Як працює гідравлічна лебідка?
Гідравлічна лебідка – одна з різновидів тягових пристрій, призначені для горизонтального переміщення вантажів, а також їх підйому на висоту. Таке обладнання широко використовується при роботі з важкими предметами. Цьому посприяла їх підвищена надійність, витривалість, гідні потужностні показники. Переважно лебідками гідравлічного типу комплектуються вантажні автомобілі, потужні пікапи, позашляховики, евакуатори і різні види техніки спеціального призначення. Знайшла вона застосування і в сільському господарстві, і в лісозаготівельної галузі, і на будівельних майданчиках.
В якості приводу такого обладнання використовується гідромотор, який підключається до гидроусилителю керма. Якщо ж лебідка буде використовуватися не на транспортному засобу, вона може підключатися і до інших, альтернативних джерел гідравлічної енергії. Агрегат здатний створювати тягове зусилля в широкому діапазоні, починаючи від 1-2 т і аж до 30-40 т, а деякі моделі – і більше. Так як влаштовано це обладнання, як воно працює, яких видів буває і в чому його переваги перед іншими видами лебідок? Чи існують способи продовжити термін служби агрегату?
Конструктивне рішення гідравлічних лебідок
Стандартно, гідравлічна лебідка складається з наступних конструктивних елементів:
- Гідравлічного приводу. Обладнання, що приводить в дію робочий механізм. Працює від гідропідсилювача керма або стороннього джерела енергії.
- Планетарного редуктора. Призначений для зниження передачі з одночасним підвищенням сили крутного моменту.
- Барабана. Елемент, на який намотується ланцюг або трос в робочому процесі.
- Фільтруючих елементів. Затримують продукти зносу, відводять забруднення, зберігаючи чистоту робочої рідини.
- Багатодискового гальма. Запобігає випадковий зрив вантажу, підвищує безпеку експлуатації.
- Гідравлічних шлангів. Призначаються для об'єднання окремих елементів в замкнутий робочий контур.
- Перепускних клапанів. Призначаються для скидання в атмосферу тиску в разі його критичного підвищення.
Всі елементи закріплюються на міцній рамі. У результаті виходить цілісний агрегат, повністю готовий до монтажу та подальшої експлуатації. Але все ж в конструкції можуть бути і відмінності, що пов'язано з експлуатаційними особливостями устаткування, а вони залежать виду гідравлічної лебідки.
Різновиди гідравлічних лебідок за призначенням
Виходячи з призначення виділяють 3 масштабні категорії гідравлічних лебідок:
- Монтажні. У цієї категорії представлені моделі, призначені для підйому вантажів на висоту. Такі лебідки широко використовуються для переміщення будівельних матеріалів, людей (різновид ліфтової конструкції). Ними оснащуються станції технічного обслуговування (застосовуються для виїмки двигунів з підкапотного простору). Тягове зусилля обладнання – невисока. Воно рідко перевищує 5-7 тонн.
- Тягові. Найбільш широке застосування на практиці отримали як буксирующие пристосування. Ними комплектуються позашляховики, пікапи, квадроцикли. Відмітна риса моделей – фіксація троса в неробочому стані, тобто, якщо лебідка не працює, він не розмотується. В результаті підвищується безпека експлуатації. Також такими моделями найчастіше оснащуються евакуатори. Вони забезпечують плавне і зручне завантаження автомобіля на платформу.
- Монтажно-тягові. Універсальні гідравлічні лебідки, що поєднують в собі особливості і переваги перших двох варіантів. З їх допомогою можна буде не тільки підтягти автомобіль на потрібну відстань, але і підняти передні колеса на висоту (для розміщення на опорі). Таким моделями оснащуються всі евакуатори з частковим завантаженням. Тут зусилля, що забезпечує зчеплення обох транспортних засобів покладається на лебідку.
Щоб зрозуміти, який вид обладнання підійде саме вам, оцініть передбачувані експлуатаційні умови.
Як працює гідравлічна лебідка
Варіант роботи гідравлічної лебідки розглянемо на прикладі моделі тягової при витаскуванні авто із бруду, болота. Послідовність дій наступна:
- надіньте рукавички, підключіть до обладнання пульт дистанційного управління;
- знайдіть поблизу надійну точку опори: великий камінь, дерево, інший автомобіль (не меншої вантажопідйомності, ніж ваш);
- від'єднайте кабель лебідки, використовуючи спеціальний важіль від'єднання, потягніть за якір трос до упору, оберніть строп опори навколо нижньої частини якоря;
- через петлі на опорі простягніть D-образні кільцеві кайдани, закріпіть гак на них кінчиком вгору;
- поверніть важіль від'єднання в початкове положення, що забезпечить міцну фіксацію;
- переведіть конструкцію у робоче положення (трос злегка натягнутий) за допомогою пульта дистанційного керування;
- виведіть із зони виконання робіт сторонніх, щоб виключити вірогідність травмування в разі непередбаченого обриву троса;
- сядьте на водійське місце, запустіть лебідку в роботу за допомогою пульта дистанційного керування;
- як тільки авто буде пересуватися по твердій поверхні, лебідку можна буде відключити;
- від'єднайте трос від D-образних кільцевих кайданів і повільно намотайте його на барабан, керуючи роботою через пульт ДУ;
- вимкніть пульт дистанційного керування, приберіть його і кайдани в багажник.
Дотримуючись строго цим вимогам, ви зможете забезпечити абсолютну безпеку робочого процесу в комплексі з його ефективністю. Всі роботи рекомендується виконувати в захисних рукавичках.
Чому варто зробити вибір на користь гідравлічних лебідок
У порівнянні з іншими різновидами лебідок, гідравлічні відрізняються рядом вагомих переваг:
- Підвищена надійність і міцність конструкції. Позитивно позначається на довговічності служби та завидних експлуатаційних характеристиках: працює тривалий час без зупинок.
- Абсолютна герметичність. Всі компоненти лебідки поміщені в закритий корпус, що істотно розширює сферу їх застосування. Їх можна використовувати на вулиці, в умовах підвищеної вологості, забрудненості, запиленості і навіть під водою.
- Стійкість до перевантажень. Обладнання оснащене кількома системами захисту. У тому випадку, якщо експлуатаційні характеристики перевищать припустимі навантаження, обладнання зупиниться, але не зламається.
- Невелика вага і розміри. Такі лебідки можна перевозити в багажнику, самостійно встановлювати на авто і знімати.
- Зручність в роботі. Працює обладнання плавно, без ривків, зупинок. Включається і регулюється або з кабіни водія, або через пульт дистанційного керування.
- Відмінні технічні характеристики. За співвідношенням потужності і тягової здатності гідравлічні моделі істотно перевершують аналоги. Їм немає конкурентів за експлуатаційними показниками.
Але пам'ятайте, щоб обладнання прослужила як можна довше, воно потребує нескладному, але регулярному догляді. Спеціаліст рекомендують вчасно промивати механізм, міняти масло. Оптимально дані роботи робити 4 рази на рік. Якщо лебідка буде експлуатуватися в умовах підвищеної температури, слід передбачити додаткове охолодження. Також уважно стежте за станом троса. Металевий рекомендується час від часу змащувати, а синтетичний треба міняти по мірі появи зносу.
Більш детально про гідравлічних лебідках можна дізнатись у менеджерів компанії «Hydromarket» за телефоном або через онлайн-сервіси зв'язку.
- Переробка сміття в Україні: питання, яке потребує комплексного підходуАктуальна проблема переробки сміття в Україні, показники у цифрах по нашій країні та країнах Європи, що підтверджують її серйозність. Знайомство з основними різновидами ресайклінгу, а також видами відходів, що подаються на переробку. Продукти, які можна отримати на виході шляхом утилізації відходів. Основні різновиди обладнання, яке може використовуватися на сміттєпереробних підприємствах, принцип їх влаштування, дії та види вихідної сировини.
- Вибираємо лебідку на трактор правильноЗнайомство з тракторними лебідками, їх основними різновидами, призначенням. Опис трелювальних лебідок та особливості їх використання у лісозаготівельній галузі, залежність місця встановлення на техніці від виду робіт, для яких вони призначаються. Тракторні лебідки, які стануть незамінним рішенням під час експлуатації техніки у поганих дорожніх умовах, на нестабільних ґрунтах, пересіченій місцевості. Опис основних видів, залежно від типу приводу. Рекомендації щодо вибору.