Принцип роботи та характеристики електронасоса
Насоси знайшли широке в різних галузях життєдіяльності людини. Їх повсюдно використовують у побуті, на будівельних майданчиках, нафтогазової, лісопереробній промисловості. Часто ними комплектуються виробничі верстати. Основна відмінність між насосами полягає в їх приводі. І тут існує кілька варіантів: ручні, гідравлічні, бензинові, дизельні, електричні. Саме останні отримали найбільше застосування на практиці завдяки економічності споживання енергоресурсів, високої стабільності роботи. Для їх функціонування потрібно лише підключення до мережі електроживлення. Познайомимося з цими агрегатами більш детально, розглянемо їх принцип дії, основні характеристики, які слід враховувати в процесі вибору.
Як працює насос з електроприводом
На сучасному ринку насоси представлені в дуже широкому асортименті різновидів. Але у всіх них конструктивне рішення і принцип роботи досить схожий. Обладнання складається з двох ізольованих камер (всмоктування і нагнітання), між якими розташована робоча порожнину. В камері створюється розріджений стан, в результаті чого починається підсос робочого тіла з лінії всмоктування. Далі, проходячи через робочу порожнину, рідина підвищує свій тиск і надходить у камеру нагнітання, а далі – на вихід з насоса. В дію робочих органів агрегату наводяться зовнішнім електродвигуном. Залежно від особливостей моделі він може підключатися до мережі живлення на 220 або 380 Ст.
Але, все ж, у конструктивному вирішенні насосів є вагома відмінність. І полягає воно в особливості конфігурації камери і різновидах робочих органів. Так, виходячи з цього критерію виділяють понад 20 різновидів насосів, але на практиці найбільше поширення отримали 4 види:
- Шестеренні.
- Аксіально-поршневі.
- Радіально-поршневі.
- Пластинчасті.
Розглянемо більш докладно кожну з різновидів.
Шестеренні гідронасоси
Одні з найбільш простих і надійних насосів. В них робоча порожнина утворюється в результаті контакту двох шестірнею: ведучої і веденої. Вони знаходяться в зачепленні один з одним. Ведуча закріплюється на валу, до другого кінця якого підключається електродвигун, приводячи її в рух. Зачеплення шестерень може бути внутрішнім або зовнішнім, в залежності від конструкції. Від цього залежить обсяг захватываемой рідини.
Шестеренні насоси можуть працювати на низьких оборотах, а їх коефіцієнт корисної дії рідко перевищує 80%. Несприйнятливі до якості масла, відрізняються компактністю габаритів, високою ремонтнопригодностью, можуть стабільно функціонувати в умовах підвищеної запиленості, температурних перепадів. Найбільше застосування отримали в системах подачі мастильних складів, перекачування рідкого робочого середовища.
Аксіально-поршневі гідравлічні насоси
В якості робочого органу тут може використовуватися як поршень, так і плунжер або діафрагма. Вони здійснюють зворотно-поступальні рухи в рамках циліндра, переміщаючи робочу рідину з лінії всмоктування в камеру нагнітання. Такі електронасоси отримали дуже широке застосування в різних галузях завдяки своїм вагомим переваг перед аналогами. Вони можуть видавати на виході тиск аж до 32 МПа, відрізняються стабільністю при експлуатації в регіонах з температурою повітря аж до 50 0С, мають ККД до 95-98% і можуть працювати з частотою до 5000 оборотів в хвилину.
Така широка затребуваність посприяла розширенню модельного ряду електронасосів. Сьогодні на ринку існують агрегати, які за один оборот приводного вала можуть здійснювати один чи два робочих циклу. Також виділяють одно-, двох - і багатоциліндрові, тихохідні, среднебыстроходные, швидкохідні моделі. Але слід розуміти, що підвищена складність конструктивного рішення накладає свої обмеження на ремонтопридатність агрегатів (вимагають професійного втручання) і робить їх більш дорогими в порівнянні з шестеренчатыми аналогами.
<< Аксіально-поршневі гідравлічні насоси
Радіально-поршневі насоси
За своїм конструктивним рішенням схожі з аксіально-поршневими, але відмінність у просторовому розташуванні валів один щодо одного. Вони можуть працювати при тиску аж до 40 МПа, що робить їх оптимальними для експлуатації в високонавантажених режимах. Виділяють роторні моделі та агрегати з ексцентричним валом. У перших, поршнева група встановлена в роторі. Між собою поршні стикуються через отвори, перепуская робочу рідину з однієї камери в іншу. А ось поршнева група радіально-поршневих насосів в ексцентричним валом розміщена в статорі. При цьому робочі потоки переміщуються через клапана.
Такі моделі відрізняються підвищеною надійністю як самого корпусу, так і робочих компонентів. Але габарити їх досить значні, так само як і вага. І це обов'язково слід враховувати в процесі вибору.
Пластинчасті гідравлічні насоси
Такі електронасоси відносять до агрегатів роторно-поступальної дії. Роль робочого органу в них покладається на пластини (шибери). Переважно застосовується для перекачування рідин, забезпечення роботи верстатів та іншого промислового, будівельного, фармацевтичного обладнання. Можуть бути одно - і багато, регульованими і нерегульованими, одинарними і подвійними.
Серед переваг таких агрегатів виділяють мінімальне споживання енергоресурсів, високу продуктивність, безшумність, надійність і тривалість служби. Вони можуть працювати в реверсному режимі, відрізняються невимогливістю до складу робочого тіла, технічного обслуговування.
Робочі характеристики гідравлічних електронасосів
До особливо важливим технічним характеристикам, що вимагають уваги при виборі електронасоса відносять:
- об'єм камери: визначає кількість рідини, яка може бути витіснене робочими органами агрегату за один робочий цикл;
- робочий тиск: вказує на тиск на лінії нагнітання, визначає напір, створюваний агрегатом;
- об'єм резервуара для зберігання необхідної кількості гідравлічного масла;
- робоча напруга: вказує на те, до якої мережі можна підключати, 380 або 220 В.
Также важно обратить внимание на материал корпуса насоса, особенно если он будет эксплуатироваться в достаточно интенсивном режиме. К важным критериям выбора также стоит отнести и производителя. Только продукция от надежных и проверенных временем брендов способна прослужить долгое время, сохраняя свои изначальные технические характеристики, без поломок и непредвиденных выходов из строя, требуя минимального обслуживания.
Компания «Hydromarket» предлагает лучшие электронасосы от ведущих мировых брендов по ценам, которые окажутся доступными и оптовым, и розничным покупателям. Все агрегаты новые, имеют сертификаты соответствия, что, при соблюдении элементарных рекомендаций по эксплуатации гарантирует длительную и стабильную службу. Обращайтесь к менеджерам компании, чтобы узнать все особенности сотрудничества и получить компетентные консультации и помощь в выборе подходящего электронасоса.
- Переробка сміття в Україні: питання, яке потребує комплексного підходуАктуальна проблема переробки сміття в Україні, показники у цифрах по нашій країні та країнах Європи, що підтверджують її серйозність. Знайомство з основними різновидами ресайклінгу, а також видами відходів, що подаються на переробку. Продукти, які можна отримати на виході шляхом утилізації відходів. Основні різновиди обладнання, яке може використовуватися на сміттєпереробних підприємствах, принцип їх влаштування, дії та види вихідної сировини.
- Вибираємо лебідку на трактор правильноЗнайомство з тракторними лебідками, їх основними різновидами, призначенням. Опис трелювальних лебідок та особливості їх використання у лісозаготівельній галузі, залежність місця встановлення на техніці від виду робіт, для яких вони призначаються. Тракторні лебідки, які стануть незамінним рішенням під час експлуатації техніки у поганих дорожніх умовах, на нестабільних ґрунтах, пересіченій місцевості. Опис основних видів, залежно від типу приводу. Рекомендації щодо вибору.