Гідравлічні фільтри: що це і навіщо потрібні
Більшість сучасної техніки спеціального призначення, а також багато вантажних автомобілів комплектуються гідравлічними системами. Завдяки цьому контуру транспортні засоби отримують можливість працювати з різноманітним додатковим та навісним обладнанням, що значно розширює сферу їх застосування та функціональні можливості. Щоб ця система працювала максимально коректно, з неї необхідно регулярно виводити частинки зношування та інші забруднення, які потрапляють в масло при його циркуляції по контуру.
І для вирішення цього завдання використовується гідравлічний фільтр – витратний компонент гідросистеми. Він здатний очищати масло від таких забруднень, як частинки металу, іржі, пил, фарба та інше компоненти, які потрапляють у контур при виконанні технічного обслуговування, а також виникають у процесі зносу компонентів, що труться. Своєчасна заміна гідравлічних фільтрів покликана значно продовжити період служби обладнання, а також запобігти появі у робочому процесі непередбачених аварійних ситуацій. Зараз познайомимося докладніше з конструктивним рішенням гідравлічних фільтрів, а також їх класифікацією та особливостями роботи.
Як влаштований гідравлічний фільтр
Конструктивно гідравлічний фільтр є досить простим елементом, що складається з наступних компонентів:
- Корпус. Виконаний у вигляді герметичної колби з нержавіючої сталі, алюмінію або міцного пластику. Вибір матеріалу залежить від того, для яких робочих умов призначається фільтр.
- Фільтрувальний елемент. Це і є компонент, який затримує всілякі забруднення. Так, він може виготовлятися з паперу чи скловолокна, а також із металевої сітки. Фільтри першого типу будуть одноразовими, тоді як другого – багаторазовими. У разі такі елементи можуть прослужити загалом до 8 років. У процесі технічного обслуговування виконується їхнє промивання спеціальною рідиною, а також продування стисненим потоком повітря.
- Індикатор наповнення. Це свого роду сигнальний елемент, що засвідчує рівень забруднення фільтра. Індикатори можуть бути електричними, візуальними та комбінованими (поєднують у собі перші два варіанти).
- Перепускний клапан. До обов'язків даного елемента входить перепуск частини рідинного потоку в тому випадку, якщо тиск на фільтрі перевищить 0,25 МПа. В іншому випадку можливий розрив корпусу, що призведе до забруднення всієї гідравлічної системи. Передбачено не у всіх модифікаціях.
Тепер перейдемо до знайомства з різновидами гідравлічних фільтрів.
Основні різновиди гідравлічних фільтрів
Сьогодні на техніку спеціального призначення, вантажні автомобілі та промислові верстати, механізми можуть монтуватися такі види гідравлічних фільтрів:
- Всмоктуючий. Це перший елемент у системі очищення олії. Він монтується безпосередньо в баку нижче рівня рідини або на всмоктувальній лінії гідронасоса. До його обов'язків входить очищення робочого потоку від різних механічних забруднень. Конструктивно такі фільтри складаються з целюлозної колби, сітки та металевих волокон. Вони можуть працювати при температурі трохи більш як 40 0С. Забезпечують грубе очищення потоку: затримують забруднення розміром 60-250 мкм. У конструкції обов'язково передбачено перепускний клапан. За ціною фільтри, що всмоктують, недорогі. Вони відрізняються простотою конструктивного рішення, що забезпечує високу надійність служби. Регенерації не піддаються, тобто вам необхідно їх просто міняти на новий при кожному технічному обслуговуванні.
- Напірні. Це вже фільтр тонкого очищення, встановлений після насоса та перед гідророзподільником. Покликаний забезпечити надійний захист золотника та вихідних каналів від забруднень. Зважаючи на те, що такі фільтри працюють під високим тиском, вони оснащуються знімною колбою, виготовленою з високоміцних сплавів. Як фільтруючий елемент використовується неорганічне волокно, просочене смолою. Чи здатні фільтрувати робочий потік у широкому діапазоні характеристик. Відрізняються стабільністю роботи у температурному діапазоні 1-80 0С. При цьому температура навколишнього середовища може перебувати в межах мінус 40 до плюс 40 0С.
- Зливні. Такі фільтри ще називають зворотними. Вони монтуються безпосередньо перед гідробаком та забезпечує максимально тонку фільтрацію робочого потоку. Розраховані на дуже високий тиск, оскільки встановлені в останній точці контуру. Корпус виготовляється з алюмінію або чавуну, а елемент, що фільтрує, — з паперу або гофрованого хімічного волокна. Для забезпечення підвищеної жорсткості виробу додатково у деяких моделях передбачена металева сітка. Найчастіше монтується на спецтехніку попарно, що забезпечує підвищену стабільність робіт, навіть якщо один фільтр занадто забрудниться.
Також сучасні виробники пропонують покупцям гратчасті, поверхневі та щілинні гідравлічні фільтри. Так, гратчасті моделі здатні затримувати тільки великі забруднення, адже використовується металева сітка достатнього щільного плетіння. Щілинні фільтри конструктивно виконані у формі металевих пластин, покритих смолою. Забезпечують досить високі показники очищення. Поверхневий пристрій гарантує дуже якісну затримку забруднень. Виготовляється з нетканої синтетичної основи або спеціального паперу.
Щоб правильно підібрати відповідний гідравлічний фільтр під свої робочі умови, вам необхідно звернути увагу на такі параметри, як тонкість фільтрації, ступінь очищення, кількість робочих циклів до заміни або промивання, а також здатність поглинання робочого елемента. Усі параметри, які будуть потрібні вам при виборі відповідної моделі, наведено в описі позиції в каталозі «Гідромаркет». Серед представленого асортименту ви обов'язково підберете гідравлічний фільтр для себе як за технічними параметрами, так і за ціною.
- Переробка сміття в Україні: питання, яке потребує комплексного підходуАктуальна проблема переробки сміття в Україні, показники у цифрах по нашій країні та країнах Європи, що підтверджують її серйозність. Знайомство з основними різновидами ресайклінгу, а також видами відходів, що подаються на переробку. Продукти, які можна отримати на виході шляхом утилізації відходів. Основні різновиди обладнання, яке може використовуватися на сміттєпереробних підприємствах, принцип їх влаштування, дії та види вихідної сировини.
- Вибираємо лебідку на трактор правильноЗнайомство з тракторними лебідками, їх основними різновидами, призначенням. Опис трелювальних лебідок та особливості їх використання у лісозаготівельній галузі, залежність місця встановлення на техніці від виду робіт, для яких вони призначаються. Тракторні лебідки, які стануть незамінним рішенням під час експлуатації техніки у поганих дорожніх умовах, на нестабільних ґрунтах, пересіченій місцевості. Опис основних видів, залежно від типу приводу. Рекомендації щодо вибору.