з ладу.
- Реєстрація. Будь переобладнане транспортний засіб підлягає перереєстрації. Весь пакет документів, які потрібні на цьому етапі, повинні надати майстра, що виконують роботи.
Якщо ви зіткнулися з необхідністю гідрофікації самоскида, звертайтеся в компанію «Hydromarket». У каталозі товарів представлені повністю укомплектовані гідросистеми для самоскидів марок Mercedes, VOLVO, DAF, Renault, Iveco, MAZ, MAN, Scania та ін. Все обладнання нове, сертифіковане і на нього поширюються фірмові 12-місячні гарантії. При купівлі комплекту у нас, ви отримуєте знижку на його монтаж на власних СТО компанії. Зверніть увагу: гарантії будуть надаватися також і на виконаних монтаж.
Отримати додаткові консультації і допомога у виборі гідравліки на самоскид можна у менеджерів компанії по телефону або через онлайн-сервіси зв'язку. Замовлення відправляються по всіх регіонах України, а також в країни СНД і Європи.
- Переробка сміття в Україні: питання, яке потребує комплексного підходуАктуальна проблема переробки сміття в Україні, показники у цифрах по нашій країні та країнах Європи, що підтверджують її серйозність. Знайомство з основними різновидами ресайклінгу, а також видами відходів, що подаються на переробку. Продукти, які можна отримати на виході шляхом утилізації відходів. Основні різновиди обладнання, яке може використовуватися на сміттєпереробних підприємствах, принцип їх влаштування, дії та види вихідної сировини.
- Вибираємо лебідку на трактор правильноЗнайомство з тракторними лебідками, їх основними різновидами, призначенням. Опис трелювальних лебідок та особливості їх використання у лісозаготівельній галузі, залежність місця встановлення на техніці від виду робіт, для яких вони призначаються. Тракторні лебідки, які стануть незамінним рішенням під час експлуатації техніки у поганих дорожніх умовах, на нестабільних ґрунтах, пересіченій місцевості. Опис основних видів, залежно від типу приводу. Рекомендації щодо вибору.