Як вибрати дизельний генератор
Осінь та зима минулого року показали нам, що без альтернативних джерел електроенергії обійтися дуже складно. Це актуально і для приватних домоволодінь, і для магазинів, торгових та спортивних центрів, кафе, ресторанів, салонів краси, а також багатьох інших категорій бізнесу. Дарма що те, що поки що за вікнами літо, але українцям уже наполегливо рекомендують потурбуватися про власну енергонезалежність уже сьогодні, адже наступна осінь та зима також обіцяють бути непростими. Відключення світла повторюватимуться, а за прогнозами їхня тривалість становитиме до 8-10 годин на добу. І одне з найкращих рішень для забезпечення свого будинку чи комерційного об'єкта стабільною електроенергією – використання дизельних генераторів.
Основні переваги дизель-генераторів
Переважна більшість споживачів, які вибирають для себе електрогенератори, зупинили вибір на дизельних моделях завдяки їхній стабільній роботі. Таке обладнання здатне працювати без зупинок тривалий час. Щобільше, у такому режимі (при розігрітому силовому агрегаті) дизельне пальне згоряє набагато краще, що мінімізує викид шкідливих речовин в атмосферу. Те, яким буде час автономної роботи дизельного генератора безпосередньо залежить від місткості його паливного бака. Якщо говорити про стаціонарні моделі, то в середньому вони здатні безперервно працювати протягом 18-20 годин, тоді як мобільні генератори компактніші й зможуть працювати без дозаправлення 9-10 годин. Але тут треба звернути увагу на те, що дозаправлення обладнання можливе лише тоді, коли пристрій буде вимкнено та встигне охолонути.
Поряд із тривалою та стабільною роботою до переваг дизель-генератора також варто віднести:
- Великий моторесурс. У середньому цей показник становить 20-40 тис. мотогодин залежно від технічних показників обраної моделі, своєчасності обслуговування якості палива, що використовується. Цей параметр вказується виробником у технічному паспорті електрогенератора. Але при дотриманні експлуатаційних рекомендацій такі пристрої можуть прослужити досить довго: від 10 років і більше. Виробник обладнання вказує, скільки годин без зупинок може працювати цей агрегат. Після закінчення даного періоду часу необхідно зупинити обладнання та дати йому відпочити кілька годин. Хочемо звернути вашу увагу на те, що сьогодні на ринку представлені великі дизель-генератори, здатні виробляти електрику цілодобово.
- Незначне споживання палива. Двигун внутрішнього згоряння, що працює на дизельному пальному, в середньому споживає на 20-30% менше палива, ніж бензинові аналоги. Забезпечується це вищим коефіцієнтом стиснення дизеля, а також наявністю додаткової турбіни у конструкції. Завдяки цьому собівартість виробленого кіловата електроенергії суттєво знижується, що мінімізує і період окупності.
- Високий рівень безпеки в експлуатаційному процесі. Дизель - це те паливо, яке при контакті з сильно нагрітими елементами агрегату не займатиметься. До того ж через свою досить високу щільність таке паливо не виділяє і легкозаймистих парів. Сучасна автоматика регулює його роботу та запобігає неприємним аварійним ситуаціям.
- Підвищена термостабільність. Незначне споживання палива, а також особлива конструкція силового агрегату сприяє тому, що двигун нагрівається не так сильно, як у бензинових аналогах. А це означає, що для ефективного охолодження навіть потужних моделей цілком достатньо повітряного потоку.
На які моменти звернути увагу при виборі дизельних генераторів
Щоб правильно підібрати дизельний генератор, необхідно звернути увагу на такі моменти:
- Потужність. Тут необхідно виходити з того, що потужність, що генерується обладнанням, має оптимально збігатися з максимальним енергоспоживанням вашого об'єкта. Понад те, рекомендується передбачити 10-20% запас.
- Кількість фаз. А тут треба розуміти, для живлення якої мережі використовуватиметься обладнання. Відповідно виділяє однофазні (на 220 В) та трифазні (380 В) моделі.
- Тип силового агрегату. Дизельні мотори, що приводять в дію, генератори можуть бути мало оборотними й високобортними. Перші - варіант для потужних установок, другі - простіші й відмінно підходять для побутового застосування.
- Тип альтернатора. Він може бути щітковим та безщітковим. Так, щіткові моделі здатні стабільно працювати навіть при перевантаженнях, точно підтримуючи вихідну напругу. Але вони потребують активного охолодження. Безщіткові альтернативи можуть обходитися без додаткового охолодження, але можуть затягувати всередину бруд і вологу.
- Тип конструкції. Дизельні генератори можуть бути відкритими та закритими. Перший варіант - це модель побутового та напівпромислового класу з невисокою потужністю, другі - потужні стаціонарні установки.
Щоб підібрати дизельний генератор правильно, спочатку потрібно добре зорієнтуватися у різноманітності моделей, які пропонує сучасний ринок. Для цього пройдіть у каталог товарів «Гідромаркет». Рекомендуємо звернути увагу на технічні характеристики, наведені в описі кожної моделі. Також ви можете звернутися за додатковою консультацією та допомогою у виборі до менеджера компанії.
- Переробка сміття в Україні: питання, яке потребує комплексного підходуАктуальна проблема переробки сміття в Україні, показники у цифрах по нашій країні та країнах Європи, що підтверджують її серйозність. Знайомство з основними різновидами ресайклінгу, а також видами відходів, що подаються на переробку. Продукти, які можна отримати на виході шляхом утилізації відходів. Основні різновиди обладнання, яке може використовуватися на сміттєпереробних підприємствах, принцип їх влаштування, дії та види вихідної сировини.
- Вибираємо лебідку на трактор правильноЗнайомство з тракторними лебідками, їх основними різновидами, призначенням. Опис трелювальних лебідок та особливості їх використання у лісозаготівельній галузі, залежність місця встановлення на техніці від виду робіт, для яких вони призначаються. Тракторні лебідки, які стануть незамінним рішенням під час експлуатації техніки у поганих дорожніх умовах, на нестабільних ґрунтах, пересіченій місцевості. Опис основних видів, залежно від типу приводу. Рекомендації щодо вибору.