Тельфер – що це таке?
Тельфер – одна з різновидів лебідок. Вони являють собою вантажопідіймальний механізм, оснащений електричним приводом. Він може не тільки піднімати вантаж на висоту, але і переміщати його за способом шляхах в межах цеху або відкритих майданчиків. У деяких випадках тельфери включають до складу підйомних кранів, але також вони можуть використовуватися як повноцінні самостійні вантажопідйомні механізми. Їх можна побачити в ремонтних майстернях, виробничих цехах, складах і на багатьох інших об'єктах.
Області, в який тельфери знайшли найбільш широке застосування
Такі вантажопідйомні механізми, як тельфери, знайшли широке застосування в різних виробничих галузях і не тільки. Вони повсюдно використовуються на:
- Будівельних майданчиках, в тому числі і всередині приміщень, де використання підйомних кранів вкрай утруднено. Вони істотно полегшують монтаж сталевих прогонів, колон, допомагають з підйомом вантажу на висоту.
- Виробничих цехах: текстильна, автомобільна, металургійна, автомобілебудівна, авіаційного, суднобудівна промисловість. Саме в цих галузях тельфери найчастіше виступають у ролі доповнень до вантажопідйомних кранів.
- На підприємствах зі спеціальним робочим режимом: гірничодобувна, нафтохімічна, переробна галузь тощо Найбільше застосування тут отримали моделі у вибухонебезпечному виконанні. Вони мають оболонку з спеціального матеріалу, який не чутливий до вогню та іскроутворення.
- У складському господарстві. Якщо планується використовувати обладнання на відкритих майданчиках, варто віддати перевагу волого - і пилозахищена моделям. Вони будуть більш надійними і тривалим у службі в умовах навколишнього середовища.
Незамінними будуть тельфери та під час виконання вантажно-розвантажувальних робіт на залізничних станціях, у портах, аеропортах, автомайстерень та ін.
Основні різновиди тельферів
Висока затребуваність тельферів сприяла суттєвому розширенню асортименту цього вантажопідйомного обладнання. І сьогодні, щоб підібрати оптимальний варіант, необхідно звернути увагу на наступні моменти:
- Конструктивне рішення обладнання. Підвищеним попитом серед споживачів користуються тельфери консольно-поворотного типу. Але слід розуміти, що по переміщенню вони обмежені, тобто можуть працювати тільки в межах певної площі. Тобто вони піднімають вантаж і повертають його на робочий кут поворотного механізму. А от якщо потрібно піднімати вантаж і переміщати його в межах складу, цеху або відкритого майданчика, то моделі консольно-поворотного типу не підійдуть. Потрібні моделі, які здатні переміщатися на висоті. Але і тут слід знати, що дальність їх дії залежить від довжини прокладених монорейок.
- Функціональні можливості обладнання. На це безпосередній вплив надають технічні характеристики моделей, зокрема вантажопідйомність, максимальна висота підйому та дальність переміщення. Якщо планується експлуатація обладнання в приміщеннях з підвищеним рівнем запиленості, вологості або на відкритих майданчиках, слід зупинити вибір на тельферах в герметичному виконанні. Також до важливих показників, що впливає на функціональні можливості обладнання відносять пожежну безпеку, рівень споживаної електроенергії, можливість працювати при більш низькій напрузі (36-42 В).
- Спосіб управління. Найпростіші і недорогі моделі тельферів допомогою електроприводу тільки піднімають вантаж на висоту. Якщо ж далі потрібно повернути або перемістити вантаж, то ці роботи необхідно буде виконувати оператору вручну. Така система приводу переважно реалізована в тельферах невеликої вантажопідйомності. Вони призначені для експлуатації на складах, у невеликих майстернях. Більш габаритні моделі повністю автоматизовані. Вони важкі, складні в монтажі і обслуговуванні. Але в роботі відрізняються підвищеною ефективністю і зручністю. Найбільш широко вони використовуються в великих виробничих цехах, на великих складах, тобто там, де потрібна підвищена вантажопідйомність і ефективність роботи.
- Вид каната. Це може бути металевий трос або ланцюг. Тельфери, оснащені тросами (канатами), призначені для робіт з вантажами середньої та великої ваги, так як відрізняються підвищеною надійністю, довговічністю служби. Металеві троси здатні утримувати вантаж, масою до 50 тонн. В обов'язковому порядку в конструкції даних моделей буде передбачений гальмівний механізм, який запобігає випадковий зрив, підвищить безпеку експлуатації. Щоб трос плавно і правильно наматывался на барабан, встановлюється канатоукладач. Але також у продажу можна знайти і тельфери, оснащені ланцюгом. Вони дешевші, але ось вантажопідйомність таких моделей низька і середня. Гальмівний механізм тут також буде, але він встановлюється лише на підйомі. На переміщенні його не буде. Також тут не буде і канатоукладчика.
- Кліматичне виконання. При виготовленні тельферів виробники керуються вимогами ГОСТ 15150. Згідно з цим нормативним вимогам, тельфери випускаються в двох варіантах виконань від мінус 20 0С до плюс 40 0С, або від мінус 40 0С до плюс 40 0С. Якщо підбираєте модель для експлуатації в умовах помірного клімату, варто вибирати обладнання з першої категорії, якщо ж в помірно-холодному, то другі. Також є тельфери в морському, тропічному виконанні (можуть працювати при підвищеній вологості, в умовах підвищеної запиленості та ін).
Всі ці моменти в обов'язковому порядку враховуються при виборі тельфера.
Чому варто зробити вибір на користь електричних тельферів
Роблячи вибір на користь електричних тельферів, ви отримуєте надійне, безпечне і стабільно працююче обладнання, яке суттєво полегшить людський працю. До переваг таких вантажопідіймальних механізмів відносять:
- Компактні габарити і невелика вага. Їх легко монтувати, демонтувати, перевозити з місця на місце, використовувати в умовах обмеженого вільного простору.
- Великий експлуатаційний ресурс. У тельфері немає механізмів, які б вимагали регулярної заміни або ремонту. При мінімальному догляді, таке обладнання прослужить без поломок десятки років.
- Простота монтажу і демонтажу завдяки блочному виконання. Не потрібно ніякої складання на місці. У корпусі вже спочатку передбачені всі монтажні отвори, а кріпильні елементи входять в комплект поставки. Сам процес монтажу докладно описаний у технічному паспорті обладнання.
- Широкий асортимент. Тельфери представлені на сучасному ринку у великому розмаїтті виробників і технічних характеристик, дозволяючи з легкістю підбирати оптимальні варіанти під майбутні роботи в рамках певного бюджету.
Покупці «Гидромаркет» зможуть особисто переконатися в ще одну вагому перевагу тельферів – доступною ціною. Компанія безпосередньо працює з провідними світовими виробниками вантажопідйомного обладнання, що позитивно позначається на формуванні вартості. Продукція поставляється по всій Україні, а також в країни СНД і Європи. Для уточнення деталей співпраці зв'яжіться з менеджерами компанії.
- Переробка сміття в Україні: питання, яке потребує комплексного підходуАктуальна проблема переробки сміття в Україні, показники у цифрах по нашій країні та країнах Європи, що підтверджують її серйозність. Знайомство з основними різновидами ресайклінгу, а також видами відходів, що подаються на переробку. Продукти, які можна отримати на виході шляхом утилізації відходів. Основні різновиди обладнання, яке може використовуватися на сміттєпереробних підприємствах, принцип їх влаштування, дії та види вихідної сировини.
- Вибираємо лебідку на трактор правильноЗнайомство з тракторними лебідками, їх основними різновидами, призначенням. Опис трелювальних лебідок та особливості їх використання у лісозаготівельній галузі, залежність місця встановлення на техніці від виду робіт, для яких вони призначаються. Тракторні лебідки, які стануть незамінним рішенням під час експлуатації техніки у поганих дорожніх умовах, на нестабільних ґрунтах, пересіченій місцевості. Опис основних видів, залежно від типу приводу. Рекомендації щодо вибору.