Навісні косарки для трактора: як вибрати
Косіння трави є першим кроком процесу заготівлі корму тваринам на зиму, а також збирання врожаю при роздільному комбайнуванні. Оскільки час на нього найчастіше обмежується кількома днями чи тижнями, то потрібно подбати про максимально продуктивному обладнанні для виконання роботи.
Ефективне обладнання - навісні косарки
Косарка є тим обладнанням, яке допомагає оперативно і максимально продуктивно викосити траву. Найчастіше використовується навісний агрегат, але також поширені причіпні косарки. Крім того, розрізняють пристрої з фронтальним і заднім розміщенням. Буксируються вони тракторною технікою – звичайним або зменшеним трактором, мотоблоком.
Найбільш важливими критеріями при виборі навісний косарки є наступне:
- тип приводу, який може бути роторним або ремінним;
- ширина проходу (захоплення);
- сумісність з тягової машиною різних марок і моделей (ця інформація вказується в технічній документації до техніки);
- габарити і вага виробу;
- частота обертання і кутова швидкість;
- наявність допоміжних опцій, наприклад, пристосування для укладання трави в косовицю або валок, для спушування грунту або плющення.
Крім цих параметрів, перед покупкою агрегату варто визначитися з обсягами заготовок, тимчасовими рамками збору кормів, а також врахувати агротехніку та особливості вирощування певних культур (фаза бутонізації у бобових, колосіння - у злаків).
Привід навісний косарки
Навісні косарки оснащуються двома видами приводу – ремінним або роторним. Перший варіант працює із застосуванням обертальної сили провідних коліс техніки. Це дуже невибагливі агрегати, які не вимагають регулярної налаштування, а тому легкі в обслуговуванні і недорогі.
Другий варіант підключається безпосередньо до силовій установці трактора, а тому такі моделі більш продуктивні в роботі. Крім того, вони є більш простими в експлуатації, ремонтопригодными і надійними, вони відмінно підходять для косіння на ділянках з нерівним ландшафтом, болотистій або засміченою місцевістю. Однак при установці і підключенні такої косарки, а також при її застосуванні необхідно дотримуватися деяких заходів безпеки.
Ширина косарки і її захоплення
Як правило, навісне обладнання підбирається під наявну на господарстві техніку з урахуванням тягового класу та інших можливостей машини. Однак при підборі експерти використовують стандартну формулу для оцінки теоретичної продуктивності і оптимальної ширини проходу косарки, розрахунку потрібної кількості агротехніки.
Якщо дозволяє трактор, варто вибрати широку косарку – для зменшення маневрів техніки по полю. Але слід пам'ятати, що агрегати до 3м завширшки можна буксирувати по дорогах загального користування, а ось пристрої з великими габаритами оптимально підходять для тих господарств, які володіють величезними площами і не переганяють машини між полямя.
Для малих сільськогосподарських угідь, відведених під сіно і корма, краще вибрати косарки з заднім або переднім навішуванням. Для середніх ферм підходять комбіновані агрегати (передненавесные і задненавесные). Великим господарствам доцільно купувати триплексні косарки-метелики з широким захватом, для яких знадобиться машина в 180л.с. і більше.
Додаткові опції та можливості
Як і в будь-якої техніки, наявність у косарки додаткових опцій покращує функціональність обладнання, але при цьому робить його більш дорогим. Не завжди слід купувати агрегат з максимально можливим набором, іноді від деяких функцій можна відмовитися, добре заощадивши при цьому на придбання
Система захисту косарного бруса. При роботі ножі косарки обертаються дуже швидко – це потрібно для забезпечення високоякісного зрізу, запобігання зминання рослинної маси або її виривання з корінням. Попадання в механізм сторонніх предметів загрожує повним виходом з ладу косарки, тому важливо приділити увагу його захист. Найменшою надійністю відрізняються моделі, у яких половинки косарного бруса з'єднані болтами. Кращими вважаються косарки зі зварювальним з'єднанням - у стик або внапуск. Деякі виробники комплектують наважку:
- спеціальним запобіжним елементом, на який припадає вся інерція при ударі;
- обмежувачем на валу відбору потужності;
- захистом ріжучих дисків;
- закритим корпусом.
Вальці і бітери. Це необов'язкові елементи косарки, але вони вкрай бажані при косінні певних культур в специфічних кліматичних умовах. Наприклад, наявність плющильного апарату дозволяє скошеної маси висихати набагато швидше. Це особливо важливо в регіонах з великою кількістю опадів і нестабільністю погоди. При зборі бобових рослин рекомендують застосовувати наважку з вальцовыми плющилками, а ось для косіння злакових культур краще підходить агрегат з роторно-пальцевими або битерными плющилками. При роботі на забур'янених полях необхідно використовувати косарку з власною системою безпеки, змонтованій у кінці ротора на приводі.
Черевики високого зрізу. Ці пристрої виконують два завдання – додатковий захист косарного бруса від ударів і забезпечення більш багатого врожаю на подальшому укосі (при зрізі нижче 5см можна пошкодити нові паростки).
Система швидкої заміни ножів або так званий швидкознімний ножовий замок – опція, яка дозволяє економити час при зміні обладнання та робить процес більш легким і простим.
Налаштування. Сучасні агрегати мають можливість налаштування тиску на грунт (при наявності в конструкції системи розвантаження). При надмірному тиску косарки в рослинну масу буде потрапляти бруд і сторонні частинки, що погіршить якість кормів. При малому тиску навішування не буде проходити стабільно при нерівностях, залишаючи нескошенные ділянки. Регулювання здійснюється за допомогою пружин або гідравліки. Налаштування висоти зрізу дозволяє підібрати найбільшу ефективну висоту при збиранні конкретних рослин, врахувати характер поверхні поля. Также в некоторых моделях можно регулировать угол атаки режущего бруса.
Как и где можно выгодно купить косилку в Украине?
Стоимость навесной косилки и прочего оборудования формируется под влиянием многих факторов – особенностей агрегата, его размеров и веса, теххарактеристик, совместимости, наличия опций и т.д. Но также на цену агрегата влияет:
- состояние (новый или бэушный);
- происхождение (отечественный или импортный);
- регион (техника из ЕС, США и Японии дороже аналогов из СНГ и Китая);
- ценовая политика продавца, его отношения с производителем.
Найвигідніші умови пропонують великі дилери, які безпосередньо співпрацюють з заводами, виконують прямі поставки, мають ексклюзивний прайс і обслуговування на сертифікованих СТО. В Україні таким великим офіційним представником багатьох виробників навісних косарок і не тільки є «Гидромаркет». Звертайтеся сюди і без покупки ви не залишитеся!
- ТОП-5 виробників японських міні-тракторівОсновні причини популярності японських міні-тракторів – ключові переваги. Знайомство з ТОП-5 виробників даної техніки, а саме такими брендами як Kubota, Yanmar, Iseki, Mitsubishi, Shibaura, відмінними рисами кожного рішення, модельними рядами, технічними характеристиками. Японські міні-трактори — передове рішення для стабільної, функціональної та надійної роботи на присадибних ділянках, у фермерських господарствах, на полях, комунальній галузі та не тільки.
- Підйомні гідравлічні столи: все, що треба знати про обладнанняЗнайомство з гідравлічними підйомними столами, їх конструкцією та принципом роботи. Опис ключових переваг, характерних для даного обладнання, а також основних класифікацій з вантажопідйомності, конструктивного рішення, особливостей платформи, кількість секцій. Області застосування універсальних гідравлічних підйомних столів, а також ті роботи, з якими це обладнання справиться на практиці швидко, ефективно та безпечно.