Як вибрати каток дорожній?
Будівництво та ремонт доріг, пішохідних зон тротуарів, стоянок, парковок та інших майданчиків з використанням асфальтобетонних сумішей обов'язково передбачає використання такої техніки спеціального призначення, як дорожній каток. Сучасні виробники пропонують такі машини в дуже широкій різноманітності технічних рішень. ви зможете підібрати моделі, які впливають на поверхню, що ущільнюється, виключно власною вагою або ті, в яких додатково забезпечується ще й вібраційне зусилля. Поряд з катками для асфальтобетонних складів на ринку також представлені моделі, які призначені для ущільнення ґрунту, підкладки з каміння, піску, щебеню. Різним може бути також кількість і тип вальців: одне і двовальцеві, гладкі, паличкові, ґратчасті, пневмоколісні.
Зараз наведемо низку рекомендацій, скориставшись якими, ви зможете підібрати потрібну модель спецтехніки під ваші робочі умови.
Рекомендації щодо вибору дорожнього катка
Щоб правильно підібрати дорожній каток під майбутні робочі умови необхідно комплексно підійти до цього процесу та звернути увагу на різні параметри. Так, ми рекомендували б оцінити наступні моменти:
- Технічні вимоги щодо якості готового покриття.
- Тип дороги, яку планується облаштовувати.
- Тип матеріалу, що ущільнюється.
Познайомимося з кожним із цих аспектів більш детально. Завдяки наведеним рекомендаціям ви зможете швидко зорієнтуватися в особливостях цієї спецтехніки та підібрати ту модель, яка оптимально підійде під ваші робочі умови. Відразу обмовимося: якщо у вас у пріоритеті максимальна швидкість та точність виконання робіт, варто звернути увагу на вібраційну дорожню ковзанку. Тут додатково передбачено віброзбудливий механізм. Згенерована вібрація в комплексі з власною вагою валка забезпечує більш швидке та якісне ущільнення матеріалу. Статичні моделі - це варіант для доріг, що передбачають неглибоке ущільнення матеріалу.
Технічні вимоги до якості готового покриття
Вибираючи дорожній каток, ви повинні розуміти, які безпосередньо завдання стоять перед вами в найближчому майбутньому:
- Якщо необхідно забезпечити рівномірне ущільнення, оптимальним рішенням тут будуть комбіновані катки. Така техніка не впливатиме на початкову в'язкість ґрунту, тобто не сформує хибне ущільнення, що могло б негативно позначитися на якості готового полотна. Річ у тому, що хибне ущільнення надалі приведе до просідання частини дороги, особливо після проїзду по ній завантаженої машини.
- Якщо необхідно забезпечити досить рівномірне та якісне ущільнення на дорогах місцевого призначення із середнім вантажопотоком, то цілком можна використовувати 2-х вальцеві катки. За один прохід вони виконуватимуть подвійну роботу, що значно скоротить терміни будівництва та забезпечити досить непогане ущільнення. Тут слід розуміти, що чим більша експлуатаційна маса дорожнього катку, тим більше зусилля вона надаватиме на поверхню, що ущільнюється.
- Якщо виконується ущільнення шару, товщиною менше ніж 6 см, то для робіт в таких умовах цілком буде достатньо невеликого вібраційного пристрою, що генерує коливання з амплітудою 0,35-0,6 мм, експлуатаційною масою від 2 до 6 тонн. У цьому випадку можна буде уникнути нерівностей готового покриття та унеможливити пошкодження наповнювача. Якщо товщина шару, що ущільнюється, перевищує 10 см, то тут вже варто вибирати середні й великі дорожні катки (експлуатаційна маса від 6 до 10 тонн) з амплітудою до 1 мм.
Тип дороги, яку планується облаштувати
У процесі вибору дорожнього катку ви повинні чітко розуміти, які дороги ви плануєте за допомогою облаштувати. Тут важливий саме необхідний рівень дорожнього покриття:
- Облаштування магістралей національного рівня та доріг 1-2 класу передбачає використання великих вібраційних дорожніх катків. Для будівництва доріг класу 3 оптимально використовувати спецтехніку з гнучким роликом та масою в межах 3 тонн.
- Якщо як дорожнє покриття використовується цементобетонна суміш, то для її ущільнення підійде тандемний вібраційний каток, додатково оснащена приводною шиною.
- При укладанні асфальтобетонного полотна оптимальним рішенням буде вібраційний каток приводного типу.
У разі, коли має бути глибоке ущільнення, необхідно використовувати надпотужний дорожній каток, що переміщається з невисокою швидкістю.
Тип матеріалу, що ущільнюється
Залежно від того, ущільнення якого матеріалу передбачається у вашому випадку, є такі рекомендації:
- для ущільнення кам'янистої підкладки краще вибирати моделі з великою експлуатаційною масою, що дозволить забезпечити необхідне зсув матеріалу;
- для робіт з глиною, піском та ґрунтом спеціально розроблені ґрунтові котки;
- для ущільнення асфальтобетонних складів найкращим рішенням будуть моделі з вібраційними валками: забезпечують додаткове перемішування компонентів суміші;
- пневмоколісні котки забезпечує максимально рівномірне ущільнення.
Тепер, коли ви знаєте, на які моменти варто звернути увагу при виборі дорожнього катку, можна переходити до каталогу товарів компанії Hydromarket, щоб познайомитися з різноманітністю моделей, оцінити технічні характеристики та підібрати найкраще рішення під свої робочі умови.
- Переробка сміття в Україні: питання, яке потребує комплексного підходуАктуальна проблема переробки сміття в Україні, показники у цифрах по нашій країні та країнах Європи, що підтверджують її серйозність. Знайомство з основними різновидами ресайклінгу, а також видами відходів, що подаються на переробку. Продукти, які можна отримати на виході шляхом утилізації відходів. Основні різновиди обладнання, яке може використовуватися на сміттєпереробних підприємствах, принцип їх влаштування, дії та види вихідної сировини.
- Вибираємо лебідку на трактор правильноЗнайомство з тракторними лебідками, їх основними різновидами, призначенням. Опис трелювальних лебідок та особливості їх використання у лісозаготівельній галузі, залежність місця встановлення на техніці від виду робіт, для яких вони призначаються. Тракторні лебідки, які стануть незамінним рішенням під час експлуатації техніки у поганих дорожніх умовах, на нестабільних ґрунтах, пересіченій місцевості. Опис основних видів, залежно від типу приводу. Рекомендації щодо вибору.