На що звернути увагу при купівлі гідронасосу НШ
Гідравлічні насоси шестеренчатого типу (НШ) – одні з найбільш поширених різновидів агрегатів об'ємного принципу дії, що працюють з рідинними потоками. Вони широко використовуються в нафтогазовій промисловості для перекачування сировини, включаючи те, що містить в складі компоненти, здатні викликати корозію. Також шестеренні насоси повсюдно застосовуються в машинобудуванні, суднобудуванні, на будівельних майданчиках, при виробництві продуктів харчування, текстилю, лакофарбових речовин, хімічних засобів, лікарських препаратів. Ними комплектується всіляка техніка спеціального призначення, оснащена гидросистемами.
Але, щоб купити НШ, який в повній мірі буде відповідати специфіці майбутніх робіт, порадує своєю надійністю і довговічністю служби, необхідно усвідомлено і комплексно підійти до його вибору.
Вибір шестеренчатого насоса за технічними характеристиками
Перше, на що варто звернути увагу при виборі насоса НШ, так це на його технічні характеристики. Вони повинні повною мірою відповідати особливостям майбутнього застосування агрегату. Мова йде про:
- Робочому витраті. Він вимірюється або в м3/год або л/с, рідше – в галонах в хвилину (GPM). Чим більшим буде витрата робочого тіла, тим вище виявиться і продуктивність агрегату. Великими і його габарити. Для забезпечення стабільної та ефективної роботи контуру рекомендується передбачити 30% запас по витраті. Він дозволить компенсувати вироблення агрегату.
- Робочому тиску. Варто звернути увагу на номінальний і максимально можливий показник. Це тиск, який зможе забезпечити насос на виході. Визначає робочі характеристики гідросистеми в цілому.
- Температурі. Надає безпосередній вплив на вибір корпусу. Для перекачування середовищ з високими температурами потрібно підібрати агрегат, який зможе витримати тривалі високотемпературні впливу без деформації.
- Висоті всмоктування. Це відстань по вертикалі від входу всмоктуючого шланга до вхідного патрубка агрегату. Обумовлює висоту, на якій може розміщуватися обладнання. Більшість насосів НШ здатні підняти робоче тіло на висоту до 10 метрів. Якщо цього недостатньо, рекомендується використовувати насоси моделі.
- Висоті нагнітання. Відстань по горизонталі від вихідного патрубка агрегату до виходу нагнітального шланга. Вказує на висоту, на яку насос зможе подати робочу рідину.
- Максимально допустимих втратах тиску. Клапани, кути та інші механічні перешкоди на шляху руху потоку будуть сприяти зниженню тиску робочого тіла. Але, незважаючи на це, агрегат повинен забезпечувати необхідні робочі характеристики на виході. Втрати тиску слід спочатку враховувати при виборі агрегату, заклавши їх в номінальний тиск. Тільки так насос зможе видавати робочий потік з необхідними характеристиками. Найчастіше 10-20% запас по тиску дозволяє забезпечити стабільність роботи системи навіть з великою кількістю кранів, перехідників.
Всі ці параметри надають безпосереднє вплив на експлуатаційні можливості агрегату, його стабільність і тривалість роботи. Тому нехтувати ними не рекомендується.
Вибір шестеренчатого насоса за типом перекачується рідини
Тип рідини, з якої буде працювати шестерний насос не менш важливий, ніж його технічні характеристики. На експлуатаційні характеристики обладнання безпосередньо впливає:
- в'язкість рідини: впливає на рівень спротиву, який чинить рідина в процесі її переміщення робочими органами;
- температура на лінії всмоктування: надає безпосереднє вплив на в'язкість;
- чистота робочої рідини: наявність у складі механічних частинок, продуктів зносу сприяє підвищеному зносу внутрішніх компонентів котла, може привести до заклинювання;
- склад: наявність у складі робочої рідини певних компонентів може призвести до корозії металевих частин насоса.
Як показує практика, робоче середовище з високою в'язкістю протікає через робочі механізми з великим зусиллям. Виходячи з цього параметра, всі робочі рідини поділяються на 4 групи:
- Масло, спирт, вода. Їх характеристики не залежать від рівня збовтування, швидкості проходження через внутрішні компоненти шестеренчатого гідронасоса.
- Масло, вершки та інші харчові продукти, в'язкість яких змінюється при зміні температури або збиванні.
- Рідини, в'язкість яких при збовтуванні знижується. Для збереження стабільності роботи перед робочим циклом потрібно підвищити поріг в'язкості.
- Жири, фарба, клей та інші компоненти, які мають високу в'язкість, але по мірі збовтування вона буде знижуватися.
Шестеренні насоси силу своїх особливостей конструктивного рішення можуть працювати з рідинами з кожної цієї групи. Також вони відрізняються підвищеною стійкістю до механічних включень. Все це істотно розширює сферу застосування обладнання, що дозволяє використовувати його при роботі з різними видами рідин і практично в будь-яких кліматичних умовах. Треба просто зробити правильний і усвідомлений вибір.
Групи шестерних насосів
Щоб споживачі змогли більш швидко і легко підібрати шестеренні насоси, виробники передбачили універсальну класифікацію. Вона враховує робочий об'єм агрегатів, що вказує безпосередньо на їх продуктивність. Виділяють:
- Група 0. Робочий об'єм агрегату 0,25-2,3 см3.
- Група 1. Робочий об'єм агрегату 1,0-9,8 см3.
- Група 2. Робочий об'єм агрегату 4,5-36 см3.
- Група 3. Робочий об'єм агрегату 20-87 см3.
- Група 4. Робочий об'єм агрегату 60-150 см3.
Обладнання, представлене в кожній з цих груп має свої приєднувальні розміри, типи фланців, валів. Завдяки цьому забезпечується взаємозамінність не тільки окремих компонентів, але і самих агрегатів, представлених в рамках певної категорії.
Тобто, наступним етапом при виборі шестеренчатого насоса після технічних характеристик і типу робочої рідини буде вибір його фланців, валу, типу портів. Насоси НШ залежно від виробника, можуть комплектуватися європейськими фланцями (мають 4 болта), німецькими (2 болта), SAE (2 болта). Вали в свою чергу можуть бути циліндричними, шліцьових, конічними, вали-викрутки. Порти насоси НШ можуть бути різьбовими або фланцевими. В агрегатах з різьбовими портами нарізається різьба безпосередньо в корпусі устаткування. У разі фланцевих портів, в корпусі насоса передбачається місце, в яке будуть монтуватися ці самі фланці.
Знаючи все це, ви зможете підібрати шестерний насос, який в повній мірі буде відповідати специфіці майбутніх робіт та експлуатаційних умов. Якщо ж у процесі вибору все ж виникнуть складнощі, будуть потрібні додаткові консультації, професійна допомога, зверніться до фахівців компанії «Hydromarket». Вони допоможуть підібрати підходящий шестерний насос з каталогу – надійне сертифіковане обладнання від провідних світових виробників. Товари поставляються по всіх регіонах України, а також в країни СНД і Європи.
- Переробка сміття в Україні: питання, яке потребує комплексного підходуАктуальна проблема переробки сміття в Україні, показники у цифрах по нашій країні та країнах Європи, що підтверджують її серйозність. Знайомство з основними різновидами ресайклінгу, а також видами відходів, що подаються на переробку. Продукти, які можна отримати на виході шляхом утилізації відходів. Основні різновиди обладнання, яке може використовуватися на сміттєпереробних підприємствах, принцип їх влаштування, дії та види вихідної сировини.
- Вибираємо лебідку на трактор правильноЗнайомство з тракторними лебідками, їх основними різновидами, призначенням. Опис трелювальних лебідок та особливості їх використання у лісозаготівельній галузі, залежність місця встановлення на техніці від виду робіт, для яких вони призначаються. Тракторні лебідки, які стануть незамінним рішенням під час експлуатації техніки у поганих дорожніх умовах, на нестабільних ґрунтах, пересіченій місцевості. Опис основних видів, залежно від типу приводу. Рекомендації щодо вибору.