5 порад з технічної експлуатації електричних лебідок
Електричні лебідки – одне з найбільш поширених та потрібних рішень на сьогодні при виконанні різнопланових робіт з підйому та переміщення вантажів. Їх широко використовують автомобілісти для того, щоб витягувати авто, що загрузло з бруду, снігу, болота. Є такі лебідки в арсеналі автомайстерень, виробничих підприємств. Використовують їх і при виконанні будівельних робіт, переміщенні залізничних потягів та ін. В дію вони наводяться за допомогою електроприводу. Саме він обертає барабан, внаслідок чого на нього намотується трос, на якому закріплений вантаж. За допомогою електричних лебідок можна переміщати вантажі масою до кількох тонн, не прикладаючи до цього жодних фізичних зусиль.
Зараз детальніше зупинимося на тому, як правильно вибрати обладнання під майбутні експлуатаційні умови. Також підкажемо п'ять основних правил, дотримуючись яких ви зможете забезпечити тривалу та стабільну службу своєї електричної лебідки.
Вибираємо електролебідку правильно
Один з основних моментів, який забезпечить тривалу та стабільну службу електричної лебідки – правильний вибір відповідної моделі. До цього питання необхідно підійти комплексно та звернути увагу на такі моменти:
- Тип обладнання. Сучасний ринок пропонує споживачам великий вибір електролебідок під будь-які робочі умови. Для більшої зручності споживачів вони розділені окремі категорії: будівельні, автомобільні, промислові, тягові, монтажні, маневрові, шахтні. Кожен вид адаптований під використання у конкретній області. Так, частину моделей можна віднести до взаємозамінних, але не всі. Тому краще не ризикувати – з якими роботами доведеться стикатися з механізмом, такий вигляд і купуємо.
- Вантажопідйомність. Визначає, з вантажами якої маси зможе працювати це обладнання. Тут треба визначити вагу виробів, якими оперуватиме лебідка та додати 20% запас для стабільної роботи. Якщо говорити про обладнання, яке призначається для роботи з автомобілем, тут слід взяти масу навантаженого авто і помножити її на 1,5-2. Тобто тут вантажопідйомність має бути більшою, щоб не просто тягнути авто, а ще й подолати опір бруду.
- Швидкість роботи. Залежить не тільки від швидкості приводу. Тут також важливо врахувати передатне число, тобто коефіцієнт редукції. Так, є моделі, в яких передбачена ступенева, а є й обладнання з плавним регулюванням швидкості намотування/розмотування каната. Також ринок пропонує швидкісні та високошвидкісні моделі. Так, ціна їх буде дещо вищою, зате й експлуатаційні характеристики більш вражаючі. Оцініть, чи потрібна вам у роботі вища швидкість намотування або за неї не варто переплачувати.
- Тип каната. Електричні лебідки можуть комплектуватись ланцюгами, металевим тросом, синтетичним канатом. Ланцюги сьогодні використовуються вкрай рідко. Якщо потрібна стаціонарна модель, краще зупинити вибір на металевому тросі. Він хоч і важчий, але надійний і довговічний. Синтетичний канат – варіант для переносних лебідок. Він легкий, гнучкий, не травмонебезпечний. Але термін його служби буде нижчим, ніж у каната.
- Довжина троса. Купувати лебідку з канатом невеликої довжини й наміром поміняти його на більш довгий, якщо потрібно в робочому процесі - не варіант. Річ у тому, що існує така технічна характеристика, як канатомісткість. Кожен барабан може намотати він трос певної довжини. Якщо інсталювати інший. Те обладнання не зможе стабільно працювати. Тому спочатку розрахуйте дальність виконання робіт і виходячи з цього підбирайте відповідне рішення.
А ще не забудьте звернути увагу на виробника. Від його надійності та відповідальності безпосередньо залежить стабільність та довговічність служби обладнання.
Тепер, коли у вашому розпорядженні надійна та якісна електрична лебідка, настав час детально познайомитись з особливостями її експлуатації.
Як правильно експлуатувати електричну лебідку
Електрична лебідка, як і будь-яке інше обладнання, зазнаватиме природного зносу. І з цим ви нічого не зможете вдіяти. Потрібно буде просто регулярно віддавати її на технічне обслуговування, стежити за працездатністю вузлів і змінювати їх у міру зношування. Але в ряді випадків трапляється так, що електричні лебідки виходять з ладу набагато раніше за належний час. І основна причина тут – неправильна експлуатація. А ще помилки, допущені в роботі з обладнанням, можуть спричинити аварійні ситуації, які провокують не тільки пошкодження вантажів, з якими ведеться робота, а й серйозні травми людини.
Ось ТОП-5 правил безпечної експлуатації електричної лебідки:
- Роботи з лебідкою виконуйте виключно у рукавичках.
- Стежимо за пультом.
- Поводьтеся правильно з тросом.
- Дотримуйтесь дистанції.
- Не допускайте навантаження.
Робота в рукавичках
Оптимально при роботі з електричними лебідками використовувати спецодяг, взуття без шнурків, рукавички та каску. Електричний механізм досить потужний і ви можете навіть не відчути, як край одягу потрапить у намотування троса. Але далеко не всі купуватимуть відповідне обладнання. Але застебнути рукави, надійно зав'язати й сховати шнурки, пов'язати косинку (особливо якщо довге волосся), одягнути рукавички, щоб не подряпати об трос руки може кожен. Насамперед – це ваша безпека.
Особливості роботи з пультом
Пульт підключається до силового блоку перед виконанням робіт. При цьому треба триматися осторонь барабана. Перед підключенням перевіряємо стан дроту на наявність тріщин, оголень, проколів. При виявленні такого експлуатувати лебідку не можна. Зберігати пульт слід у сухому та чистому місці, стежте регулярно за станом батарейок.
Особливості правильного поводження з тросом
Металевий трос піддається корозії, на ньому можуть розриватися жили. У такому разі обладнання не можна експлуатувати. Те саме стосується і синтетичного каната. Якщо на барабан вже намотано понад 5 витків троса, їх слід відмотати, адже при великому навантаженні є висока ймовірність зриву. Розмотувати трос треба в тому напрямку, що вказано на шкалі обертання, нанесеної на барабан. Тільки так зможе спрацювати гальмо, яким оснащується більшість обладнання. І що один момент - ретельно вибирайте якір: тонке дерево трос, що знаходиться під навантаженням, може легко зрізати.
Дотримуємося дистанції
Перед тим, як увімкнути лебідку, переконайтеся, що в радіусі її дії немає людей, тварин. Тож ви нікого не пошкодите у разі випадкового обриву троса. Також необхідно і самому відійти на відстань. У жодному разі не торкайтеся барабана, що обертає, не підносите руки до обертових роликів. Також забороняється торкатися руками троса доти, доки механізм не буде зупинено. Так ви убезпечите себе від серйозних травм.
Виключаємо навантаження
Будь-яка електрична лебідка розрахована на експлуатацію у певних умовах. Вона не повинна тривалий час працювати безперервно, також її не можна експлуатувати на низьких оборотах, адже від цього мотор сильно перегріватиметься. Періодично лебідку треба відключати, чекати, поки вона охолоне і потім запускати заново. Деякі сучасні моделі обладнання додатково оснащені блоком теплового захисту – воно саме відключиться, якщо температура двигуна досягне певних показників.
Тепер ви знаєте, як правильно працювати з електричною лебідкою. Але якщо залишилися додаткові питання, їх можна поставити фахівцям «Гідромаркет».
- ТОП-5 виробників японських міні-тракторівОсновні причини популярності японських міні-тракторів – ключові переваги. Знайомство з ТОП-5 виробників даної техніки, а саме такими брендами як Kubota, Yanmar, Iseki, Mitsubishi, Shibaura, відмінними рисами кожного рішення, модельними рядами, технічними характеристиками. Японські міні-трактори — передове рішення для стабільної, функціональної та надійної роботи на присадибних ділянках, у фермерських господарствах, на полях, комунальній галузі та не тільки.
- Підйомні гідравлічні столи: все, що треба знати про обладнанняЗнайомство з гідравлічними підйомними столами, їх конструкцією та принципом роботи. Опис ключових переваг, характерних для даного обладнання, а також основних класифікацій з вантажопідйомності, конструктивного рішення, особливостей платформи, кількість секцій. Області застосування універсальних гідравлічних підйомних столів, а також ті роботи, з якими це обладнання справиться на практиці швидко, ефективно та безпечно.