Як працює гідравліка на тракторі?
Зараз складно знайти трактор, не оснащений гідравлікою, а якщо у продажу він і є, то в ньому передбачена можливість подальшої гідрофікації. У будь-якому випадку власнику техніки важливо розуміти, що це і для чого використовується, а також принципи роботи даного обладнання. Фахівці компанії «Гидромаркет» із задоволенням діляться цією інформацією з читачами нашого блогу.
Основні функції та принцип роботи тракторної гідравліки
Гідравліка встановлюється на тракторну техніку будь-яких видів, марок і моделей для вирішення цілого ряду завдань. Її наявність дозволяє:
- збільшити перелік виконуваних робіт і агрегатуються обладнання;
- поліпшити маневреність машини і полегшити рульове управління;
- удосконалити гальмівну систему.
Робота гідравліки може мати свої особливості залежно від складу, місця установки, технічних і конструкційних особливостей несучої машини. Але принцип функціонування у неї однаковий і ґрунтується на використанні сили рідинних потоків. Ключовим агрегатом системи є насос, який включається тільки на низьких обертах тракторного двигуна. Він формує потрібний тиск певної величини (завдяки різниці в діаметрі вхідного і зливного патрубка і впливу на носій вытеснителей) і змушує рідинну середу переміщатися по трубопроводу. Приводом для гідравліки є проміжна шестірня ВОМ. Управління потоками середовища і напрямком руху, перемикання режимів і обмеження напору виконує гідравлічний розподільник.
Комплектація гідравлічної системи трактора
Комплектація гідравліки не є стабільною, тобто її склад може змінюватися залежно від майбутніх завдань, умов експлуатації і конструкційних особливостей несучої машини. Самі системи у продажу є у зборі (зі стандартними функціями) або можуть бути складені в індивідуальному порядку спеціалістами профільної компанії. Найчастіше в набір входить:
- гідравлічний насос, як правило шестеренного типу, з достатніми робочими параметрами;
- гідромотор – виконує трансформацію вхідний енергії;
- розподільник, який зазвичай має чотири режими (плаваючий, нейтральний, підйом і спуск) і клапан для захисту від перевантажень;
- втулка гойдання для осі спереду;
- бак для масла;
- гідроциліндри – служать для управління виконавчим механізмом та обладнанням, яке підключається до нього;
- золотник для відводу масла;
- трубопровід.
Якщо гідравліка встановлюється на негидрофицированный трактор, то може знадобитися несуча рама, яку можна зробити самостійно з квадратного металевого профілю або придбати готову. Гідромотор (якщо є в складі) і насос фіксуються на рамі поблизу провідної осі, підключаються до основного двигуна несучої машини. Якщо використовується втулка для гойдання, то немає необхідності в підключенні карданного валу і диференціала.
Гідравлічне масло для тракторних систем
Гідравліка трактора в першу чергу служить для управління заднім і переднім навісним обладнанням, силовими гідроциліндрами, в якості гідравлічних збільшувач зчіпного ваги (ГСВ). Будь-яка система може працювати тільки при наявності в ній спеціальної рідини, яка повинна володіти певними властивостями, бути чистою і в необхідній кількості. Крім того, масло гідросистеми трактора захищає її елементи від корозії і надмірного зношування, охолоджує нагріті деталі, мінімізує шкоду від впливу запиленій та перезволоженому зовнішнього середовища.
Для надійної і безперебійної роботи тракторної гідравліки необхідно застосовувати тільки те масло, яке рекомендовано виробником техніки, проводити своєчасну заміну у фахівців. Регулярно слід перевіряти рівень рідини в системі, її чистоту, схильність до піноутворення (виникає в результаті механічних пошкоджень деяких агрегатів). Також варто брати до уваги умови експлуатації – при екстремальних температурах, навантаженнях і вологості застосовують спеціальні гідрорідини, додаткові присадки, добавки і поліпшувачі. Вязкость при различной температуре – ключевая характеристика гидравлического масла.
Согласно стандартам ISO выделяют:
- нефтяные гидрожидкости без каких-либо добавок (НН) - используются при температуре до 80°С и давлении ниже 15 мПа в системах с шестеренными либо поршневыми гидронасосами;
- масла с присадками для защиты узлов от коррозии и окисления (HL) – подходят для систем с гидромашинами средней мощности, температурой до 80°С и давлением не более 25мПа;
- носители высокой степени очистки и с различными добавками (НМ) – применяются в гидравлике с напором до 25мПа, температурой не выше 80°С и насосами высокой мощности и производительности.
В климатических условиях нашей страны в гидравлику тракторов можно заливать масла МГ-8А и МГЕ-46В. У них отличные свойства и умеренная стоимость.
Замену рабочей жидкости в гидравлике трактора выполняют или раз в сезон или после отработки 2000 моточасов. В случае интенсивной эксплуатации машины или при сложных условиях работы масло может меняться чаще. Процедура эта имеет свои тонкости и порядок действий, поэтому должна проводиться специалистом в обустроенной мастерской.
Нужна гидравлика или ее компоненты для трактора – обращайтесь в «Гидромаркет»!
Если вам нужна гидравлика для трактора или любые компоненты для нее, а также запчасти и расходные материалы, то обращайтесь в «Гидромаркет». Компания предлагает огромный выбор оригинального товара с наличием на собственных складах и сервисным обслуживанием на собственных СТО. Благодаря дилерским соглашениям со многими производителями а магазине действуют лучшие цены, также возможны дополнительные скидки. Доступны бесплатные консультации, различные варианты оплаты и доставки товара в пределах Украины, а также за ее границы. Звоните менеджерам прямо сейчас или пишите в он-лайн чат.
- Переробка сміття в Україні: питання, яке потребує комплексного підходуАктуальна проблема переробки сміття в Україні, показники у цифрах по нашій країні та країнах Європи, що підтверджують її серйозність. Знайомство з основними різновидами ресайклінгу, а також видами відходів, що подаються на переробку. Продукти, які можна отримати на виході шляхом утилізації відходів. Основні різновиди обладнання, яке може використовуватися на сміттєпереробних підприємствах, принцип їх влаштування, дії та види вихідної сировини.
- Вибираємо лебідку на трактор правильноЗнайомство з тракторними лебідками, їх основними різновидами, призначенням. Опис трелювальних лебідок та особливості їх використання у лісозаготівельній галузі, залежність місця встановлення на техніці від виду робіт, для яких вони призначаються. Тракторні лебідки, які стануть незамінним рішенням під час експлуатації техніки у поганих дорожніх умовах, на нестабільних ґрунтах, пересіченій місцевості. Опис основних видів, залежно від типу приводу. Рекомендації щодо вибору.