Що таке повітряний ресивер?
Повітряний ресивер – один з обов'язкових компонентів будь-якої пневматичної системи. Конструктивно є герметичну металеву місткість, призначену для збору і зберігання стисненого повітря. Також він здатний вирівнювати тиск у всьому контурі. Попри те, що це обладнання відносять до додаткового, не можна знижувати важливість його використання на практиці. Завдяки йому більш стабільною, надійною та довговічною буде робота як побутових, так і промислових компресорних установок, пневматичних систем.
Зараз познайомимося більш докладно з призначенням повітряного ресивера, його різновидами, а також моментами, на які варто звернути увагу при виборі даного пристрою. Також підкажемо, де купити це технологічне обладнання в Україні на максимально вигідних умовах та з офіційними гарантіями.
Функціональна можливість повітряних ресиверів
Ми вже говорили про те, щоб повітряні ресивери відносяться до допоміжного технологічного обладнання, але функціональна можливості даного пристрою дуже широкі. Так його використання на практиці дозволяє вирішити низку серйозних технологічних завдань, зокрема:
- Акумулювання певного обсягу стисненого повітря для того, щоб у разі потреби забезпечити стабільність роботи контуру. Актуально це для тих ситуацій, коли штатний компресор не справлятиметься з підвищеним навантаженням. Найчастіше подібне відбувається тоді, коли одночасно входить у роботу велика кількість споживачів. Чи існує інший спосіб розв'язання цієї проблеми? Так. Це заміна компресора більш потужний.
- Очищення робочого середовища від конденсату з метою зниження корозії системи. Ресивер ефективно впорається з осушенням повітря, запобігши тим самим серйозним пошкодженням всередині контуру, викликаним наявністю конденсату в повітряному потоці.
- Мінімізація кількості пусків та зупинки компресора. Як тільки пневматична система досягає необхідного тиску, станція автоматично вимикається. Якщо тиск опуститься, вона знову автоматично включиться в роботу. Ну проблема тут у тому, що різниця між з тиском запуску та зупинки становить лише 2 бари. Тобто електродвигун компресора запускатиметься дуже часто. Високі пускові струми призведуть до того, що практично всі вузли компресора в моменти пуску будуть піддаватися підвищеним навантаженням, що спровокує надмірне зношування і передчасний вихід з ладу. Повітряний ресивер збільшить об'єм повітря, що нагнітається, що дозволить знизити частоту запуску електродвигуна. А це запорука довговічності служби всіх компонентів системи.
- Мінімізація пульсації тиску. Якщо пневмосистема працює від поршневого компресора, то повітря в магістраль буде видаватися нерівномірно. Надмірні пульсації тиску негативно впливають на роботу тих механізмів, які живить сама система. Встановлення повітряного ресивера на лінії нагнітання поршневого компресора дозволяє усунути пульсації.
А якщо врахувати той факт, що ціна даного обладнання дуже невисока, переваги від його використання практично видадуться ще суттєвішими.
Основні різновиди повітряних ресиверів
Сучасні виробники постачають на світовий ринок величезну різноманітність повітряних ресиверів різних конфігурацій та обсягів. Так, серед основних класифікацій виділимо такі:
- За просторовим положенням: горизонтальні та вертикальні. Тут потрібно орієнтуватися на конструктивне рішення вашої пневмосистеми. Вертикальні ресивери - це в основному обладнання великих обсягів, до 500 - 600 л і більше. При розміщенні він потребує мінімум вільного простору. Горизонтальні ресивери найчастіше відрізняються меншою місткістю. Нерідко їх підвішують безпосередньо над основним обладнанням, що дозволяє економити вільний простір.
- За матеріалами виготовлення. Найбільше застосування здебільшого виробництв отримали повітряні ресивери, виготовлені з вуглецевої сталі. Але не варто забувати про підвищену сприйнятливість до корозії. На підприємствах, де висуваються підвищені вимоги до гігієни, найчастіше повітряні ресивери виготовляються з нержавіючої сталі. Йдеться про компресорні системи, призначені для роботи в харчовій промисловості, фармацевтичній, медичній галузі та ін.
- За типом з'єднання. Цей параметр актуальний й не так окремих ресиверів, скільки повітряних накопичувачів, об'єднаних однією мережу. Так, паралельне з'єднання дозволяє отримати пневматичну систему з високим ступенем ремонтопридатності. У тому випадку, якщо ладу вийде один резервуар, його легко можна буде замінити на новий. До того ж таке компонування забезпечує ефективне використання пропускної спроможності резервуарів. Послідовне з'єднання накопичувачів повітря забезпечує якісне очищення потоку від масляних домішок та конденсату. Але треба враховувати, що аеродинамічний опір даних систем буде досить високим.
Щоб підібрати правильний повітряний ресивер, необхідно врахувати умови, в яких він має працювати, а також ряд додаткових моментів.
Моменти, на які варто звернути увагу під час виборів повітряних ресиверів
Щоб отримати обладнання, яке відмінно покаже себе в робочому процесі, порадує стабільністю, функціональністю, довговічною службою, у процесі вибору необхідно звернути увагу на наступні моменти:
- Тиск у контурі. Для побутових споживачів, зокрема пневматичних систем з компресорами невеликого вироблення, цілком буде достатньо повітряних накопичувачів з тиском до 10 бар. Якщо підбирається обладнання для установки у виробничі системи, слід звертати увагу на моделі повітряних ресиверів, що витримують тиск до 16-20 бар.
- Втрати тиску у контурі. Необхідно розуміти, що надмірне падіння тиску при проходженні через ті чи інші системи, у тому числі й безпосередньо саму місткість, негативним чином може позначитися на стабільності технологічного процесу і, відповідно, якості кінцевого продукту. Ми вже говорили про те, що максимальна втрата тиску буде спостерігатися в системах, що передбачають послідовну установку кількох місткостей.
- Пікові навантаження скидання. Річ у тому, що на багатьох підприємствах потреба стиснутого повітря протягом дня буде нестабільною й особливо актуальною саме в пік скидання. Повітря, що знаходиться в ресивері, допоможе впоратися з піковими навантаженнями, непідвладними компресору.
- Об'єм резервуара. Повинен підбиратися залежно від продуктивності компресора з урахуванням пікових навантажень, про які ми говорили вище. Сучасні виробники пропонують моделі, що вміщають до 1000 л стисненого повітря, або навіть більше. Тут закономірність досить проста — що продуктивніша система, то більшої місткості потрібен резервуар.
- Пропускна здатність. Даний параметр визначає, скільки повітря в одиницю часу може пропустити через себе той чи інший повітряний ресивер. Тут необхідно виходити з того, яке споживання у робочому середовищі буде у вашій компресорній системі. Чим вище вона виявиться, тим вищою має бути, відповідно, і пропускна спроможність накопичувача.
Підібрати найкращі повітряні ресивери за надійністю, функціональністю та ціною в Україні вам пропонує компанія «Гідромаркет». Пройдіть в каталог товарів, щоб максимально детально зорієнтуватися у різноманітності продукції та підібрати для себе ту модель, яка точно відповідатиме особливостям майбутнього робочого процесу. У цьому вам допоможе докладний опис кожної позиції, наведений у картках товару, а також менеджери компанії, які працюють у зручний для вас час. Для зв'язку зі спеціалістами скористайтеся онлайн-сервісами або зателефонуйте.
- Переробка сміття в Україні: питання, яке потребує комплексного підходуАктуальна проблема переробки сміття в Україні, показники у цифрах по нашій країні та країнах Європи, що підтверджують її серйозність. Знайомство з основними різновидами ресайклінгу, а також видами відходів, що подаються на переробку. Продукти, які можна отримати на виході шляхом утилізації відходів. Основні різновиди обладнання, яке може використовуватися на сміттєпереробних підприємствах, принцип їх влаштування, дії та види вихідної сировини.
- Вибираємо лебідку на трактор правильноЗнайомство з тракторними лебідками, їх основними різновидами, призначенням. Опис трелювальних лебідок та особливості їх використання у лісозаготівельній галузі, залежність місця встановлення на техніці від виду робіт, для яких вони призначаються. Тракторні лебідки, які стануть незамінним рішенням під час експлуатації техніки у поганих дорожніх умовах, на нестабільних ґрунтах, пересіченій місцевості. Опис основних видів, залежно від типу приводу. Рекомендації щодо вибору.