Що таке швонарезчик?
Практично в кожній організації, що займається будівельними та ремонтними роботами, є швонарезчик. Він представлений на ринку в широкому асортименті і моделях, завдяки чому його легко підібрати для будь-якої задачі та обсягів робіт.
Основне завдання пристрою, що володіє малою потужністю, вагою і габаритами – нарізка глибоких штроб, деформаційних каналів і швів, отворів між поверхами в залізобетонних конструкціях, різка бетону та асфальту, вирівнювання країв, усунення браку при будівельних роботах, демонтаж. Для швонарезчик великих потужностей і масогабаритних властивостей є більш серйозні завдання, що виникають при капітальному будівництві та ремонті доріг, інженерних комунікацій, злітно-посадкових смуг і т. д. Нерідко такі агрегати є самохідними і забезпечують високу точність різання.
Особливості роботи нарізувача швів
Агрегат, який виконує нарізку швів у твердих поверхнях, являють собою бездротовий пристрій на колісній базі. Основним робочим органом є ріжучий диск, закріплений на станині, але здатний обертатися. Сам інструмент може мати різний діаметр, який не перевищує 80см, а заглиблення в оброблювану поверхню становить не менше 30см. На диску (по периметру) закріплюються на однаковій відстані різці з алмазів, які при обертанні і виконують різання матеріалу, навіть особливо твердого. Під час роботи алмазного диска виділяється теплова енергія, яка нагріває інструмент. Для його охолодження, а також для знешкодження дрібного пилу в область роботи різців подається проточна вода.
Між собою швонарізчики відрізняються:
- вагою і розмірами;
- технічними характеристиками – потужністю, швидкістю роботи, діаметром диска і т. д.;
- призначенням;
- вартістю;
- виробником;
- експлуатаційними якостями (тривалість гарантії, простота обслуговування, ремонтопридатність, надійність, довговічність);
- типом приводу, який буває бензиновим, дизельним і електричним.
Який варіант варто вибрати для своїх завдань – краще запитати у фахівця, наприклад, у будь-якого менеджера компанії «Гидромаркет».
Бензинові, дизельні і електричні швонарізчики та їх специфіка
В Україні у продажу є агрегати на будь-який бюджет і для будь-яких завдань, тому вибрати дійсно є з чого. В першу чергу покупець повинен вирішити, з яким типом живлення повинно бути нове обладнання.
Моделі електричні. Найчастіше на такі швонарізчики встановлюється трифазний електродвигун з потужністю 380-400В. Такі агрегати можуть працювати з глибиною 24-49см і мають наступні переваги:
- екологічність повністю відсутні вихлопні гази, що забруднюють навколишнє середовище;
- низький рівень шуму в процесі експлуатації;
- мала вага;
- можливість застосування в приміщеннях, в тому числі і замкнутих.
Але до істотним недоліків нарізувача відноситься його залежність від зовнішнього джерела живлення (потрібне постійне підключення до трифазної мережі 380В) і відносно низькі показники потужності.
Бензиновий швонарезчик. Агрегати цього типу здатні виконувати великі обсяги робіт і відрізняються високою продуктивністю. Крім того, вони прості в управлінні і обслуговуванні, можуть працювати далеко від цивілізації і електрики, нарізають шви на глибину 12-30,5 див. Приводом машини служить чотиритактний двигун з одним або двома циліндрами та потужністю 3,2-18,5 кВт.
Дизельні агрегати. Такі нарізувальники швів відносяться до професійного обладнання, так як розраховані на виконання роботи в дуже великих обсягах. На відміну від бензинових аналогів, такі машини менше витрачають ресурсів, а їх потужність при цьому набагато вище. Оснащуються такі моделі двоциліндровим або трициліндровим двигуном з потужністю 14,6-37кВТ. Глибина обробки поверхні коливається в діапазоні 30,5-90см.
Ключові критерії вибору швонарізчиків
Швонарезчики відносяться до дорогого устаткування, тому вони купуються великими будівельно-ремонтними організаціями. Дрібні і середні підприємства, а також приватні підприємці, як правило, беруть агрегати в оренду, звільняючи себе від витрат на утримання, збереження та ремонт спецтехніки.
Вибір оптимальної моделі нарізувача швів – завдання непросте. Крім типу живлення агрегату варто звернути увагу на наступні моменти:
- мобільність швонарезчик, який може бути самохідним або несамохідним (штовхається оператором вперед);
- призначення і обсяг робіт, який буде виконувати пристрій;
- умови експлуатації – приміщення або відкритий простір, наявність електромережі, вологість, температура;
- простота застосування – деякі машини мають функцію попередньої настройки параметрів різання, завдяки чому робочий процес істотно полегшується;
- складність обслуговування, а також місце його виконання (краще всього, якщо швонарезчик обслуговується в сертифікованих сервісних центрах);
- технічні характеристики, зокрема потужність, якої повинно бути достатньо і навіть з деяким запасом, щоб виключити роботу на межі можливостей (необхідно виконати спеціальні розрахунки);
- можливість зміни параметрів, наприклад, правобічної різання на лівобічну;
- особливості алмазного диска – розмір, кількість різців, твердість матеріалів і т. д.
Є ще багато моментів, які варто врахувати при покупці, а тому краще відразу звернутися за допомогою до фахівців.
Кращий магазин будівельної спецтехніки в Україні
Швонарезчики та іншу спецтехніку купити в Україні нескладно, адже її реалізує величезна кількість магазинів. Провідні експерти галузі рекомендують звертатися в «Гидромаркет» - компанію, яка працює в цій сфері більше шести років і має бездоганну репутацію. До переваг даного інтернет-магазину також належить:
- наявність власних складів з запасом швонарізчиків і запчастин до них;
- реалізація виключно нового обладнання, з документами, які підтверджують якість і оригінальне походження агрегатів, їх відповідність міжнародним стандартам;
- доступные цены, которые являются максимально низкими в стране благодаря дилерским соглашениям со многими производителями;
- наличие собственных сервисных центров, прошедших сертификацию, в разных городах страны;
- компетентные и доброжелательные сотрудники, всегда готовы помочь клиентам;
- различные варианты оплаты и доставки товара на выбор заказчика;
- возможность оформить заказ непосредственно на сайте или в телефонном режиме.
Если вам нужен швонарезчик или другая спецтехника, более детальная информация о данном оборудовании, то обращайтесь в «Гидромаркет». Уверенны, что без покупки вы не останетесь!
- Переробка сміття в Україні: питання, яке потребує комплексного підходуАктуальна проблема переробки сміття в Україні, показники у цифрах по нашій країні та країнах Європи, що підтверджують її серйозність. Знайомство з основними різновидами ресайклінгу, а також видами відходів, що подаються на переробку. Продукти, які можна отримати на виході шляхом утилізації відходів. Основні різновиди обладнання, яке може використовуватися на сміттєпереробних підприємствах, принцип їх влаштування, дії та види вихідної сировини.
- Вибираємо лебідку на трактор правильноЗнайомство з тракторними лебідками, їх основними різновидами, призначенням. Опис трелювальних лебідок та особливості їх використання у лісозаготівельній галузі, залежність місця встановлення на техніці від виду робіт, для яких вони призначаються. Тракторні лебідки, які стануть незамінним рішенням під час експлуатації техніки у поганих дорожніх умовах, на нестабільних ґрунтах, пересіченій місцевості. Опис основних видів, залежно від типу приводу. Рекомендації щодо вибору.