Яка дискова борона краща: навісна чи причіпна?
Борона – один із найбільш потрібних різновидів навісного чи причіпного обладнання у сільському господарстві. З її допомогою виконується передпосівна та післязбиральна обробка ґрунту з метою формування оптимальної структури в орному шарі, запобігання появі плужної підошви. Також із використанням борони виконується боротьба з бур'янами. Ще її застосовують для подрібнення заглиблення в ґрунт рослинних залишків з метою їхнього подальшого розкладання з виділенням у ґрунт поживних компонентів.
Сучасні виробники пропонують сільськогосподарському ринку величезний вибір борін різних видів та конструктивних рішень. Але одне з найширших застосувань практично отримали дискові моделі. Вони випускаються як у начіпному, так і в причіпному виконанні у широкому діапазоні розмірів та технічних характеристик. Познайомимося з ними докладніше.
Особливості дискових борін
Робочий орган дискової борони – диски, встановлені під певним кутом щодо спрямування руху спецтехніки. Це так званий кут атаки. Коригуючи його в робочому процесі, можна змінювати глибину обробітку ґрунту. Диски мають гострі кромки, що дозволяє їм ефективно подрібнювати землю, розпушувати її, розрізати залишки рослин та поглиблювати їх у верхні шари ґрунту.
Широке застосування дискові борони отримали передпосівної обробки полів. Вони інтенсивно перемішують родючий шар ґрунту, подрібнюють коріння бур'янів, відновлюють природний шар гумусу, що позитивно впливає на зростання майбутніх культур. Також їх застосовують і в післязбиральній обробці полів після зернових культур з метою лущення стерні. Таке обладнання здатне замінити собою мульчер, істотно знижуючи необхідність купівлі додаткового обладнання.
Залежно від способу агрегатування дискової борони з базовою спецтехнікою виділяють дві основні групи обладнання:
- Навісне. Такі борони не мають власного шасі. Вони встановлюються на трактор, і, відповідно, на нього і передається все навантаження. В дію наводяться від гідравлічної системи спецтехніки або від валу відбору потужності. За опускання та підйом відповідають гідравлічні циліндри. У транспортному положенні підіймються та переміщаються на тракторі, не завдаючи жодної шкоди дорожньому покриттю.
- Причіпне. На рамі таких дискових борін передбачені власні колеса, що мінімізує навантаження на саму тягову машину. Робочі елементи тут розміщуються вздовж поздовжньої осі, передбачена можливість регулювання кута атаки зі збереженням постійного зазору між дисками. Завдяки такій особливості забезпечується висока рівномірність обробки ґрунту.
Залишилося лише визначитися, на якому варіанті зупинити вибір?
Яку дискову борону вибрати: начіпну чи причіпну?
Сказати однозначно, яка дискова борона краща: причіпна чи навісна – не можна. За своєю надійністю, стабільністю та ефективності роботи обидва різновиди обладнання досить схожі. Вони виконують ту саму роботу, забезпечуючи її високу якість. Тому, щоб визначитися з вибором, необхідно чітко розуміти, в яких умовах працюватиме дане обладнання. Так:
- Начіпні моделі будуть більш компактними, легкими, маневровими (повторюють всі дії базової машини). Але ширина їхнього захоплення відносно невелика. Вони оптимально підходять для робіт на городах, у невеликих фермерських господарствах та агрегатування з тракторами середньої потужності. За необхідності навіси знімаються, але в їх місце встановлюються інші виконавчі механізми. Завдяки швидкозніманням ці роботи зможе виконати оператор самостійно і досить швидко.
- Причіпні борони в основному більш габаритні та важкі. Вони здатні захоплювати за один прохід ділянки великої ширини, що мінімізує час обробки великих за площею полів, що дозволяє суттєво заощадити паливо. Але треба розуміти, що такі борони потребують спеціальної платформи для транспортування. Агрегатуються вони з великими потужними тракторами. Для робіт на невеликих ділянках вони будуть надто громіздкими.
Оцініть майбутні експлуатаційні умови та ви зможете підібрати оптимальну дискову борону для себе. Звернути увагу варто на те, з якими роботами та на яких ділянках застосовуватиметься техніка, які завдання перед нею стоятимуть, обсяги обробки.
Великий вибір навісних та причіпних дискових борін у продажу «Гідромаркет»
Покупці з України гарантовано зможуть знайти оптимальний варіант дискової борони під експлуатаційні умови в каталозі товарів «Hydromarket». У широкому асортименті представлені як начіпні, так і причіпні моделі для різних марок та моделей тракторів. Пройдіть в каталог товару, щоб познайомитись з його асортиментом, вивчити опис, технічні характеристики. Також рекомендуємо звернути увагу на рекомендації щодо базової техніки.
Все обладнання, представлене у продажу «Гідромаркет» – нове, сертифіковане та на нього діють річні гарантії. Зупиняючи вибір на ньому, ви отримаєте надійний, довготривалий механізм, який не підведе навіть у складному експлуатаційному процесі. А завдяки прямій співпраці з виробниками, відсутності націнок, наявності знижок та бонусів співпраця з нами буде привабливою ще й у матеріальному плані. Звертайтеся, та отримайте найкращі навісні та причіпні дискові борони за вигідними цінами в Україні, з доставкою до країн Європи.
- Переробка сміття в Україні: питання, яке потребує комплексного підходуАктуальна проблема переробки сміття в Україні, показники у цифрах по нашій країні та країнах Європи, що підтверджують її серйозність. Знайомство з основними різновидами ресайклінгу, а також видами відходів, що подаються на переробку. Продукти, які можна отримати на виході шляхом утилізації відходів. Основні різновиди обладнання, яке може використовуватися на сміттєпереробних підприємствах, принцип їх влаштування, дії та види вихідної сировини.
- Вибираємо лебідку на трактор правильноЗнайомство з тракторними лебідками, їх основними різновидами, призначенням. Опис трелювальних лебідок та особливості їх використання у лісозаготівельній галузі, залежність місця встановлення на техніці від виду робіт, для яких вони призначаються. Тракторні лебідки, які стануть незамінним рішенням під час експлуатації техніки у поганих дорожніх умовах, на нестабільних ґрунтах, пересіченій місцевості. Опис основних видів, залежно від типу приводу. Рекомендації щодо вибору.