Найбільша кар'єрна техніка
Неможливо уявити роботу у кар'єрах без спеціалізованої техніки. Вона перебирає найбільш трудомісткі та важкі виробничі завдання, значно полегшуючи працю людина, і навіть значно прискорюючи їх виконання. Сучасний ринок пропонує споживачам величезну різноманітність кар'єрної техніки. Вона поділяється на різні групи залежно від призначення, дозволяючи з максимально високою ефективністю виконувати кожен із виробничих етапів. Зараз познайомимося не просто з особливостями таких машин, а визначимо лідерів у кожному класі за масогабаритними показниками.
ТОП-5 категорій кар'єрної техніки
До категорії «кар'єрної» належить техніка, призначена для робіт у гірничодобувній промисловості, зокрема під час розробки кар'єрів. Вона повинна поєднувати у собі високу потужність, продуктивність, надійність, витривалість. Такі машини змушені щоденно витримувати підвищені навантаження. З огляду на це їх вузли виготовляються з високовуглецевих легованих сталей, що володіють підвищеними характеристиками міцності. Особлива увага при розробці таких машин приділяється комфорту оператора, його захисту від підвищеної запиленості, шумності.
При розробці кар'єрів найбільш потрібні такі види техніки:
- Самоскиди.
- Екскаватори.
- Навантажувачі.
- Бульдозери.
- Дробильні комплекси.
Познайомимось із лідерами за масогабаритними показниками у кожному з цих класів.
Найбільший кар'єрний самоскид
Безперечний лідер кар'єрної техніки в категорії «самоскиди» – модель Liebherr-T282B. Під час презентації цієї машини на будівельній виставці в Німеччині її піднесли як «8 чудо світу». На сьогодні жодна інша вантажівка у світі не зможе взяти на борт більше вантажу, ніж ця машина. Йдеться про 363 тонни. І при цьому його споряджена маса становить 230 тонн у порівнянні з 280 тоннами у найближчого конкурента - самоскида Caterpillar 797B. Тобто за меншої власної маси він може взяти на борт набагато більше вантажу.
Комплектується Liebherr-T282B або 18-циліндровим двигуном Cummins QSK 78, або 20-циліндровим Detroit Diesel, об'ємом 90 літрів. Потужність таких силових агрегатів сягає 3650 л. с. Також тут передбачений і електрично мотор Siemens, який виступає як тягова сила. Виходить, що основний двигун, разом із генератором змінного струму, встановлений в області переднього шасі, а тяговий – задній.
На особливу увагу заслуговує і гальмівна система. Тут вона гібридна: електродинамічна, що перетворює тягові двигуни на генератори, які гаситимуть вироблену енергію у спеціальних резисторах, а також дискові гальма – по одній парі на передніх колесах та по дві пари – на задніх.
Комфорт та зручність оператора багато в чому забезпечується сучасною рідкокристалічною панеллю. На неї виводяться як технічні дані, а й зображення з камер, встановлених по периметру кузова. Кабіна надійно захищена від пилу та шуму, оснащена системою кондиціювання повітря з потужною фільтрацією, а також обігрівач. Також передбачено аудіосистему.
Найбільший кар'єрний екскаватор
Явний лідер категорії «найбільша кар'єрна техніка» серед кар'єрних екскаваторів – модель TEREX RН400. Це техніка від найвідомішого американського виробника. Вона навіть у дрібницях адаптована під виконання найбільш складних та трудомістких завдань, у тому числі у глибоких кар'єрах. Вантажопідйомність ковша цієї техніки перевищує 100 тонн – і це найвищий показник за історію існування екскаваторів. TEREX RН400 не має аналогів та за продуктивністю робіт. За 1 годину він здатний розробити понад 10 тисяч тонн гірських порід. Більш ніж разюча і вартість такої техніки – практично 14 мільйонів євро.
Серед інших технічних характеристик екскаватора-гіганта виділимо:
- місткість ковша: 45 м3;
- ширина колії: 6,6 м;
- допустима глибина копання: 2,3 м;
- максимальна висота зрізу: 202 м;
- допустима висота розвантаження: 14,5 м;
- потужність двигуна: 4560 л. с. (16-циліндровий 69-літровий дизель Cummins з турбонаддувом та водяним охолодженням).
Найбільший кар'єрний навантажувач
Серед навантажувачів, призначених для роботи в кар'єрах, найбільшою визнано модель LeTourneau L-2350 експлуатаційною масою 262 тонни. На місце виконання робіт така техніка доставляється в розібраному вигляді і вже на об'єкті збирається воєдино - інакше транспортувати такого гіганта неможливо.
Характеристики навантажувача LeTourneau L-2350:
- габаритні розміри: ширина – 6,5 м, довжина – 20,3 м;
- об'єм ковша: 40,5 м3;
- вантажопідйомність ковша: 75 тонн;
- допустима висота завантаження: 13,7 м;
- двигун: 16-циліндровий, V-подібний на 1332 л. с. марки Detroit Diesel;
- середнє споживання палива: 4000 літрів за добу безперервної роботи;
- місткість бака: 4772 л;
- розміри коліс: діаметр – 4 м, ширина – 1,7 м.
Найближчий аналог цього LeTourneau L-2350 – кар'єрний навантажувач Caterpillar 994К, експлуатаційною масою 240 т та вантажопідйомністю ковша 40,8 т.
Найбільший кар'єрний бульдозер
Рекордсменом за потужністю та масогабаритними показниками в категорії «кар'єрні бульдозери» вважається модель Komatsu D575A. Сьогодні ця техніка внесена до Книги Рекордів Гіннеса. На ринок вона була випущена в 1981 році, а от серійний випуск розпочався лише через 10 років. Широке застосування ці бульдозери отримали на гірничодобувних підприємствах Австралії та Америки.
Основні технічні характеристики:
- двигун: турбований, дизельний, з безпосереднім упорскуванням та водяним охолодженням потужністю 1150 л. с.;
- експлуатаційна вага: 142 т;
- довжина: 12,7 м;
- об'єм паливного бака: 2000 л;
- розміри овалу: висота – 3,63 м, ширина – 7,4 м (на замовлення можлива комплектація відвалом довжиною близько 5-ти та шириною до 12-ти метрів);
- місткість відвалу: 70 м3 ґрунту, гірських порід;
- глибина зрізання ґрунту: 0,9 м;
- можлива висота розвантаження: 1,75 м.
При необхідності такий бульдозер можна оснастити іклом-розпушувачем, здатним проникати в глибину ґрунту аж до 2-х метрів. Усього на світовий ринок було випущено 88 бульдозерів Komatsu D575A, які сьогодні працюють у найбільших кар'єрах у різних куточках планети.
Найбільші дробильні комплекси
Не обходиться робота в кар'єрах і без подрібнювальних комплексів. З їхньою допомогою здійснюється подрібнення гірських порід до певної фракції, обумовленої технологічними вимогами. І найбільшою технікою в цій категорії буде щокова дробарка TEREX Finlay С-1554. Вона оптимально підходить для робіт, пов'язаних із подрібненням особливо міцних гірських порід. Техніка оснащена передовою електронною системою управління, яка забезпечує швидке та просте регулювання параметрів, дозволяючи оператору з точністю контролювати робочий процес.
Серед інших особливостей дробильного комплексу-гіганта виділимо:
- високу продуктивність: до 350 тонн сировини за 1 годину роботи;
- потужну раму та велику площу контакту гусеничної бази з поверхнею: гарантують підвищену надійність конструкції;
- дизельний двигун з водяним охолодженням, потужністю 355 л. с.
Опціонально можлива комплектація техніки вузлом дистанційного керування, конвеєрними вагами, освітлювальними щоглами, стрічковим магнітним сепаратором, конвеєром відведення подрібненого продукту та ін.
Але треба розуміти, що така габаритна техніка переважно випускається на ринок у поодиноких екземплярах. Це пов'язано з тим, що у світі існує не так багато кар'єрів, де в ній буде нагальна потреба. У каталозі Hydromarket покупці з України та країн Європи гарантовано знайдуть машини, які будуть оптимальними саме для їх експлуатаційних умов. Надійна, високопродуктивна кар'єрна техніка завжди в наявності та найвигідніших умовах у «Гідромаркеті».
- Переробка сміття в Україні: питання, яке потребує комплексного підходуАктуальна проблема переробки сміття в Україні, показники у цифрах по нашій країні та країнах Європи, що підтверджують її серйозність. Знайомство з основними різновидами ресайклінгу, а також видами відходів, що подаються на переробку. Продукти, які можна отримати на виході шляхом утилізації відходів. Основні різновиди обладнання, яке може використовуватися на сміттєпереробних підприємствах, принцип їх влаштування, дії та види вихідної сировини.
- Вибираємо лебідку на трактор правильноЗнайомство з тракторними лебідками, їх основними різновидами, призначенням. Опис трелювальних лебідок та особливості їх використання у лісозаготівельній галузі, залежність місця встановлення на техніці від виду робіт, для яких вони призначаються. Тракторні лебідки, які стануть незамінним рішенням під час експлуатації техніки у поганих дорожніх умовах, на нестабільних ґрунтах, пересіченій місцевості. Опис основних видів, залежно від типу приводу. Рекомендації щодо вибору.