Як працює шестерний насос
Коли заходить мова про гідравлічних машинах – насосах і моторах, то найчастіше на розум приходить шестерневий агрегат. Він відноситься до найбільш доступним за вартістю пристроїв, з відмінним ККД і техніко-експлуатаційними якостями. Не дарма його використовують на багатьох машинах спеціального призначення, а також у складі промислового обладнання. Купити його в широкому асортименті пропонує наш інтернет-магазин, співробітники якого з задоволенням поділилися інформацією про особливості агрегату.
Як влаштований гідравлічний насос шестерневий?
Шестерний гідронасос має дуже схожу конструкцію з гідромотором даного типу з однією-єдиною відмінністю – напрямком руху рідинної середовища (тому всі агрегати можуть працювати в обох режимах). Він побудований на підставі механізму з двох-трьох елементів, зацепленных між собою, де сила обертання прикладається до валу гідромашини. Оскільки він відноситься до об'ємного обладнання роторного типу, то в процесі функціонування він постійно змінює місткість своїх робочих камер в бік збільшення їх простору, то в бік їх зменшення.
На українському ринку можна придбати кілька модифікацій шестеренного насоса:
- з зовнішньої зачіпкою – найпопулярніші моделі;
- з внутрішнім зчепленням – невеликі за вагою та розмірами агрегати, які досить складні у виробництві, а тому зустрічаються вкрай рідко;
- героторный агрегат оснащений спеціальним трохоидальным зачепленням, в якому носій рухається зліва направо; відноситься до насосів внутрішнього зачеплення.
Шестерінки зачіпляються між собою за допомогою зубців, які можуть бути прямими, косими або шевронними. Між ними і їх западинами рухається робоче середовище, прямуючи від вхідного отвору до зливного.
Особливості роботи шестеренчатого насоса
Функціонування гідронасоса із зовнішнім і внутрішнім зачепленням трохи відрізняється, проте розглянемо його узагальнено. Зачіпка елементів розташовується всередині корпусу, до якого з протилежних сторін підводяться магістралі – вхідна і вихідна. Коли на вхід потрапляє робоча рідина, ведуча шестірня починає обертатися і активує ведені елементи, які рухаються в протилежному напрямку. При цьому відбувається заповнення камер і витіснення носія з западин, завдяки чому він прямує до зливного отвору і по дорозі нагнітає тиск, а щільний контакт між зубцями не дозволяє гідрорідини повернутися назад.
Важливою особливістю шестеренних гідромашин є те, що вони не потребують в додатковому змазуванні – рухомі деталі покриваються гидрожидкостью, яка захищає їх від надмірного тертя, нагрівання і спрацювання. Крім того, конструкція насоса дозволяє точно дозувати перекачує речовина і подавати його в певній кількості.
У процесі роботи шестеренного насоса типу нерідко мають місце так звані замкнені об'єми. Цей негативний момент, який виникає з-за малої щільності носія, може призвести до утворення занадто високого моменту на валу. Для уникнення цього в кришці або корпусі агрегату облаштовують спеціальні канавки для відведення зайвої рідини.
Плюси і мінуси гідронасосів шестеренчатого типу
Гідравлічні насоси шестеренні активно застосовуються на різній техніці – як у складі гідравлічної системи машини, так і в гідропідсилювачах керма, системах змащування. Крім того, вони можуть інтегруватися у виробничі лінії і окреме обладнання. Основна умова – тиск в системі не повинно перевищувати 30 МПа, а сам носій повинен бути однорідним і чистим.
Незаперечними плюсами обладнання є наступне:
- простота і підвищена надійність конструкції;
- сумісність з різною рідинним середовищем – за властивостями, в'язкості, температури;
- здатність ефективно функціонувати при високих значеннях обертів;
- мала ціна купівлі, експлуатації і обслуговування.
Однак не можна приступати до покупки без вивчення мінусів гідромашин з шестерним механізмом в підставі. Істотними недоліками моделей вважаються:
- сильний шум під час роботи;
- неможливість змінювати робочий об'єм;
- нерівномірність подачі перекачується речовини;
- відносно низький ККД;
- неможливість працювати при високому тиску;
- складність у виробництві – потрібно дотримуватися високу точність, застосовувати особливі матеріали.
Специалисты компании «Гидромаркет» рекомендуют использовать агрегаты шестеренные на спецтехнике, задействованной в сельском хозяйстве – это идеальный вариант и по цене, и по возможностям.
Технические характеристики – ключевые параметры выбора гидронасоса НШ
Возможности насоса шестеренного (НШ) можно описать с помощью технических характеристик, которые определяют широту функционала гидромашины. При покупке и подборе оптимальной модели в первую очередь обращают внимание именно на них, а это:
- рабочий объем, который указывает на вместительность камер агрегата;
- удельная подача насоса;
- частота вращения вала;
- диапазон давлений;
- мощность;
- коэффициент полезного действия и подачи;
- массогабаритные свойства;
- материалы изготовления, от которых зависит совместимость с разной жидкостной средой.
Все технические параметры определяются специалистом на основании расчетов, а потому стоит обратиться за помощью к знающим людям. Кроме того, при подборе оптимального варианта учитывают особенности условий эксплуатации (температура, влажность, запыленность окружающего мира), специфику несущего транспорта, перечень предстоящих задач и приводимого оборудования, интенсивность нагрузок. Стоит обратить внимание на наличие на рынке оригинальных запчастей и расходных материалов, продолжительность гарантии, место сервисного обслуживания, репутацию производителя. Также есть вопросы к продавцу – может ли он предъявить документы, которые подтверждают подлинное происхождение товара и его качество, имеются ли у него собственные СТО, какая у него репутация и каковой ценовой политики он придерживается.
Ведущие специалисты украинского рынка гидравлики всегда выбирают «Гидромаркет» - лучший магазин в стране, который работает в данной сфере более шести лет и является мультибрендовым дилером. Так что если вам нужен шестеренный гидравлический насос, то обращайтесь к нам и без покупки вы не останетесь!
- Переробка сміття в Україні: питання, яке потребує комплексного підходуАктуальна проблема переробки сміття в Україні, показники у цифрах по нашій країні та країнах Європи, що підтверджують її серйозність. Знайомство з основними різновидами ресайклінгу, а також видами відходів, що подаються на переробку. Продукти, які можна отримати на виході шляхом утилізації відходів. Основні різновиди обладнання, яке може використовуватися на сміттєпереробних підприємствах, принцип їх влаштування, дії та види вихідної сировини.
- Вибираємо лебідку на трактор правильноЗнайомство з тракторними лебідками, їх основними різновидами, призначенням. Опис трелювальних лебідок та особливості їх використання у лісозаготівельній галузі, залежність місця встановлення на техніці від виду робіт, для яких вони призначаються. Тракторні лебідки, які стануть незамінним рішенням під час експлуатації техніки у поганих дорожніх умовах, на нестабільних ґрунтах, пересіченій місцевості. Опис основних видів, залежно від типу приводу. Рекомендації щодо вибору.