Как выбрать дизельный генератор: советы специалистов «Гидромаркет»
На жаль, сучасна енергосистема України дуже нестабільна та не здатна забезпечити запити споживачів. Говорити про причини цього ми не будемо, адже кожен знає, у чому вона прихована. Саме тому питання автономної електрифікації настільки актуальне сьогодні. Над ним замислюються керівники та власники магазинів, кафе, ресторанів, фітнес-клубів, торгових та розважальних центрів, медичних центрів, лікарень та іншої критичної інфраструктури, а також багато інших представників бізнесу. Актуальний він і для приватних домоволодінь. Одне з найефективнішого розв'язання цього питання – дизельні генератори. Ось тільки як правильно їх вибрати, як зорієнтуватися у всьому тому розмаїтті, що пропонує сучасний ринок? Ось на ці запитання спробуємо знайти відповідь.
Чому варто зупинити вибір на дизельному генераторі?
Найближчий конкурент дизельних генераторів у багатьох галузях – обладнання, що працює на бензині. Але якщо ви шукаєте підвищену потужність, енергоефективність, стабільність і довговічність служби, то все ж таки вибір варто зупинити на агрегатах, які в якості палива використовують дизель. Ось кілька основних переваг такого рішення:
- Підвищена потужність. 15 кВт – це та межа, якою обмежується потужність бензинових генераторів, представлених на сучасному ринку. Поряд із цим дизельні аналоги можуть видавати десятки, сотні, а то й тисячі кіловатів. А це означає, що такий генератор здатний забезпечити енергією не лише магазин, а й величезний торговий центр, лікарню, промислове підприємство.
- Невисоке споживання палива. Витрата дизеля буде значно нижчою, ніж бензину при рівному виробленні електроенергії. А це означає, що можна забезпечити харчуванням навіть великий об'єкт із невисокими матеріальними витратами.
- Підвищена витривалість. Дизельні генератори зможуть працювати довгий час без зупинки, виконуючи функцію основного джерела живлення. До того ж моторесурс двигуна у них приблизно в 1,5 рази (а то й більше) вищий, ніж у бензинових аналогів.
Єдиний недолік – вища ціна. Але якщо взяти до уваги їхнє низьке енергоспоживання, то термін окупності виявиться приблизно однаковим. Але ще раз звернемо увагу на той факт, що бензиновими генераторами ви зможете запитати далеко не кожен об'єкт, на відміну від дизельних. Так що залишилося лише правильно зорієнтуватися у різноманітності моделей, які пропонує сучасний ринок та підібрати найбільш гідну пропозицію для себе.
На які моменти слід звернути увагу під час вибору дизельного генератора?
Сучасний ринок пропонує досить широкий асортимент дизельних генераторів під різні експлуатаційні умови. Річ у тому, що навіть в рамках однієї лінійки можуть бути моделі, які відрізнятимуться між собою набором опцій, що наділяє їх різними функціональними можливостями й дозволяє застосовувати їх на різних об'єктах. І щоб зорієнтуватися у всьому цьому різноманітті й не помилитися з вибором. Потрібно в першу чергу звернути увагу на ключові характеристики:
- Потужність.
- Кількість фаз.
- Тип двигуна.
- Тип альтернатора.
- Рівень мобільності.
- Додаткові опції.
Розглянемо кожен момент докладніше.
Потужність дизельного генератора
Потужність – один із ключових параметрів вибору для будь-якого джерела живлення. Саме від неї залежить, чи зможе він задовольнити потреби того, чи іншого об'єкта. Якщо потужність буде низькою, то він не зможе записати необхідну кількість електроприладів або обладнання. Якщо ж перебрати з цим параметром, то ви переплатите за сам генератор, він споживатиме більше палива, а вироблена електроенергія не використовуватиметься повною мірою. Щоб правильно підібрати відповідний варіант, розрахуйте з максимальною точністю ваші потреби в електроенергії, додайте до цього показника приблизно 10-15% запас та отримайте число, на яке треба орієнтуватися у виборі. Розрахункові параметри завжди округляємо у велику сторону.
Кількість фаз
Дизельний генератор може бути однофазним та трифазним. Те, що у трифазних моделях передбачені розетки не тільки на 380 В, а й на 220 В робить це обладнання більш універсальним. Але й ціна їх буде вищою. Тому якщо на вашому об'єкті немає жодного приладу, що працює від мережі 380 В, то можна сміливо купувати однофазний дизельний генератор.
Тип двигуна
Сучасні дизельні генератори можуть оснащуватися двигунами двох типів:
- Малооборотні. Робоча швидкість не перевищує 1500 об/хв. Вирізняються підвищеною витривалістю, надійністю, енергоефективністю. Але й ціна у них буде вищою. Це варіант для автономних електростанцій професійного типу.
- Високооборотні. Це варіант для побутового використання, установки в маленьких кав'ярнях, магазинах. Вони менш потужні, але водночас надійні та довговічні. Та й за ціною будуть значно дешевшими, ніж малооборотні.
Тип альтернатора дизельного генератора
Дизельні генератори можуть оснащуватися альтернаторами безщіткового та щіткового типу. Так, безщіткові моделі прості в конструктивному плані, що робить їх більш надійними та недорогими. Відсутність щіток дозволяє відмовитися від примусового охолодження, а отже всередину конструкції не потраплятиме волога та пил. Але тиск на виході у них буде не надто стабільним. Для усунення цього недоліку використовуються системи автоматичного регулювання. Безщіткова модель – варіант для використання в умовах підвищеної вологості та запиленості.
Дизельні генератори щіткового типу несприйнятливий до перевантажень, здатний максимально якісно підтримувати вихідну напругу. Але через наявність постійного тертя щіток об ротор, потрібне забезпечення додаткового охолодження. Також тут потрібне періодичне технічне обслуговування. Такий варіант обладнання – рішення для промислових систем із високими експлуатаційними вимогами.
Мобільність дизельних генераторів
Виділяють дизельні генератори відкритого та закритого типу. Перший варіант є набір обладнання, встановленого на міцну сталеву раму. Маса тут невелика, що значно спрощує переміщення об'єктом. Габаритне обладнання передбачає наявність на рамі коліс транспортування. Але таке обладнання видаватиме у роботі серйозний шум.
Генератори закритого типу мають кожух. Він не лише захищає компоненти від негативного зовнішнього впливу. Але значно знижує рівень шуму. Але габарити і вага тут будуть суттєвішими. Так, переміщення такого обладнання, особливо високої потужності, передбачає використання навантажувачів вилок, автокранів або навіть повноцінних кранів.
Додаткові опції дизельних генераторів
Багато моделей дизельних генераторів додатково оснащуються рядом опцій, які роблять їх застосування більш індивідуальним, тобто заточеним під певне місце експлуатації. Як варіант, паливний бак підвищеної місткості – гарне рішення для приводу електричного інструменту на промислових чи будівельних об'єктах. Тобто там, де немає часу та можливості часто зупиняти техніку для дозаправлення, тобто потрібна максимально тривала робота в автономному режимі. Ще один варіант додаткової настройки – підтримка автоматичного введення резерву ATS. Такий генератор автоматично запуститься в роботу одразу, як тільки пропаде централізована електроподача.
Зорієнтуватися у всьому цьому різноманітті дизельних генераторів не так просто, якщо у вас немає достатніх знань у цій галузі. Тому більш надійним рішенням буде звернення за компетентною допомогою до фахівців, зокрема компанії «Hydromarket». Також можна ознайомитись з асортиментом дизельних генераторів, представлених у продажу магазину, технічними характеристиками, цінами.
- Переробка сміття в Україні: питання, яке потребує комплексного підходуАктуальна проблема переробки сміття в Україні, показники у цифрах по нашій країні та країнах Європи, що підтверджують її серйозність. Знайомство з основними різновидами ресайклінгу, а також видами відходів, що подаються на переробку. Продукти, які можна отримати на виході шляхом утилізації відходів. Основні різновиди обладнання, яке може використовуватися на сміттєпереробних підприємствах, принцип їх влаштування, дії та види вихідної сировини.
- Вибираємо лебідку на трактор правильноЗнайомство з тракторними лебідками, їх основними різновидами, призначенням. Опис трелювальних лебідок та особливості їх використання у лісозаготівельній галузі, залежність місця встановлення на техніці від виду робіт, для яких вони призначаються. Тракторні лебідки, які стануть незамінним рішенням під час експлуатації техніки у поганих дорожніх умовах, на нестабільних ґрунтах, пересіченій місцевості. Опис основних видів, залежно від типу приводу. Рекомендації щодо вибору.