Види екскаваторів їх тех. характеристики
Сучасна экскаваторная техніка є незамінною і зустрічається у всіх куточках земної кулі на всіляких об'єктах. Здається, що вона завжди використовувалася людиною, але це неправда. Ідея створення землерийної машини належить легендарному Леонардо да Вінчі. Саме він продумав схему спецтранспорту, створив її креслення і побудував прототип, який тут же перевірив на практиці. З Італії і Франції, де екскаватор застосовували для очищення і розширення каналів, інших водойм, він перекочував в Новий Світ.
Уже в Америці в 19 столітті він переживає свій зоряний час і вдосконалення – країна гостро потребувала ресурсів для будівництва залізниць. Сконструйована Вільямом Смітом Отіс машина була найпростішою моделлю екскаватора: з одним ковшем, неполноповоротной платформою, рейковим рушієм і паровим двигуном на 15 конячок. Але вона дозволила істотно прискорити проведення робіт і знизити їх собівартість. Запатентована спецтехніка почала підкорювати світ і залучатися до інших робіт. Паралельно з цим почали з'являтися різні модифікації екскаваторів – для максимальної адаптації до умов експлуатації та технології операції.
Особливості і призначення екскаваторної техніки
Экскаваторная техніка відноситься до основних землерийних машин, робочим інструментом якого є ківш. Вона виймає грунт, виконує розвантаження ковша рухомим органом, а її рушій при цьому залишається на одному місці, тобто не переміщається. Це головна відмінність і особливість одноковшового екскаватора, а ось багатоковшеві моделі можуть рухатися під час роботи в їх робочого обладнання та шасі різні приводи.
Будь екскаватор призначений для виконання наступних завдань:
- розробка ґрунту, корисних копалин, гірських порід в кар'єрах і виробках;
- навантажувальні роботи з сипучими матеріалами – землею, піском, щебенем, вугіллям, рудою і т. д.;
- общеземельные роботи під час будівництва будівель і доріг;
- знесення і демонтаж конструкцій.
Впоратися з поставленим завданням максимально ефективно екскаватору допомагає набір змінного устаткування. До нього відносяться різні ковші (грейферні, навантажувальні, з різною кількістю щелеп тощо), копрові щогли, гаки, стріли, розпушувачі, рукояті і пр.
Управління екскаваторної технікою досить складне, а тому для допуску до нього потрібно пройти спеціальну підготовку та отримати спеціальність «машиніст екскаватора». Також існує кваліфікація помічника, в обов'язки якого входить виконання допоміжних робіт, усунення дрібних і простих поломок.
Види екскаваторів, доступних в Україні
В Україні можна купити різні модифікації екскаваторної техніки, які відрізняються між собою низкою ознак. Класифікують спецтехніку з наступного:
- тип рушія, який може бути крокуючим, тракторним, автомобільним/спецавтомобильным, пневмоколесным, плавучим, гусеничних, вездеходным, спеціальним, рейковим, залізничним, комбінованим;
- принцип функціонування, який може бути безперервним, циклічним, вакуумним і вакуумно-всмоктувальний;
- призначення розрізняють экскаваторную техніку для кар'єрів, підземних шахт, розкривних робіт і універсальні будівельні моделі;
- особливості силового агрегату, який може бути електричним та внутрішнього згоряння (на рідкому паливі, переважно дизельним);
- технічні характеристики і масогабаритні параметри;
- виробник і країна походження.
Все, указанное выше, влияет на стоимость машины. Однако цена экскаватора зависит также от ее состояния и отношений между производителем и изготовителем. Максимально выгодные условия предлагают официальные представители марки в Украине, которые работают по специальному ценнику, имеют приоритетное обслуживание и сервис на сертифицированных СТО, участвуют во всех программах и акциях производителя. Кроме того, дилеры предлагают только оригинальную и качественную продукцию с подтверждающими документами, а их сотрудники проходят специальное обучение у брендов. В нашей стране мультибрендовым дилером многих производителей землеройной техники является «Гидромаркет».
Ключевые технические характеристики экскаваторов
Выбор любой специальной машины или оборудования должен обосновываться на их технических характеристиках. Именно они определяют возможности и функционал техники, специфику применения и эффективность работы. Выбор оптимальной модели должен проводиться специалистом на основании специальных расчетов и анализа многих факторов.
Основными теххарактеристиками экскаваторной техники является следующее:
- особенности силового оборудования – тип, мощность, охлаждение;
- параметры несущей машины – количество передач, скорость, габариты экскаватора (общие и транспортные), литраж топливного бака, эксплуатационная масса;
- специфика гидравлической системы - рабочий объем, давление, тип насоса и прочих узлов, количество цилиндров;
- комплектация и габариты рабочих органов;
- возможности машины - радиус и глубина копания, вместительность ковша, смещение оси, высота выгрузки, грузоподъемность, углы выгрузки ковша и поворота в плане, радиус поворота, продолжительность рабочего цикла;
- продолжительность гарантии;
- уровень выбросов;
- дополнительные опции.
Корректно подобранная модель экскаватора является залогом его долговечной и эффективной работы, минимального потребления ресурсов. При нехватке мощностей машины она вынуждена будет функционировать на пределе своих возможностей, а если их слишком много, то будет иметь место перерасход топлива, гидравлического масла и прочих технических жидкостей.
Эксперты отрасли рекомендуют перед покупкой спецтехники обратиться к специалистам, например, сотрудникам компании «Гидромаркет». Связаться с ними можно в телефонном режиме или в он-лайн чате на нашем сайте. Обращайтесь и без покупки вы точно не останетесь!
- Переробка сміття в Україні: питання, яке потребує комплексного підходуАктуальна проблема переробки сміття в Україні, показники у цифрах по нашій країні та країнах Європи, що підтверджують її серйозність. Знайомство з основними різновидами ресайклінгу, а також видами відходів, що подаються на переробку. Продукти, які можна отримати на виході шляхом утилізації відходів. Основні різновиди обладнання, яке може використовуватися на сміттєпереробних підприємствах, принцип їх влаштування, дії та види вихідної сировини.
- Вибираємо лебідку на трактор правильноЗнайомство з тракторними лебідками, їх основними різновидами, призначенням. Опис трелювальних лебідок та особливості їх використання у лісозаготівельній галузі, залежність місця встановлення на техніці від виду робіт, для яких вони призначаються. Тракторні лебідки, які стануть незамінним рішенням під час експлуатації техніки у поганих дорожніх умовах, на нестабільних ґрунтах, пересіченій місцевості. Опис основних видів, залежно від типу приводу. Рекомендації щодо вибору.