Ремонт гідравлічного насоса. У чому складнощі?
Гідравлічний насос – це «серце» будь гідросистеми. У його обов'язки входить забезпечення циркуляції робочого тіла по контуру і підвищення його тиску настільки, щоб привести в дію виконавчі механізми. Вони широко використовуються в різній техніці спеціального призначення, для перекачування рідин, промисловому обладнанні і багатьох інших роботах. Але, незалежно від того, наскільки якісним і надійним буде ваше обладнання, воно все-одно рано чи пізно вийде з ладу.
Якщо це відбудеться через природного зносу, необхідно буде придбати новий агрегат і замінити зношений. Але іноді трапляється так, що гідронасос ламається до того, як настає його природний знос. І тут вже потрібно куди більш професійний підхід, адже належить розбирання обладнання, яку неможливо буде якісно виконати, не маючи певних навичок і знань. Так чому гідронасос виходить з ладу раніше часу і як відновити його працездатність?
Чому гідравлічні насоси, виходять з ладу раніше часу?
Знаючи причини, що призводять до передчасного виходу гідронасосів з ладу, ви зможете продовжити термін їх служби і уникнути поломок різної складності. До найбільш поширених явищ, фахівці відносять:
- Невідповідне кількість масла в гидробаке. За його змістом необхідно стежити дуже ретельно, адже на працездатності вузла негативним чином позначається як нестача, так і надмірна кількість робочої рідини.
- Негерметичність з'єднань. До цього призводять зношені ущільнювачі. У результаті через мікропори всередину агрегату начтен просочуватися повітря, утворюючи пробки.
- Неправильний підбір масла. Кожен виробник гідронасосів в паспортах техніки вказує оптимальні марки масел для нього. Якщо не прислухатися до цих рекомендацій, можна спровокувати серйозні поломки сайту.
- Засмічення контуру продуктами зносу. Мова йде як про самому маслі, так і про прохідних перетинах клапанів, фільтруючих елементах. Істотно знижується пропускна здатність, механічні частинки викликають знос внутрішніх компонентів. Відбувається тоді, коли власник техніки нехтує рекомендаціями виробника і не проходить своєчасно технічне обслуговування.
- Зміна в'язкості робочої рідини. Відбувається у разі частих і різких температурних коливань. Масло перестає виконувати свою змазує функцію.
- Поява внутрішніх перетоків. Знижує ефективність роботи гідронасоса. Як і в попередньому варіанті проблема прихована в несучасному проходженні ТО, в ході якого повинні були замінювати ущільнювальні елементи.
- Деформаційні зміна компонентів гідравлічного насоса. Найчастіше викликані експлуатацією агрегату під підвищеним навантаженням або механічними ушкодженнями.
І пам'ятайте: самий простий і надійний спосіб продовжити термін служби гідравлічного насоса, уникнути всіх складнощів ремонту регулярно проходити технічне обслуговування, міняти масло, фільтруючі та ущільнювальні елементи. Також рекомендується дотримуватися умов експлуатації, зазначені виробником у паспорті обладнання. Так ви зможете виключити роботу гідронасоса на знос.
Ознаки виходу з ладу гідравлічних насосів
Чим раніше буде виявлена проблема, тим більш простим і менш витратним виявиться ремонт гідравлічного насоса. Щоб не допустити серйозних поломок, необхідно ретельно стежити за стан агрегату і як можна швидше відреагувати на такі ознаки:
- поява надмірного шуму, що супроводжує роботу агрегату;
- стрибки напору, його помітне зниження або повна відсутність;
- локальне підвищення температури;
- мимовільна зміна напрямку обертання вала;
- спінювання робочої рідини;
- поява потьоків масла на поверхні корпусу.
Навіть один з цих ознак повинен вас насторожити і змусити звернутися за професійною допомогою.
Як виконується ремонт гідравлічного насоса
Ремонт гідравлічного насоса, незалежно від його вигляду і технічних характеристик виконується в наступній послідовності:
- демонтаж агрегату з техніки або обладнання;
- перевірка без розбирання на спеціальному випробувальному стенді;
- розбірка та дефектація;
- ремонт пошкоджених елементів (якщо це доцільно робити) або заміна на нові;
- збірка;
- перевірка працездатності на стенді;
- монтаж на техніку та перевірка працездатності.
Раціональність ремонту певного елемента оцінює майстер. Так, якщо на притискних пластинах, похилій плиті, сепараторі, подпятниках або розподільної пластині з'явилися задирки, їх можна прибрати шляхом шліфування. Але це варто робити, якщо висота заусенца не більше 1 мм В іншому випадку виконується заміна. Подібні рекомендації існують для кожного елемента гідравлічного насоса і знати їх повинен кожен майстер.
Чому до ремонту гідронасоса варто залучити досвідчених майстрів?
Гідравлічний насос – один з найскладніших у конструктивному плані елементів гідравлічної системи. І це – одна з ключових складнощів його ремонту. Обладнання випускається на ринок в десятках варіантів виконань. В якості робочого органу в них можуть бути встановлені:
- шестерні: шестерневі моделі;
- поршні, плунжери: аксіально-поршневі, радіально-поршневі;
- пластини: пластинчасті гідронасоси;
- мембрани, діафрагми: мембранні (діафрагмові) та ін.
Всього на ринку представлено понад 30 різновидів гідронасосів і, щоб виконати їх ремонт необхідно в доскональності знати конструктивне рішення кожної моделі. А це під силу тільки досвідченим фахівцям.
Ще одна з труднощів, з якими стикається кожен, хто ремонтує гідронасос – придбання нових запчастин і комплектуючих. Необхідно підібрати такі, які були б повністю сумісні з даною моделлю. А це не так просто, як може здатися на перший погляд, адже асортимент насосів на ринку і, відповідно, комплектуючих до них, постійно змінюється. І вже буквально через 3-5 років після купівлі обладнання точно такого ж вже не знайти. Потрібно підбір аналогів. А зробити це, не маючи певних знань і навичок не представляється можливим.
К сложностям ремонта гидронасосов также стоит отнести и необходимость наличии соответствующего оборудования и инвентаря, которые потребуются на этапе разборки агрегата и его диагностики. Далеко не у каждого мастера есть все, что потребуется для выполнения предстоящих работ. Не стоит забывать и о том, что залог эффективного, надежного ремонта – точная установка не только вида поломки, но и ее причины, ведь так можно будет предотвратить подобные проблемы в будущем. То есть здесь также потребуются глубокие знания и практический опыт.
Тому, якщо ви зіткнулися з необхідністю ремонту гідравлічних насосів, без професійної допомоги ніяк не обійтися. І тут вам на допомогу прийдуть сервісні центри компанії «Hydromarket». СТО оснащені передовим обладнанням і всім необхідним інвентарем. Тут працюють найкращі фахівці своєї справи, здатні точно встановити вид поломки, знайти її причину і кращий спосіб усунення. Вони знають, які вузли і елементи варто ремонтувати, а які краще відразу замінити, щоб уникнути повторних поломок вже в найближчому майбутньому. При необхідності, роботи можуть виконуватися і у замовника на об'єкті, що виключить необхідність транспортування обладнання або техніки на СТО.
Більш детально дізнатися про умови співпраці або оформити виклик майстра на об'єкт можна по телефону або через форму зворотного зв'язку.
- Переробка сміття в Україні: питання, яке потребує комплексного підходуАктуальна проблема переробки сміття в Україні, показники у цифрах по нашій країні та країнах Європи, що підтверджують її серйозність. Знайомство з основними різновидами ресайклінгу, а також видами відходів, що подаються на переробку. Продукти, які можна отримати на виході шляхом утилізації відходів. Основні різновиди обладнання, яке може використовуватися на сміттєпереробних підприємствах, принцип їх влаштування, дії та види вихідної сировини.
- Вибираємо лебідку на трактор правильноЗнайомство з тракторними лебідками, їх основними різновидами, призначенням. Опис трелювальних лебідок та особливості їх використання у лісозаготівельній галузі, залежність місця встановлення на техніці від виду робіт, для яких вони призначаються. Тракторні лебідки, які стануть незамінним рішенням під час експлуатації техніки у поганих дорожніх умовах, на нестабільних ґрунтах, пересіченій місцевості. Опис основних видів, залежно від типу приводу. Рекомендації щодо вибору.