Основні принципи роботи віброзанурювача
Віброзанурювач є спеціалізованим обладнанням, призначеним для занурення і вилучення шпунта, паль, труб. Здійснюється ця робота вібраційним методом, на відміну класичної ударної технології. Вона оптимально підходить для робіт в умовах щільної міської забудови, оскільки створює мінімум шуму, потребує невеликого вільного простору. Висока ефективність спостерігається під час роботи на піщаних, супіщаних, гравійних та інших щодо м'яких типах ґрунтів. Але якщо глибина забивання невелика, то віброзанурювачі цілком можна використовувати й на щільному ґрунті. Виняток – скельні ґрунти.
Знайомимося докладніше з віброзанурювачами
Робота віброзанурювача спрямована на забиття та вилучення Z- та U-подібних шпунтів, шпунтів Ларсена, швелерів, двотаврових балок, опор, труб різної форми та діаметрів, металевих опор. За допомогою такого обладнання здійснюється:
- формування основи під пальовий фундамент;
- зведення підземних паркінгів, гаражів та інших приміщень нижче за рівень землі;
- прокладання промислових та комунальних інженерних систем, колекторів;
- спорудження мостів, гребель, гребель;
- формування огорож для котлованів.
Надійне сучасне обладнання здатне ефективно та якісно впоратися з поставленим завданням, забезпечити швидке виконання робіт із мінімальними зусиллями з боку людини.
Конструктивне рішення віброзанурювачів
Конструктивно вібраційний навантажувач – навісне обладнання, яке може встановлюватись на будь-яку будівельну спецтехніку. Найчастіше ними агрегатуються баштові крани, екскаватори, навантажувачі. Складається він із кількох елементів:
- Силова установка. Приводить у дію вібраційний збудник. Тут переважно використовується енергія, яка відводиться від двигуна базової машини. Також може використовуватись електричний двигун. Дизельний двигун – варіант для моделей підвищеної продуктивності. Рідко, але все ж таки ще як джерело енергії може використовуватися
- Віброзбудник. Елемент, що генерує вібрацію. Конструктивно є вали, на яких встановлені дисбаланси – ексцентрикові противаги. Все це поміщено у дуже міцний корпус. Коли на вали подається енергія від двигуна, вони починають обертатися у різних напрямках. Дисбаланси забезпечують зміщення валів щодо своєї осі, що призводить до появи вібрації.
- Наголовник. Це спеціальний елемент кріплення, в який буде встановлюватися паля, шпунт або труба перед забиттям. Забезпечує міцну фіксацію.
Вібрація від віброзбудника передається і на палю, закріплену в наголовнику, а вже через неї – на землю в місці зіткнення. Така передача вертикальних коливань і забезпечує поступове занурення шпунта. На додаток до вібрації, на елемент, що заглиблюється, також впливає його власна сила тяжіння, а також загальна маса установки.
Основні різновиди віброзанурювачів
Те, як протікає процес занурення палі чи шпунта в ґрунт безпосередньо залежить від частоти коливань, що генеруються пристроєм. Так, залежно від цього параметра виділяють такі різновиди віброзанурювачів:
- Безрезонансні. Чи здатні створювати мінімально можливі резонансні обурення. Завдяки цьому аспекту практично не створюють шуму, ні зовнішньої вібрації. Це оптимальне рішення під час виконання робіт за умов щільної міської забудови, поблизу об'єктів, мають серйозну історичну цінність.
- Низькочастотні. Призначаються для забивання великих, важких паль. Як базова техніка, на яку можна встановлювати низькочастотні віброзанурювачі використовуються крани з ґратчастою стрілою.
- Високочастотні. Застосовуються при роботах з легкими палями, переважно невеликого діаметра. Ними можуть агрегатуватися різні види кранів, а також екскаватори та інша спецтехніка.
Правильно підібраний віброзанурювач не чинитиме серйозного руйнівного впливу на ґрунт, а також фундаменти об'єктів, інженерні комунікації, що знаходяться в безпосередній близькості від місця виконання робіт. Підходять вони й для виконання робіт у місцях, де ґрунтова вода розташовується досить близько до поверхні.
Принцип роботи вібраційного занурювача
Процес роботи віброзанурювача досить простий. Так наголовник, оснащений гідравлічним захватним механізмом, фіксує один бік шпунта або палі, що лежать землі. Далі техніка підіймає цей край на висоту і переводить палю у вертикальне положення. Після цього в роботу запускається двигун віброзанурювача і здійснюється безпосереднє занурення палі в ґрунт. Зверніть увагу: регулятор потоку обов'язково монтується клапан послідовного управління. Завдяки йому робочий процес запускається лише після того, як паля буде міцно зафіксована у наголовнику.
Якщо йдеться про вилучення шпунта, то тут послідовність робіт дещо інша. Вібраційний вплив від віброзбудника передається на палю, а далі – на ґрунт на відстані за кілька сантиметрів від країв самої палі. В результаті він стає більш пухким, знижується його густина. Під впливом тягового зусилля паля витягується і укладається горизонтально землі.
Якщо планується встановлення віброзанурювача на екскаватор, то тут варто використовувати машини, власною експлуатаційною масою від 4,5 до 50 тонн. Все залежить від того, зі палями якого розміру та маси доведеться працювати. Вібрація передається по всій палі, у тому числі й на найнижчий її край. В результаті ґрунт, що знаходиться біля неї, подрібнюється настільки, що перетворюється на сипку м'яку субстанцію, що забезпечує досить легке занурення та/або вилучення. Після завершення робіт земля під власною вагою ущільнюється, що гарантує достатню фіксацію.
Не дуже добре віброзанурювач показує себе на вологих глинистих ґрунтах. Така земля досить погано пропускає палю. В'язка суміш налипає на метал, що може вивести механізм з ладу. Саме тому дуже важливо перед виконанням робіт ретельно перевірити тип та характеристики ґрунту. Так ви зможете визначити можливості використання на даному об'єкті віброзанурювача.
Якщо ж на екскаваторі або іншій спецтехніці немає додаткової лінії для встановлення навісного обладнання, то віброзавантажувач можна під'єднати до системи гідроциліндра ковша. Його зусилля цілком достатньо для того, щоб забезпечити необхідний робочий тиск, а також зворотний рух (актуально при витягненні палі з ґрунту).
Тривала, продуктивна та стабільна робота віброзавантажувача – результат суворого дотримання експлуатаційних правил та рекомендацій від виробника обладнання, а також його початкової якості. Якщо ви не хочете ризикувати, зверніться за покупкою до інтернет-магазину компанії «Гідромаркет». Тут увазі покупців представлений дуже широкий асортимент віброзанурювачів від найкращих світових виробників із сертифікатами та гарантіями. Фахівці компанії допоможуть підібрати відповідну модель під ваші експлуатаційні умови та розкажуть максимально докладно про особливості роботи цього механізму.
- Переробка сміття в Україні: питання, яке потребує комплексного підходуАктуальна проблема переробки сміття в Україні, показники у цифрах по нашій країні та країнах Європи, що підтверджують її серйозність. Знайомство з основними різновидами ресайклінгу, а також видами відходів, що подаються на переробку. Продукти, які можна отримати на виході шляхом утилізації відходів. Основні різновиди обладнання, яке може використовуватися на сміттєпереробних підприємствах, принцип їх влаштування, дії та види вихідної сировини.
- Вибираємо лебідку на трактор правильноЗнайомство з тракторними лебідками, їх основними різновидами, призначенням. Опис трелювальних лебідок та особливості їх використання у лісозаготівельній галузі, залежність місця встановлення на техніці від виду робіт, для яких вони призначаються. Тракторні лебідки, які стануть незамінним рішенням під час експлуатації техніки у поганих дорожніх умовах, на нестабільних ґрунтах, пересіченій місцевості. Опис основних видів, залежно від типу приводу. Рекомендації щодо вибору.