Барабанні лебідки: особливості та характеристики
Ручна лебідка барабанна – один із різновидів вантажопідйомних механізмів, які наводяться в дію шляхом фізичного зусилля з боку людини. Вона поєднує в собі простоту конструктивного рішення, підвищену надійність, стабільність та довговічність служби, невелику вагу та компактні габарити. Насправді широке застосування отримала на станціях технічного обслуговування, на будівельних майданчиках, на виробничих підприємствах, у складському господарстві, побуті. Познайомимося з цим обладнанням детальніше.
Конструкція барабанної лебідки
Конструктивно барабанна лебідка є невеликим, легким у перенесенні і не проблемним у зберіганні механізмом, що складається з наступних вузлів:
- металевого барабана невеликого діаметра;
- синтетичного каната, ланцюга або металевого троса, які намотуватимуться на барабан у робочому процесі;
- гальмівного механізму: стопорить канат, ланцюг або трос, що дозволяє утримувати вантаж на висоті, запобігаючи його обриву;
- важіль з рукояткою, на який і буде впливати оператор у робочому процесі (обертати);
- вантажозахоплювальний механізм: переважно це кований гак, на який і закріплюватиметься продукт, що переміщається;
- редуктор: елемент, здатний передавати обертання рукоятки на барабан;
- рама: утримує цілісність конструкції, є її основою, забезпечує стійкість, у ній передбачені монтажні отвори.
Частина моделей додатково можуть комплектуватись системою, що забезпечує рівномірне укладання троса на барабан.
Особливість барабанних ручних лебідок
Ще одна назва барабанних лебідок – шпильові. Залежно від способу передачі зусилля виділяють 2 категорії таких вантажозахоплювальних механізмів:
- Шестеренні. У конструкції таких моделей передбачено 2 шестерні: ведуча та ведена. Вони перебувають у взаємному зачепленні. Завдяки різному діаметру шестерень зусилля, які прикладає оператор при обертанні ручки, підвищується в кілька разів, ніж забезпечується висока тяга на виході. Насправді отримали найбільше застосування. Проста конструкція значно спрощує обслуговування виробу, підвищує його ремонтопридатність та продовжує період служби. Розміри дуже компактні.
- Червячні. Основа такої конструкції – черв'ячна пара. Один із найстародавніших механізмів, створений ще Архімедом. Принцип роботи полягає у взаємному зачепленні колеса та черв'яка. Через війну формується вище тягове зусилля. Але розміри таких лебідок значно вищі, ніж у шестерних. А це вже ускладнює транспортування, зберігання вантажопідйомного механізму. Та й саме конструктивне рішення не таке просте, як у шестерних. Тобто й обслуговування, і ремонт черв'ячних барабанних лебідок буде складнішим, вимагатиме професійного підходу.
Додатково передбачені інші класифікації ручних барабанних лебідок. Так, залежно від режиму роботи виділяють одно- та двошвидкісні моделі. За матеріалами корпусу виробу можуть бути звичайними (вуглецева сталь з покриттям порошковими фарбами) та оцинкованими. Також у низці моделей додатково передбачається можливість перемикання напрямку переміщення троса. Така різноманітність дозволяє стверджувати, що покупці зможуть легко підібрати відповідні для себе рішення серед досить широкого асортименту, який пропонують сучасні виробники вантажопідйомного обладнання.
Основні переваги лебідок із приводом барабанного типу
На практиці ручні лебідки з приводом барабанного типу набули досить широкого застосування завдяки ряду вагомих переваг. Ось основні з них:
- Невеликі розміри дозволяють з мінімальними зусиллями та витратами часу облаштувати стаціонарну вантажно-розвантажувальну зону. Особливо це актуально у місцях постійного переміщення вантажів.
- Висока безпека експлуатації. Забезпечується не тільки надійністю самої конструкції, а й наявністю якісної гальмівної системи. Все це значно знижує ризик травмування та пошкодження продукції в процесі її переміщення.
- Зручна гумова ергономічна ручка. Вона буде комфортною у роботі для операторів із різними розмірами долонь. Забезпечить зручне захоплення, виключить прослизання.
- Повна автономність. Не вимагають жодних сторонніх джерел енергії, що дозволяє використовувати їх у будь-яких місцях, починаючи від стіни будівлі, огороджувальної конструкції та навіть на рамі авто.
- Достатньо висока вантажопідйомність. Такі лебідки ефективно впораються з вантажами, масою 2-2,5 тонни та більше. Цього буде цілком достатньо для вирішення стандартних завдань на більшій частині виробництв, складів.
- Просте конструктивне рішення забезпечує зручність експлуатації, обслуговування, високу ремонтопридатність. А ще таке обладнання буде досить довго, зберігаючи свої початкові експлуатаційні характеристики.
- Невелика вага та габарити, простота монтажу. Такі лебідки можна встановлювати як стаціонарно, і лише на час виконання робіт. Вони не займуть багато місця у багажнику авто, у вас на полиці у майстерні. Перенести їх із місця на місце зможе одна людина із мінімальними фізичними зусиллями.
- Більш ніж доступна вартість. За ціною ручні важільні лебідки – найдешевші. І дозволити їх собі можуть не лише представники бізнесу, а й пересічні люди для побутового застосування.
Всі ці моменти дозволяють упевнено стверджувати, що більш надійного і довговічного розв'язання проблем переміщення різних категорій вантажів не знайти.
Як правильно вибрати барабанну лебідку
Один з основних моментів у забезпеченні стабільної, ефективної та довговічної служби барабанної лебідки – правильність її вибору. І тут у першу чергу необхідно врахувати те, з якими завданнями вона повинна мати справу в робочому процесі. Фахівці рекомендують звернути увагу на такі моменти:
- Тип редуктора. Ми вже говорили про те, що він може бути шестерним і черв'ячним. Так, шестерні мають більш високий коефіцієнт корисної дії, вони практично не ламаються, найдешевші. Але в таких моделях не передбачено канатоукладача, що може знизити період служби каната або троса, зменшити швидкість робіт. Черв'якові моделі створюють більш високе тягове зусилля, мають дуже надійний стопорний механізм, канатоукладач, але бояться бруду, будуть складнішими в обслуговуванні та ремонті.
- Площа робочого простору. Необхідно оцінити дальність виконання робіт, адже довжину каната або троса, передбачену заводом-виробником, збільшити не можна: канатомісткість барабана обмежена.
- Тягове зусилля. Оцініть, з вантажами якої маси працюватиме лебідка. Тут важливо враховувати й саму вагу продукції, яку переміщатиме вантажопідйомний механізм, і те, по якій поверхні вона пересуватиметься (коефіцієнт тертя). Щоб розрахувати потрібне тягове зусилля, необхідно помножити масу вантажу на коефіцієнт тертя і ще на 1,3. Останній показник – 30% запас вантажопідйомності, який забезпечить стабільну роботу обладнання в досить широкому діапазоні параметрів.
- Товщина металу. Від цього залежить міцність і довговічність самої конструкції, її здатність витримувати підвищені навантаження. Тому на якості матеріалів заощаджувати не варто.
У каталозі товарів «Hydromarket» до уваги покупців представлені виключно нові, надійні та довговічні барабанні лебідки, висока якість яких підтверджена сертифікатами відповідності. Асортименти продукції дуже широкий, дозволяючи кожному підбирати відповідні рішення під майбутні експлуатаційні умови. А з професійною допомогою фахівців «Гідромаркет» ви зможете легко підібрати потрібну модель для себе як за характеристиками, так і за ціною.
- Переробка сміття в Україні: питання, яке потребує комплексного підходуАктуальна проблема переробки сміття в Україні, показники у цифрах по нашій країні та країнах Європи, що підтверджують її серйозність. Знайомство з основними різновидами ресайклінгу, а також видами відходів, що подаються на переробку. Продукти, які можна отримати на виході шляхом утилізації відходів. Основні різновиди обладнання, яке може використовуватися на сміттєпереробних підприємствах, принцип їх влаштування, дії та види вихідної сировини.
- Вибираємо лебідку на трактор правильноЗнайомство з тракторними лебідками, їх основними різновидами, призначенням. Опис трелювальних лебідок та особливості їх використання у лісозаготівельній галузі, залежність місця встановлення на техніці від виду робіт, для яких вони призначаються. Тракторні лебідки, які стануть незамінним рішенням під час експлуатації техніки у поганих дорожніх умовах, на нестабільних ґрунтах, пересіченій місцевості. Опис основних видів, залежно від типу приводу. Рекомендації щодо вибору.