Максимально просто - принцип роботи гідравліки
Сьогодні в різних сферах економіки України, так і інших країн світу, активно використовують гідравліку. Її секретом незвичайної популярності є здатність видати дуже високе зусилля при невеликих витратах ресурсів. Початок застосування рідини в народному господарстві поклали давні греки, але остаточно як наука гідравліка сформувалася в 15 столітті. Ключовими особистостями в цьому процесі були Архімед, Леонардо да Вінчі, Торрічеллі, Галілей, Ньютон, Паскаль, Бернуллі, Ейлер та інші.
Особливості дії гідравліки
Гідравлікою в більш широкому сенсі називають науку про застосування рідин – рухливих, що перебувають у рівновазі. У більш вузькому значенні мають на увазі систему, в якій носієм енергії виступає рідка середовище. Ця гидрожидкость повинна володіти цілим рядом якостей і властивостей і при цьому вона зобов'язана циркулювати в системі від одного компонента до іншого за певною схемою.
Першим у цій схемі значаться гідромашини – мотор, який виробляє енергію в потрібній кількості, і насос, який нагнітає тиск. Цей напір повинен перебувати у визначеному діапазоні, причому відрізнятися за величиною на різних ділянках системи – це обов'язкова умова для переміщення робочої рідини по трубопроводу. Зберігається носій в баку, де він також проходить очищення від домішок, відстоювання та охолодження між циклами роботи. Керування напрямком руху і витратою потоків виконують розподільники. Виконавчі вузли приводяться в дію гідравлічними циліндрами.
Найбільш часто в Україні використовують гідросистеми об'ємного типу, які функціонують на підставі закону Паскаля (про передавання тиску рідиною із закритого простору у всіх напрямках з однаковою силою).
Складу гідравлічної системи
Склад гідросистеми не є стабільним, тобто він може змінюватися залежно від призначення обладнання, умов роботи, майбутніх завдань і т. д. Набір обладнання може бути базовим або розширеним, а в окремих випадках – звуженим (спрощеним).
До базових елементів гідросистеми відносять:
- насос – гідромашина, яка відповідає за нагнітання напору і рух рідкого носія по замкнутому контуру;
- мотор – служить для трансформації енергії вхідного ланки;
- циліндри – найпростіші гідравлічні двигуни з лінійним кроком, які управляють роботою виконавчого механізму;
- бак – спеціальний резервуар певного обсягу, призначений для робочої рідини;
- розподільник – елемент управління, який дозволяє направляти потоки носія, контролювати їх тиск і витрата;
- фільтри – компоненти системи, які відповідають за чистоту гідрорідини від різного роду домішок;
- ущільнювачі – допоміжні деталі, за допомогою яких забезпечують герметичність кожного вузла і всієї системи в цілому;
- магістралі – канали, по яких рухається робоче середовище.
Будь-яка гідравлічна система може бути розширена за рахунок додаткових агрегатів, які дозволяють поліпшити функціонал обладнання та підвищити його ефективність. У їх якості можуть бути використані накопичувачі енергії (гідроакумулятори), контрольно-вимірювальні прилади (датчики, манометри, рівнеміри), нагрівального-охолоджуючі пристрої і т. д. Якщо гідросистема встановлюється на транспортний засіб, то у її складі обов'язково буде механізм відбору потужності, який комплектується з коробки і вала (валів).
Всі гідрообладнання випускається в широкому модельному ряду і різноманітності, тому при покупці будь-якого агрегату варто звернутися за допомогою до фахівця.
Ключові теххарактерістікі гідравліки
Описати роботу і можливості будь-якої гідравлічної системи можна з допомогою характеристик, величина яких може сильно варіюватися в залежності від моделі. Ключовими технічними параметрами є наступне:
- потужність гідравлічних машин;
- пропускна спроможність (робочий об'єм, питома подача);
- коефіцієнт корисної дії (ККД);
- кількість циркулюючої в системі середовища;
- діапазон допустимих тисків;
- масогабаритні властивості;
- конструкційні особливості кожного вузла, їх тип, вид і т. д.;
- матеріали виготовлення елементів;
- сумісність з різними гидрожидкостями, які відрізняються по в'язкості, однорідності, агресивності, робочій температурі і пр.
Загальні параметри системи є сумарним значенням характеристик кожного окремо узятого вузла. Однак не варто змушувати обладнання працювати на межі своїх можливостей – варто подбати про певному запасі.
Основні поломки гідравліки або як продовжити термін служби обладнання
Даже самые качественные агрегаты могут ломаться по той или иной причине. А причины эти можно разделить на две группы: естественные и неестетственные (по вине человека). В первую группу относят неполадки, которые образуются из-за истирания деталей, изнашивания узлов, усталости металла – они обязательно имеют место в процессе эксплуатации, то есть, избежать их не удастся. Вторая группа объединяет в себя поломки, наступившие в результате:
- некорректного подбора оборудования (слишком слабые по теххарактеристикам, из несовместимых материалов, для иных условий);
- нарушений рекомендаций производителя и неправильной эксплуатации (перегруз, применение не по назначению);
- ненадлежащий уход – пренебрежение техосмотром, пропуск планового техобслуживания, применение некачественных расходных материалов или неоригинальных запчастей;
- обращение к непрофессионалам (сервис и ремонт на несертифицированных СТО).
Чтобы продлить срок службы гидравлического оборудования необходимо тщательно подбирать агрегаты по возможностям, выбирать надежные изделия от проверенных производителей, покупать только оригинальную продукцию и выполнять все рекомендации специалистов.
Как сэкономить на покупке качественной гидравлики в Украине?
Качественная гидравлика не может стоить дешево – это понятно всем, однако есть несколько способов сэкономить на покупке. Например, можно выбрать продукцию отечественных производителей, которая всегда дешевле импортных аналогов. Как вариант – купить оборудование из ближнего зарубежья, Китая. С целью экономии стоит выбирать агрегаты не очень известных марок – не обязательно покупать брендовые изделия, которые иногда чересчур дорогие.
Самые низкие цены в стране предлагают официальные представители производителей – дилеры, которые имеют эксклюзивные условия поставки, приоритет в обслуживании и массу других преимуществ. Покупатели оптовой партии также всегда получают более выгодную стоимость по сравнению с розничными заказчиками.
Еще больше вариантов экономии могут предложить менеджеры интернет-магазина «Гидромаркет». Обращайтесь к ним, если вам понадобиться больше информации о гидравлике или помощь при подборе оптимальной модели оборудования.
- Переробка сміття в Україні: питання, яке потребує комплексного підходуАктуальна проблема переробки сміття в Україні, показники у цифрах по нашій країні та країнах Європи, що підтверджують її серйозність. Знайомство з основними різновидами ресайклінгу, а також видами відходів, що подаються на переробку. Продукти, які можна отримати на виході шляхом утилізації відходів. Основні різновиди обладнання, яке може використовуватися на сміттєпереробних підприємствах, принцип їх влаштування, дії та види вихідної сировини.
- Вибираємо лебідку на трактор правильноЗнайомство з тракторними лебідками, їх основними різновидами, призначенням. Опис трелювальних лебідок та особливості їх використання у лісозаготівельній галузі, залежність місця встановлення на техніці від виду робіт, для яких вони призначаються. Тракторні лебідки, які стануть незамінним рішенням під час експлуатації техніки у поганих дорожніх умовах, на нестабільних ґрунтах, пересіченій місцевості. Опис основних видів, залежно від типу приводу. Рекомендації щодо вибору.