Яка картоплекопачка краще: грохотная або транспортерна
Картопля відноситься до найважливіших культур, які вирощують в Україні не одне десятиліття. Не дивно, що навісне обладнання, яке використовується для посадки, догляду і збору, користується таким стабільно високим попитом. Якщо говорити про пристрої для копання картоплі, то найчастіше люди вибирають між грохотной (трясучка) або транспортерної моделлю. Фахівці компанії «Гидромаркет» вирішили допомогти нашим читачам з вибором і розповідають, на що звернути увагу.
Особливості транспортерного копача для картоплі
Інша назва транспортерної навішування для збору картоплі – конвеєрний копач. Крім картоплі він ефективно впорається з іншими культурами – цибулею, часником, ріпою і т. п. Обладнання може агрегатуватися з різною технікою, сумісної з параметрів копача. Оптимально підходить для роботи на важких глинистих і подсохших грунтах, вільних від бадилля і коренів рослин. Конструкція агрегату може трохи відрізнятися в залежності від моделі, але основними складовими частинами картоплекопалки є:
- несуча рама з металу;
- активний ніж певної ширини, яка визначає прохід, заглиблюється в грунт на певний рівень;
- довга транспортерна стрічка з міцних стрижнів або дроту;
- натяжний ролик;
- механізм привода, що складається з муфти, редуктора, шатуна і ланцюга;
- колісне шасі;
- зчіпка.
При підборі транспортерного картоплекопач звертають увагу на його комплектацію, діаметр стрижнів або дроту транспортера, глибину копання, ширину ножа, швидкість руху і масогабаритні властивості навішування.
Що представляє з себе грохотная картоплекопачка?
Грохотная або вібраційна копалка забезпечує мінімальні втрати врожаю під час збирання, що є безсумнівним плюсом. Крім того, вона не пошкоджує бульби, добре очищає, є легкою в застосуванні. Навішування має дуже простий пристрій, складовими елементами якої є:
- приводний (піднімальний) механізм;
- рама (каркас);
- активний ніж (леміш);
- вібраційний стіл (решітка), за допомогою якого відбувається відділення бульб картоплі від землі.
Агрегат працює наступним чином: ніж зрізає шар ґрунту разом з бульбами і відправляє його на решітку. Вібрація сприяє осипання землі з врожаю, поділу ґрунту і картоплі, які падають з протилежних сторін по рядах.
Ключові моменти при виборі картофелекопачки
Якщо ви ніяк не можете вирішити, який картофелекопалке віддати перевагу, то ось вам кілька порад. Враховуючи ці моменти, простіше буде вибрати, а головне – покупка буде мати оптимальними для вас властивостями.
Тип ґрунту, на якому належить працювати. Картоплекопач грохотного типу відмінно впорається зі збором урожаю на легких і середніх грунтах, а ось на важких грунтах він нічого не зможе зробити. Якщо земля суха, забита, поросла травою, то краще використовувати транспортерное обладнання. Якщо складно розібратися з грунтами, то можна розпитати у сусідів по ділянці або скористатися консультацією експерта.
Особливості тягової техніки. Копач картоплі може агрегатуватися мотоблоком, мототрактором, звичайної або зменшеної тракторною технікою. При купівлі навісного обладнання варто враховувати можливості несучої машини та особливості її конструкції, уточнювати їх сумісність. Наприклад, для мотоблоків марки «Нева» або «Мотор Січ» можна купити тільки грохотные картоплекопач, які оптимально підійдуть для техніки з заднім ВОМ і силовим агрегатом повітряного охолодження. Для серійних мототракторов випускають транспортерні моделі, а важка техніка може працювати з обома різновидами навішування.
Вартість. При покупке агрегата необходимо реально оценивать свои возможности. На отечественном рынке имеются модели дорогие и бюджетные, с широким или узким функционалом. Помните, что навеска покупается не на один сезон, поэтому лучше выбрать надежный агрегат с необходимым набором возможностей. Если вы стеснены в средствах, то выбирайте копатель украинского производства или из близкого зарубежья, Китая. Откажитесь от брендовой продукции – она часто имеет дополнительную наценку – за имя. Іноді варто накопичити більше грошей або скористатися кредитною, лізингової або іншою програмою, а не купувати, що доступно з надією відпрацювати сезон.
Якщо порівнювати транспортерну і грохотную модель для копання картоплі, то перша завжди дорожче. Якщо в бюджет вписується тільки «трясучка», то віддайте перевагу модифікації з двома ексцентриками.
Продуктивність копальника картоплі. Чем больше площади, засаженные картофелем, тем продуктивнее и надежнее навеска понадобится. Максимально эффективно, оперативно и бережно собирает урожай транспортерный агрегат, который оснащен встроенным редуктором и позволяет регулировать скорость движения ленты. А благодаря применению подшипников конструкция транспортера реже ломается. У грохотных моделей эти параметры ниже, а слабым узлом их являются сайлент-блоки, подверженные интенсивным нагрузкам. Кроме того, такая модель хуже очищает урожай от земли, а укладка клубней на грядке не такая аккуратная – они могут присыпаться землей.
Так какая картофелекопалка лучше – грохотная или транспортерная?
Невозможно ответить однозначно на вопрос о том, какая модель будет лучше – все зависит от конкретных условий эксплуатации, имеющейся техники и размера площадей, засаженных картошкой. И транспортерные, и грохотные навески предлагаются в широчайшем ассортименте – купить можно очень разные по технико-эксплуатационным параметрам агрегаты. Мы рекомендуем обращаться за помощью к специалистам, например, нашим консультантам, которые бесплатно учтут все моменты и подберут идеальный для вас вариант. А если вы возделываете участки с различными свойствами, то покупайте разные модели картофелекопалки, тем более что стоимость их в «Гидромаркете» очень даже доступная.
- Переробка сміття в Україні: питання, яке потребує комплексного підходуАктуальна проблема переробки сміття в Україні, показники у цифрах по нашій країні та країнах Європи, що підтверджують її серйозність. Знайомство з основними різновидами ресайклінгу, а також видами відходів, що подаються на переробку. Продукти, які можна отримати на виході шляхом утилізації відходів. Основні різновиди обладнання, яке може використовуватися на сміттєпереробних підприємствах, принцип їх влаштування, дії та види вихідної сировини.
- Вибираємо лебідку на трактор правильноЗнайомство з тракторними лебідками, їх основними різновидами, призначенням. Опис трелювальних лебідок та особливості їх використання у лісозаготівельній галузі, залежність місця встановлення на техніці від виду робіт, для яких вони призначаються. Тракторні лебідки, які стануть незамінним рішенням під час експлуатації техніки у поганих дорожніх умовах, на нестабільних ґрунтах, пересіченій місцевості. Опис основних видів, залежно від типу приводу. Рекомендації щодо вибору.