Які ризики при неправильній установці гідравліки на тягач?
Тягачі – одна з різновидів вантажних автомобілів, призначена для буксирування причепів та напівпричепів, несамохідної комунальної, сільськогосподарської, лісозаготівельної, будівельної, дорожньо-ремонтної техніки і багато інші машини. Також вони нерідко застосовуються при виконанні різнопланових завдань, які передбачають використання навісного і додаткового обладнання. Високу універсальність такі транспортні засоби отримали завдяки оснащенню гідравлічними системами. Вони забезпечують можливість підйому кузова для вивантаження його вмісту, дозволяють встановлювати крани-маніпулятори, автокрани та інше вантажопідйомне обладнання, різні види ковшів, снігові відвали або снігоочисники, комунальні щітки та інші навіси.
Але стабільність роботи як самих механізмів, так і тягача, багато в чому буде залежати від того, наскільки правильно підібрана і встановлена гідравліка на нього. А щоб розуміти всі ризики, слід знати, як влаштована гідросистема тягача і якою вона може бути.
Основні компоненти гідросистеми трактора
Система гідравліки тягача– складна структура, в якій кожен компонент виконує покладені на нього зобов'язання, але всі вони взаємопов'язані один з одним. Складається з наступних основних компонентів:
- КОМ і ВОМ. Це механізми відбору потужності. В обов'язки валу коробки і входить відведення частини енергії від силової установки машини та її передача на привід гідравлічному насосу.
- Гідронасос. Агрегат, який сприймає механічне зусилля, що передається від двигуна машини і перетворює його в гідравлічну енергію.
- Гідророзподільник. Клапан, що перенаправляє потоки рідини в потрібний контур. Робочий орган перекриває одні вихідні отвори і відкриває інші у відповідь на команди оператора.
- Гідробак. Ємність, в якій зберігається і прохолоджується масло між робочими циклами. Також тут воно фільтрується – відводяться забруднення, продукти зносу.
- Рукави високого і низького тиску. З'єднують окремі елементи в замкнутий, герметичний контур.
Також до складу гідросистеми трактора можуть входити й інші компоненти. Все залежить від того, для яких робіт призначається та чи інша система.
Види гідрофікації тягача
Гидрофикация тягача може бути різною залежно від того, з якими саме завданнями доведеться стикатися техніки в процесі експлуатації:
- Одноконтурна. Найпростіше в конструктивному плані рішення. Це варіант для тягачів, які працюють спільно із самоскидними причепами та напівпричепами. Вони здатні здійснювати вивантаження вантажу в одному напрямку, в основному назад. Одноконтурна гідросистема включає потрійний захист коробки перемикання передач від перевантаження, але є і моделі, які також мають додатковий захист циліндра.
- Двоконтурна. Вона також встановлюється на тягачі, які використовуються під час перевезення сипучих вантажів. Така гідравліка забезпечує підйом кузова і вивантаження його вмісту в двох напрямках: тому і в одному з бічних. Подібне рішення буде найбільш ефективним при виконанні робіт в обмеженому просторі. В основі таких систем – гідромотори або гідроциліндри подвійної дії. Також двоконтурні системи можуть встановлюватися на автовози, автоцистерни, трали.
- Триконтурна. Монтується на тягачі, які використовуються при виконанні певних завдань. Поряд з підйомом кузова для вивантаження вмісту, вона здатні забезпечити можливість роботи навісного та додаткового обладнання: рухомі підлоги, гидроборты, автовишки, крани-маніпулятори тощо
Всі ці системи відрізняються між собою не тільки функціональними можливостями, але і ціною. Щоб не переплачувати, необхідно точно розуміти, з якими роботами буде стикатися тягач і вибирати систему точно під них.
Основні проблеми при непрофесійної установці гідравліки на тягач
Неправильна установка гідравліки на тягач загрожує серйозними проблемами в подальшій експлуатації техніки:
- Низька ефективність роботи навісного та/або додаткового обладнання. Воно не буде видавати заявлених технічних характеристик і справлятися з поставленими завданнями. І не важливо, наскільки якісною та надійною буде сама гідросистема.
- Відмова в роботі. Неправильне підключення може не тільки знизити ефективність робіт, але й зовсім унеможливити їх виконання. Система просто не буде працювати. Вийде що гроші, витрачені на покупку дорогого устаткування будуть просто викинуті на вітер.
- Підвищене зношування вузлів і комплектуючих. При неправильному підключенні обладнання не буде працювати так, як повинно. У результаті таких порушень компоненти контуру можуть піддаватися підвищеному зносу, що спричинить за собою передчасний вихід з ладу всієї системи, потребує її дорогого ремонту або повної заміни.
- Підвищена небезпека експлуатації. Неправильно встановлена або підключена гідравліка може спровокувати заклинювання системи, привести до обриву вантажу або інших проблем, що несуть в собі потенційну небезпеку для здоров'я, а то й життя оператора і людей, що знаходяться поблизу. Також може стати причиною серйозного пошкодження техніки.
- Матеріальні збитки. Непрацююча гідравліка викликає простої техніки. А це означає, що її власник не отримає прибуток. Більше того, можуть порушуватися строки здачі об'єкта, що також спричинить за собою штрафні санкції з боку замовника.
Поэтому к гидрофикации тягача следует подходить очень тщательно и комплексно. Эти работы обязательно требуют профессионального подхода. Наиболее часто, при выполнении поставленной задачи неправильно задается давление в контуре. Как результат – навесное или дополнительное оборудование не может выйти на заявленные рабочие характеристики. Некомпетентные или недобросовестные исполнители нередко допускают ошибки при подключении гидравлики. Эти работы должны выполняться в строгом соответствии с принципиальной схемой, указанной производителем. Ще одна часта проблема – неправильний підбір компонентів контуру. Справа тут може бути або в бажанні заощадити, або в незнанні.
Но не важно, в чем причина, главное – последствия: результат от установки гидравлики на тягач не оправдает ожидания, деньги будут потрачены впустую, прибыль потеряна. И чтобы этого не произошло гидрофикацию тягача стоит доверить профессионалам. Тем, кто обладает достаточными профессиональными знаниями и навыками для того, чтобы правильно подобрать оборудование, установить его и подключить в соответствии с рекомендациями производителя. Тем, у кого в распоряжении есть все надлежащее оборудование и инструменты. Тем, кто предоставляет гарантии не только на сами узлы, но и на выполненные работы, берет на себя техническое обслуживание контура, а в случае такой необходимости и его ремонт.
Ищите надежного исполнителя в Украине? Того, кто эффективно и профессионально справиться с поставленной задачей, обращайтесь к специалистам компании «Hydromarket». На СТО нашей компании вы получите полный комплекс услуг с гарантиями. Также предоставляются услуги выездного монтажа. Все детали сотрудничества уточняйте заблаговременной у специалистов нашей компании. Это можно сделать по телефону или через форму обратной связи.
- Переробка сміття в Україні: питання, яке потребує комплексного підходуАктуальна проблема переробки сміття в Україні, показники у цифрах по нашій країні та країнах Європи, що підтверджують її серйозність. Знайомство з основними різновидами ресайклінгу, а також видами відходів, що подаються на переробку. Продукти, які можна отримати на виході шляхом утилізації відходів. Основні різновиди обладнання, яке може використовуватися на сміттєпереробних підприємствах, принцип їх влаштування, дії та види вихідної сировини.
- Вибираємо лебідку на трактор правильноЗнайомство з тракторними лебідками, їх основними різновидами, призначенням. Опис трелювальних лебідок та особливості їх використання у лісозаготівельній галузі, залежність місця встановлення на техніці від виду робіт, для яких вони призначаються. Тракторні лебідки, які стануть незамінним рішенням під час експлуатації техніки у поганих дорожніх умовах, на нестабільних ґрунтах, пересіченій місцевості. Опис основних видів, залежно від типу приводу. Рекомендації щодо вибору.