Як вибрати міні-екскаватор
Міні-екскаватори — надзвичайно потрібна категорія техніки спеціального призначення у багатьох галузях народного господарства. Їх повсюдно використовують комунальні служби, будівельна та дорожньо-будівельна галузь, сільське господарство та ін. Такі машини поєднують у собі високу продуктивність, ефективність та стабільність роботи, попри малогабаритні розміри. За своєю функціональністю вони не поступаються повнорозмірним екскаваторам і можуть використовуватися там, де велика техніка не зможе працювати: ґрунти, обмежений вільний простір та ін.
Але, треба розуміти, що функціональність та стабільність роботи міні-екскаватора безпосередньо залежатиме від того, наскільки правильно ви підберете модель під вирішення майбутніх виробничих завдань. Зараз зупинимося більш докладно на тому, що являє собою дана машина, а також основні моменти, які безпосередньо впливають на її вибір.
Відмінні риси міні екскаваторів
До категорії міні-екскаваторів відносять землерийні машини, експлуатаційна маса яких знаходиться в діапазоні від 0,8 до 8 т. Переважна більшість такої техніки базується на гусеничному шасі. Завдяки цьому вони можуть працювати на нестабільних, в'язких ґрунтах, болотистих місцевостях, тому що навантаження рівномірно розподіляється на досить великій площі. Але водночас дані машини відрізняються невеликою швидкістю пересування: в середньому від 2 до 5 км/год по майданчику. Між об'єктами міні-екскаватори необхідно перевозити на платформі трала або будь-якого іншого вантажного автомобіля, але це не складе особливих труднощів через невеликі габарити.
Також треба розуміти, що така техніка за продуктивністю поступатиметься повнорозмірним аналогам. Також вона відрізнятиметься меншою глибиною копання, не такою великою висотою вивантаження. Але для виконання дуже великого спектра виробничих завдань їх функціональних можливостей буде більш ніж достатньо. До того ж міні-екскаватори будуть маневреними, що зробить їх незамінними при роботі в умовах обмеженого вільного простору. За допомогою такої техніки можна навіть виконувати демонтаж будівель, у тому числі міжповерхових перекриттів.
Щоб правильно підібрати міні екскаватор, необхідно звернути увагу на такі моменти:
- Тип гусениць та ходова частина.
- Конфігурація стрілки.
- Потужність силового агрегату.
Розглянемо всі ці аспекти докладніше.
Тип гусениць та ходова частина міні екскаватора
Ми вже говорили про те, що переважна більшість міні-екскаваторів ґрунтується на гусеничному шасі. Воно може бути або сталевим, або гумовим. Так, сталеві гусениці відрізнятимуться вищою прохідністю та міцністю. Але їх не рекомендується використовувати на асфальтовому покритті, газонах та інших м'яких ґрунтах. Гума — м'якша, легша, вона не пошкоджує ні тротуари, дні дороги, ні газони. Якщо вибираєте варіант для ландшафтних робіт, то оптимально вибрати міні-екскаватор із гумовими гусеницями.
Своєю чергою ходова частина міні-екскаватора також може бути двох видів:
- Фіксована. Такі міні-екскаватори будуть більш стійкими, але при цьому їхня маневровість і рухливість будуть дещо обмежені.
- Рухомий. Тут передбачено гнучке шарнірне з'єднання, що наділяють машину підвищеною маневровість. Також таке рішення дозволило зробити колісну базу ще вужчою, підігнавши її практично під ширину корпусу машини. Для робіт у замкнутих просторах це буде найефективнішим рішенням.
Конфігурація стріли міні-екскаватора
Стріла - це один із конструктивних елементів міні-екскаватора, до функціональних обов'язків якого входить утримання навісного обладнання. Від її конфігурації безпосередньо залежить зручність та ефективність виконуваних робіт. Так, фіксована стріла буде надійно закріплена на корпусі й зможе переміщатися виключно одночасно з поворотом з моєї машини, своєю чергою рухливі моделі здатні переміщатися в горизонтальній площині, що дозволяє виконувати роботи з підвищеною точністю.
Також хочемо звернути вашу увагу на виліт хвоста кабіни. Для малогабаритної техніки це досить важливий параметр. Оптимально, щоб він був близьким до нуля. Так техніка зможе виконувати роботи, перебуваючи у безпосередній близькості від стіни, не чіпляючись за перешкоди.
Потужність силового агрегату
Від потужності двигуна міні-екскаватора безпосередньо залежать і ходові якості, і те зусилля, яке передаватиметься на виконавчі механізми. Чим вищою буде потужність, тим із більш серйозними виробничими завданнями зможе впоратися ваша машина. Цей параметр обов'язково наводиться у технічних характеристиках моделі. Але також треба розуміти й просту залежність: чим більша потужність силового агрегату, тим більшою буде й експлуатаційна маса самої машини.
Також обов'язково звертаємо увагу на тип навісного обладнання, що йде в комплекті з технікою. Воно повною мірою має відповідати тим завданням, які стоятимуть перед міні-екскаватор у ваших робочих умовах. Насамкінець варто оцінити технічні характеристики машини, а саме глибину копання, висоту вивантаження ґрунту та ін. Усі параметри, які будуть потрібні вам при виборі міні-екскаватора ви знайдете в описі позицій у нашому каталозі товарів. Також можна звернутися за додатковими консультаціями та професійною допомогою у виборі до фахівців компанії Hydromarket.
- Переробка сміття в Україні: питання, яке потребує комплексного підходуАктуальна проблема переробки сміття в Україні, показники у цифрах по нашій країні та країнах Європи, що підтверджують її серйозність. Знайомство з основними різновидами ресайклінгу, а також видами відходів, що подаються на переробку. Продукти, які можна отримати на виході шляхом утилізації відходів. Основні різновиди обладнання, яке може використовуватися на сміттєпереробних підприємствах, принцип їх влаштування, дії та види вихідної сировини.
- Вибираємо лебідку на трактор правильноЗнайомство з тракторними лебідками, їх основними різновидами, призначенням. Опис трелювальних лебідок та особливості їх використання у лісозаготівельній галузі, залежність місця встановлення на техніці від виду робіт, для яких вони призначаються. Тракторні лебідки, які стануть незамінним рішенням під час експлуатації техніки у поганих дорожніх умовах, на нестабільних ґрунтах, пересіченій місцевості. Опис основних видів, залежно від типу приводу. Рекомендації щодо вибору.