Скільки коштує переобладнання авто?
Сьогодні велика частина вантажних автомобілів підлягає переобладнанню. У першу чергу це відноситься до тих авто, на які в заводських умовах не були встановлені гідравлічні системи. Без них вантажівка – це всього лише засіб пересування, хоч і габаритне. Навіть сам процес завантаження-вивантаження вмісту з їх кузова перетворюється в серйозну, складну та витратну за часом роботу.
Переобладнане авто – це вже багатофункціональний транспорт, здатний ефективно справлятися з різнобічними завданнями. Так, тягач, оснащений гідросистемою, зможе не тільки перевозити напівпричепи-фургони, але і працювати з самоскидними напівпричепами, цистернами. Його можна буде використовувати в якості автовоза, трала, крани-маніпулятори, мультиліфти, комунальної снего - і дорожноуборочной техніки та ін. Гідравліка нахилу кузова істотно спростить і прискорить розвантажувальні роботи, мінімізує людські зусилля при їх виконанні.
Варіантів переобладнання авто, яке ще називають гидрофикацией, дуже багато. І при професійному підході вдасться отримати універсальний автомобіль, якому знайдеться гідне застосування при виконанні певних завдань. А це означає, що ви позбавляєтеся від необхідності придбання додаткової техніки, а термін окупності вашого авто істотно знижується. Так що передбачає переобладнання автомобіля і у скільки він обійдеться?
Що таке переобладнання авто?
Переобладнання вантажного автомобіля – це комплекс заходів, спрямованих на розширення його функціональних можливостей. Процес припускає установку комплекту гідравлічного обладнання, що включає:
- коробку і вал відбору потужності: механізми, за допомогою яких здійснюється відведення від двигуна транспортного засобу частини енергії та її передача в гідросистему;
- гідронасос: агрегат об'ємного принципу дії, підвищує тиск робочого тіла, забезпечуючи циркуляцію по контуру з передачею зусилля на навісне або додаткове обладнання;
- гідравлічний розподільник: клапан, керуючий рухом робочого потоку, направляючи його в потрібне русло;
- гідробак: ємність, в якій зберігається необхідний запас масла, відбувається його охолодження між робочими циклами;
- гідроциліндр: обладнання об'ємного принципу дії із зворотно-поступальним рухом (аналог гідронасоса).
Як гідронасоса можуть використовуватися моделі шестеренчатого, аксіально-поршневого, радіально-поршневого, пластинчастого типу. Оптимальний варіант підбирається виходячи з необхідних експлуатаційних характеристик.
Все це обладнання з'єднується між собою в єдину замкнуту систему, по якій буде циркулювати масло, здійснюючи роботу. Забезпечується це гнучкими рукавами низького і високого тиску. За герметичність контуру відповідають ущільнення. Також обов'язковий елемент будь гідросистеми – фільтри. Вони затримують продукти зносу та інші забруднення, що потрапляють в систему і здатні привести до серйозних поломок агрегатів.
Варіанти гідрофікації авто
Переобладнання автомобіля може здійснюватися з використанням декількох видів систем:
- Одноконтурна. Найбільш просте у конструктивному плані і мінімальне за ціною рішення. Такі системи встановлюються переважно на техніку, оснащену причепами та напівпричепами самоскидного типу. Вона забезпечує підйом кузова для вивантаження вмісту в одному напрямку, переважно тому. Реалізується із застосуванням гідроциліндра.
- Двоконтурна. Така гідравлічна система вже здатна забезпечити піднесення і вивантаження вантажу в двох напрямках: тому і в одну з бічних сторін. Таке рішення буде зручним при роботі машини в умовах обмеженого вільного простору. Також двоконтурна гідравліка встановлюється на цистерни, щеповозы, автовози та іншу подібну техніку. За вартістю буде вище, ніж одноконтурна.
- Триконтурна. Найбільш дороге, але разом з тим широко функціональне рішення. Передбачає встановлення повного комплексу гідравлічних приладів, а це значить, що вимагає професійного підходу. Забезпечує не тільки підйом кузова для вивантаження вмісту, але і можливість використання різноманітного навісного та додаткового обладнання: ковші, гідроманіпулятори, підйомне обладнання та ін.
Оптимальний варіант підбирається виходячи з особливостей майбутніх робіт. Переплачувати за опції, які не будуть використовуватися в ході експлуатації – недоцільно. Тому рекомендується завчасно оцінити всі роботи, з якими буде стикатися ваш вантажівка в майбутньому і виходячи з цього підбирати відповідний варіант гідросистеми.
Фактори, що впливають на вартість переобладнання авто
Сказати, у скільки обійдеться переобладнання транспортного засобу неможливе без детального опрацювання проекту. Фахівцям належить врахувати безліч факторів і нюансів, щоб озвучити остаточну ціну робіт. Але можна виділити моменти, що роблять безпосередній вплив на вартість переобладнання автомобіля:
- Яке обладнання входить в комплект гідравліки. Чим більше компонентів, тим, відповідно, більш високою буде ціна. Власники техніки можуть окремо підібрати всі вузли і елементи гідросистеми або купити вже повністю готовий до установки комплект гідравліки, зібраний спеціально під певну марку транспортного засобу, що враховує її специфіку. За вартістю готовий комплект часто дешевше покомпонентної складання. Кращим таке рішення буде і по надійності контуру.
- Марка та модель вантажного авто. Тут спрацьовує закономірність: чим дорожче сама машина, тим дорожчим буде і додаткове обладнання для неї. Це залежить від складності конструктивного рішення, від якості і надійності використовуваних компонентів, зручності виконання монтажних робіт.
- Технічні характеристики і різновиди обладнання. Чим більш потужною буде гідравлічна система, тим більш дорогою вона виявиться. Також важливо врахувати тип гідрообладнання: моделі, більш складні в конструктивному плані, обійдуться дорожче простих аналогів.
- Виробника обладнання. Кожен бренд самостійно формує конкурентоспроможні ціни на свою продукцію. Чим голосніше ім'я, тим дорожче агрегати та комплектуючі. При бажанні, нескладно підібрати більш доступні за ціною рішення, які не будуть поступатися брендових товарів по надійності, якості і довговічності служби.
- Ціна монтажу і реєстрації. У вартість переобладнання спочатку закладається і оплата послуг спеціалістів, які будуть виконувати ці роботи. Також треба заздалегідь знати, що будь-який транспортний засіб, в який були внесені конструктивні зміни, підлягає переоформленню в органах Державтоінспекції. А це не тільки витрати часу, але і грошей.
Компания «Hydromarket» предлагает владельцам грузовых автомобилей и спецтехники Украины полный комплекс работ по переоборудованию транспортных средств. Все компоненты, узлы и агрегаты, которые потребуются для этого, есть в наличии. Мы подберем подходящие решения для автомобилей любых марок и моделей на основании их технических характеристик и специфики предстоящих работ. На переоборудование и комплектующие предоставляются гарантии. Если потребуются дополнительные консультации, свяжитесь с менеджерами нашей компании.
- Переробка сміття в Україні: питання, яке потребує комплексного підходуАктуальна проблема переробки сміття в Україні, показники у цифрах по нашій країні та країнах Європи, що підтверджують її серйозність. Знайомство з основними різновидами ресайклінгу, а також видами відходів, що подаються на переробку. Продукти, які можна отримати на виході шляхом утилізації відходів. Основні різновиди обладнання, яке може використовуватися на сміттєпереробних підприємствах, принцип їх влаштування, дії та види вихідної сировини.
- Вибираємо лебідку на трактор правильноЗнайомство з тракторними лебідками, їх основними різновидами, призначенням. Опис трелювальних лебідок та особливості їх використання у лісозаготівельній галузі, залежність місця встановлення на техніці від виду робіт, для яких вони призначаються. Тракторні лебідки, які стануть незамінним рішенням під час експлуатації техніки у поганих дорожніх умовах, на нестабільних ґрунтах, пересіченій місцевості. Опис основних видів, залежно від типу приводу. Рекомендації щодо вибору.