Як влаштований сміттєвоз?
Сміттєвоз – одна з різновидів техніки спеціального призначення, створена спеціально для збору і доставки до місць переробки твердих побутових відходів (ТПВ). Вперше такі транспортні засоби з'явилися вже понад століття тому, хоча в масове використання увійшла близько 60-ти років тому після появи в СРСР нової галузі – комунальне машинобудування. Поступово спецтехніка удосконалювалася, видозмінювалися з метою забезпечення більш продуктивного процесу вивозу сміття та спрощення роботи оператора. Сьогодні вони являють собою спецтехніку, вимагає мінімального втручання людини в роботу. А все завдяки застосуванню високотехнологічних гідравлічних систем і детальної продуманості робочого процесу.
Основні категорії сміттєвозів
Виробництвом сміттєвозів сьогодні займаються багато вітчизняних і зарубіжні виробники техніки спеціального призначення. Між собою техніка відрізняється вантажопідйомністю, що забезпечується маркою і моделлю шасі, взятого за основу. В Україні широко експлуатується техніка брендів Хендай, Фотон, МАЗ, ЗІЛ, КАМаз, ГАЗ, Мерседес Атего, Сканія, ДАФ, Вольво та ін. Також відмінність між транспортними засобами може бути під місткості бункера, наявності пристроїв, що розширюють функціонал. Але все ж однією з основних класифікацій сміттєвозів – за способом завантаження. Виходячи з цього критерію виділяють сміттєвози з:
- Заднім завантаженням.
- Фронтальним завантаженням.
- Боковим завантаженням.
Моделі з заднім завантаженням мають кілька конструктивних рішень. Найбільш поширений варіант – відкриту ємність з до знімних вантажозахоплювальних механізмом, розташованим в задній частині. Він в автоматичному режимі здійснює завантаження твердих побутових відходів. Основа таких сміттєвозів – самоскидний причіп. Також є моделі, в яких є знімний контейнер для перевезення ТПВ. Вони оснащені краном-маніпулятором, який знімає з шасі порожній сміттєвий бак, замінюючи його на повний.
Сміттєвози з фронтальним завантаженням – це найбільш велика модель контейнерного типу, оснащений опцією навантажувача, що працює без ручного втручання людини. У цій техніці підьомний механізм передбачений в передній частині. З його допомогою виконується підйом контейнера на висоту і висипати її вміст у верхній люк. На практиці така техніка спеціального призначення широко застосовується при вивезенні ТПВ з дворів, які не мають наскрізних проїздів.
Найбільшу масовість застосування сьогодні отримала спецтехніка з боковим завантаженням. Вони оснащені закритим бункером з люком на даху. Через нього здійснюється автоматичне вивантаження вмісту контейнерів. Особливість таких моделей – наявність рухомої частини ззаду кузова, що виконує роль преса для ТПВ, максимально ущільнюючи їх. Завдяки такому рішенню за один раз спецтехніка зможе вивести досить багато сміття. За зручність вивантаження вмісту бункера відповідає додатковий гідравлічний механізм, який зсередини виштовхує сміття.
Познайомимося більш детально з пристроєм і принципом роботи сміттєвозів кожній з цих різновидів.
Особливості сміттєвозів з заднім завантаженням
З економічної точки зору такі сміттєвози найбільш ефективні. Вони мають об'ємний бункер, можуть працювати як в ручному, так і в повністю автоматичному режимі, володіють високою здатністю пресування ТПВ. Сміттєвози з заднім завантаженням можна використовувати для вивезення великогабаритного сміття. Працює така техніка в наступній послідовності:
- Грузозахватный механізм підчіплює контейнер з двох сторін, піднімає на невелику висоту і перевертає, витрушуючи його вміст в бункер.
- Після певного заповнення ємності ТПВ, механізм пресування стискає сміття, переміщаючи його в передню частину, в бік водійської кабіни. Так, цикл за циклом і виконується абсолютна наповнення бункера.
- По прибуттю на полігон або інше місце вивантаження оператор здійснює вивантаження вмісту шляхом перекидання назад або в боки вмісту кузова.
За пресування і перекидання бункера сміттєвоза відповідає гідравлічна система. Одноконтурна гідравліка забезпечити виключно задню вивантаження, двоконтурна – назад і в одну з бічних сторін, багатоконтурна – назад і в будь-яку зі сторін. Від її надійності та якості залежить продуктивність робіт.
Особливості сміттєвозів з фронтальним завантаженням
Мають місткий закритий кузов з відкритим люком на даху. Тут механізм, що здійснює завантаження твердих побутових відходів з контейнера, розташовується перед кабіною. Конструктивно він нагадує рухливі вила, встановлені на важелях спеціальної форми, що забезпечують часткове обертання поднимаемого контейнера. Сам механізм підйому запускається в роботу і управляється гідравлічним контуром. Важелями водій керує механічно з кабіни. Весь робочий процес повністю автоматизований і не вимагає ручного втручання оператора.
Особливості сміттєвозів з боковим завантаженням
Техніка спеціального призначення даної категорії займає на сьогодні більше половини ринку перевезення сміття. Вона оптимізована під роботу зі стандартизованими контейнерами ТПВ місткістю 0,75 м3. Кузов техніки цільний, металевий. Він встановлюється на надрамник вантажного автомобіля і має ззаду підьомний борт, оснащений гідроциліндрами. Саме з їх допомогою і здійснюється підйом борту і його опускання. Також у конструкції цих машин передбачений ворошитель і пресуюча плита. З їх допомогою виконується рівномірне і щільне розміщення твердих побутових відходів в бункері.
Сам процес роботи проходить у такій послідовності:
- бічний кран-маніпулятор зачіпляє контейнер, переміщує його на висоту і по горизонталі до люка, передбаченого в даху, перевертає;
- сміття самостійно зсипається в бункер;
- маніпулятор повертає порожній контейнер на місце;
- ворошитель і плита рівномірно розподіляють і утрамбовують сміття;
- на полігоні ТПВ вивантажуються як з самоскидного кузова, тобто шляхом його підйому і перекидання.
Деякі моделі сміттєвозів з боковим завантаженням додатково оснащуються мультиліфт, значно прискорюють роботи по збиранню твердих побутових відходів та їх подальшої розвантаження.
У каталозі компанії «Hydromarket» увазі покупців представлені сміттєвози кожного з наведених типів в широкому асортименті технічних характеристик. Це і нові моделі і техніка, колишня у вживанні після капітального ремонту. На всі машини надаються фірмові гарантії. Фахівці компанії допоможуть зорієнтуватися в пропонованому товарі і підібрати ту техніку спеціального призначення, яка буде відповідати вашим запитам по надійності, функціональності і вартості.
Також в каталозі «Гидромаркет» можна підібрати і гідравліку для сміттєвозів. На сайті ви знайдете все те, що потрібно для переоснащення спецтехніки або відновлення її працездатності через що вийшли з ладу компонентів. Якщо потрібна допомога у виборі, зв'яжіться з менеджерами компанії.- Переробка сміття в Україні: питання, яке потребує комплексного підходуАктуальна проблема переробки сміття в Україні, показники у цифрах по нашій країні та країнах Європи, що підтверджують її серйозність. Знайомство з основними різновидами ресайклінгу, а також видами відходів, що подаються на переробку. Продукти, які можна отримати на виході шляхом утилізації відходів. Основні різновиди обладнання, яке може використовуватися на сміттєпереробних підприємствах, принцип їх влаштування, дії та види вихідної сировини.
- Вибираємо лебідку на трактор правильноЗнайомство з тракторними лебідками, їх основними різновидами, призначенням. Опис трелювальних лебідок та особливості їх використання у лісозаготівельній галузі, залежність місця встановлення на техніці від виду робіт, для яких вони призначаються. Тракторні лебідки, які стануть незамінним рішенням під час експлуатації техніки у поганих дорожніх умовах, на нестабільних ґрунтах, пересіченій місцевості. Опис основних видів, залежно від типу приводу. Рекомендації щодо вибору.