Де використовується аксіально-поршневий насос
Аксіально поршневий насос - один з різновидів агрегатів об'ємного принципу дії, що належать до гідравлічних машин. У ньому механічна енергія перетворюватиметься на зусилля рідинного потоку, яка й виконуватиме роботу. Більшість моделей, які представлені в даній категорії обладнання може працювати і як гідромонітор, тобто перетворювати гідравлічну енергію в крутний момент на валу, тобто механічну. Як перші, і вторі отримали широке застосування практично. І використовуються в техніці спеціального призначення, для приводу промислових верстатів та механізмів та багатьох інших областях.
Зараз познайомимося докладніше про те, що є аксіально-поршневий насос, у яких областях він використовується, його перевагами й недоліками.
Особливості аксіально-поршневих насосів
Ми вже говорили про те, що аксіально-поршневий насос належать до агрегатів об'ємного принципу дії. Це означає, що працює коштом зміни обсягу робочих камер. Такі камери тут сформовані спеціальними розточуваннями в блоці циліндрів. Самі камери розташовуються в тій же площині, що і поршні, центральна вісь. Коли приводний вал починає обертатися, поршень починає своє переміщення камерою вгору, а потім вниз, що спричинить зменшення та збільшення обсягу порожнини й, відповідно стиснення і всмоктування робочої рідини.
Робочі камери аксіально поршневого насоса пов'язані безпосередньо з всмоктувальним та нагнітальним патрубками. Через них і здійснюється забір рідинного потоку та його передача на виконавчі механізми. Конструктивно цей агрегат складається з наступних елементів:
- поршні або плунжери: робочі елементи, що входять в блок циліндрів;
- елементи шатунного типу, що з'єднують самі поршні та провідний вал;
- провідний вал, вихідний кінець якого з'єднується з приводом;
- корпус: залежно від конфігурації насоса може вміщати одну робочу секцію та більше;
- розподільний клапан: регулює робочі потоки між секціями.
Продумане до дрібниць конструктивне рішення стало запорукою завидних технічних характеристик, що, своєю чергою, сприяло широкому поширенню гідронасосів аксіально поршневого типу на ринку.
Області застосування аксіально-поршневих гідронасосів
Гідравлічні насоси аксіально-поршневого типу набули широкого застосування в гідравлічних приводах, які працюють при тиску до 32 МПа. Так їх повсюдно можна побачити на техніці спеціального призначення, що працює при підвищених навантаженнях. Вони встановлюються в гідравлічних системах екскаваторів, бульдозерів, техніки, що працює в гірничодобувній промисловості, кранах, дорожніх катках та ін. Також за допомогою аксіально-поршневих насосів в дію наводяться преси, металообробні верстати та багато іншого промислового обладнання. Їх можна навіть побачити у літаках.
Незамінні дані агрегати будуть у приводах обладнання, що вимагають досить високої потужності, аж до 60 кВт. Широкому поширенню також сприяли досить малі радіальні розміри: значно полегшується монтаж обладнання. Аксіально-поршневі гідронасоси можуть експлуатуватися при частоті обертання ротора до 25 с-1, а коефіцієнт корисної дії при цьому будуть знаходитися в межах від 85 до 92%.
Але перш ніж експлуатувати це обладнання, необхідно чітко розуміти, що воно буде дуже чутливим до якості масла. Ступінь його фільтрації повинен виконуватися з тонкістю до 10 мкм (оптимальний показник) або 25 мкм (граничний показник).
Переваги та недоліки насосів аксіально поршневого типу
Якщо говорити про переваги аксіально поршневих гідронасосів, то тут варто виділити такі аспекти:
- створення високого тиску на виході, що дозволить виконавчим механізмам виконувати важчі та енерговитратні роботи;
- можливість регулювання робочого об'єму та, відповідно подачі рідини в широкому діапазоні та з високою плавністю;
- невеликі габарити та вага при високому ККД, що вражає частоті обертання;
- досить мала інерційність, що забезпечує швидку зупинку за необхідності;
- енергомісткість на одиницю маси досить висока і може досягати 12 кВт/кг у ряді високооборотних моделей;
- висока ремонтопридатність, зручний та простий монтаж, обслуговування.
Але, поряд з такими більш ніж вагомими перевагами є ряд недоліків. Зокрема, досить складна конструкція, наявність компонентів, що труться, вимагатимуть регулярного обслуговування. В іншому випадку надійність і довговічна служба агрегатів буде знижуватися. Також підвищені вимоги пред'являються і до олії: у ньому не повинно бути сторонніх включень. Ще за їх роботи можливі стрибки тиску, що пов'язані з пульсацією подачі робочої рідини. Але ці параметри знаходяться в допустимих межах і не позначаються негативно на працездатність агрегатів та виконавчих механізмів загалом.
Пройдіть в каталог товарів компанії «Hydromarket», щоб познайомитися докладніше з асортиментом аксіально-поршневих насосів від провідних світових виробників, технічними характеристиками та підібрати варіант, який повною мірою відповідатиме вашим робочим умовам і тій техніці, на яку він монтуватиметься. За додатковими консультаціями звертайтесь до менеджерів компанії у зручний для себе час.
- Переробка сміття в Україні: питання, яке потребує комплексного підходуАктуальна проблема переробки сміття в Україні, показники у цифрах по нашій країні та країнах Європи, що підтверджують її серйозність. Знайомство з основними різновидами ресайклінгу, а також видами відходів, що подаються на переробку. Продукти, які можна отримати на виході шляхом утилізації відходів. Основні різновиди обладнання, яке може використовуватися на сміттєпереробних підприємствах, принцип їх влаштування, дії та види вихідної сировини.
- Вибираємо лебідку на трактор правильноЗнайомство з тракторними лебідками, їх основними різновидами, призначенням. Опис трелювальних лебідок та особливості їх використання у лісозаготівельній галузі, залежність місця встановлення на техніці від виду робіт, для яких вони призначаються. Тракторні лебідки, які стануть незамінним рішенням під час експлуатації техніки у поганих дорожніх умовах, на нестабільних ґрунтах, пересіченій місцевості. Опис основних видів, залежно від типу приводу. Рекомендації щодо вибору.