Що треба знати про гідравлічні складські візки
Сьогодні техніка спеціального призначення та відповідні механізми активно використовуються у багатьох галузях народного господарства, у побуті і не лише. Не винятком стали складські комплекси, логістичні центри, великі супермаркети, магазини. І тут широке застосування на практиці отримало якесь обладнання, як гідравлічні візки. З їхньою допомогою здійснюється переміщення різних категорій палетованої продукції, а також об'ємних штучних вантажів. Ще подібне обладнання називають рохлями, роклами. Найбільшого застосування вони отримали при обслуговуванні невеликих та середніх складів, а також супермаркетів. З їхньою допомогою прискорюються роботи, пов'язані з переміщенням вантажів, мінімізується фізичне зусилля від вантажників.
Зараз зупинимося докладніше на тому, що являє собою гідравлічний візок. Познайомимось із її конструктивним рішенням, експлуатаційними умовами. Також наведемо основні різновиди устаткування, представленого на ринку в даної категорії. Підкажемо на які моменти варто звернути увагу в процесі експлуатації пухлин, щоб продовжити період їхньої стабільної та безаварійної служби.
Конструкція та принцип роботи гідравлічних візків
Гідравлічний візок - досить просте рішення в конструктивному плані. Від звичайних тачок, які сьогодні також ще можна побачити на складах у магазинах, вона відрізняється наявністю спеціальних гідравлічних домкратів. З їх допомогою здійснюється підйом на невелику висоту та опускання вантажу по всій довжині вілл. Так, тут також буде потрібна фізична участь людини, зате прикладене зусилля буде мінімальним.
На сучасному ринку рохлі представлені в широкій різноманітності технічних та конструктивних рішень, дозволяючи покупцям легко та швидко підбирати моделі, які найбільше відповідатимуть індивідуальним побажанням, а також специфіці майбутніх робіт. Але все ж таки базове конструктивне рішення у всіх гідравлічних візках буде однотипним. Так, даний механізм у своєму найбільш простому виконанні складається з наступних вузлів:
- Ручка, на якій передбачено важіль управління. У більшості моделей її верхня частина гумова, що підвищує зручність у роботі.
- Гідравлічний механізм. Це невеликі гідравлічні домкрати на основі гідроциліндрів, які здатні піднімати вілли на невелику висоту в середньому до 10 см, а також опускати їх вниз до рівня підлоги.
- Вила з двома зубами. Є досить довгими металевими пластинами, на які і встановлюватимуться піддони, палети або укладаються інші вантажі.
- Колеса. Тут передбачені здвоєні поліуретанові колеса діаметром близько 20-25 см безпосередньо під ручкою, а також подвійні поліуретанові ролики маленького діаметру на краях вілл. Завдяки поліуретану вони здатні добре переміщатися за будь-якими типами підлогових покриттів, у тому числі й наливними, які сьогодні можна побачити здебільшого складських комплексів.
Як бачите, конструктивне рішення у гідравлічного візка досить просте, але водночас надійне та довговічне. До того ж, тут немає якихось складних механізмів, які вимагають від працівника складу спеціальних знань, навичок в управлінні. Досить знайомства з базовими правилами експлуатації та 10-15-хвилинної практики. У своїй більшості працівники складу набувають належного досвіду з управління роклами вже за першу робочу зміну.
Базові правила роботи з рохлями
Щоб потенційним покупцям було легше зорієнтуватися в особливостях роботи гідравлічного візка, наведемо ряд базових правил:
-
Один із ключових елементів даного складського обладнання – це гідравлічний вузол. І його по праву можна назвати найскладнішим блоком у конструкції візка. Гідравлічні циліндри наводяться за допомогою ручного механічного насоса. Його в дію наводитиме оператор шляхом натиску на важіль, розташований на ручці. Так буде створено необхідний тиск приводу гідроциліндра в дію. Щоб забезпечити обладнання тривалу та стабільну роботу необхідно регулярно проводити технічне обслуговування даного вузла, змінюючи ущільнення, масло.
2. Для того, щоб захопити піддони використовується вила. Вони пов'язані з гідравлічним вузлом через кутові консолі важільного типу. Завдяки поворотній рукоятці, якою сьогодні комплектується більша частина обладнання, захоплювати палети можна як у поздовжньому, так і в поперечному напрямку.
3. Щоб почати роботу з гідравлічним візком, спочатку його підкочують до піддонів і заводять вила під найнижчий з них. Далі приводиться в дію гідравлічний механізм і вила, на яких вже розміщені палети, піднімаються на невелику висоту. Це потрібно для того, щоб відірвати самі піддони від підлоги. Далі вантаж перевозиться у потрібне місце. Тут натисканням на ручку управління оператор спускає повітря з гідроциліндрів, тим самим опускаючи вілли в крайнє нижнє положення, а разом з ними — і піддони. Сам візок виїжджає і можна вирушати за новою порцією партії продукції.
Наведені правила та рекомендації актуальні абсолютно для всіх видів пухлин. Але щоб отримати обладнання, яке найкраще покаже себе саме у ваших експлуатаційних умовах, необхідно знати, які саме моделі представлені у продажу на сучасному ринку.
Основні різновиди складських гідравлічних візків
Усі рохлі, що представлені у продажу на сучасному ринку, відрізняється між собою конструктивним виконанням та, відповідно, експлуатаційними характеристиками. Так, в залежності від їх будови виділяють такі різновиди:
- Стандартна рокла. Найбільш прості в конструктивному плані та недорогі моделі, здатні працювати з вантажами, масою до 2 тонн. Призначені для експлуатації як усередині приміщень, так і на вулиці, оснащуються зносостійкими колесами. Широке застосування набули в магазинах, супермаркетах, невеликих складах.
- Широкі рокли. У такому обладнанні відстань між віллами значно більша, ніж у стандартних моделей. Воно становить 0,85 м. Це робить їх оптимальними під час роботи з негабаритною продукцією. До того ж, підвищеною міцністю тут відрізняється і сама конструкція. Це дозволяє працювати з вантажами масою понад 2 тонни.
- Рокли з вагами. У конструкції таких візків також передбачені ваги, що дозволяють вимірювати вагу продукції, що перевозиться. Самі ваги розташовані безпосередньо під гідравлічним механізмом, а датчики вбудовуються у вила. Середня похибка вимірювання такого обладнання трохи більше 1 кілограма. Але ви повинні пам'ятати, що ваги працюють від невеликих акумуляторів. Тобто періодично вам необхідно їх заряджати.
- Ножичні рокли. У конструкції таких гідравлічних візків додатково передбачено ножичний механізм, що забезпечує підйом платформи з вилами на певну висоту, часто не більше одного метра. Таке рішення зручне в тому випадку, якщо вам потрібно вивантажувати продукцію на низькі стелажі. Для підвищеної безпеки роботи часто використовуються не вілли, а цілісна металева платформа.
- Рокли підвищеної вантажопідйомності. Ще їх називають титанами. Поряд з іншими різновидами складських візків вони здатні піднімати вантажі масою до 5 тонн. Відрізняється посиленою конструкцією, потужною гідравлічною системою. Тільки незважаючи на свою високу вантажопідйомність, таке обладнання зберігає високу маневреність і потребує незначної фізичної участі людини.
- Рокли з укороченими вилами. Таке рішення розроблено спеціально для роботи на складах із вузькими проходами, а також у невеликих магазинах. Таке рішення наділяє складський візок підвищеною маневреністю та зручністю в роботі.
- Рокли з подовженими вилами. Довжина вил такого обладнання може досягати 2 м. Вони призначені переважно для роботи з великогабаритними вантажами. Нерідко з їх допомогою одночасно перевозять 2 ряди палетованої продукції, тим самим прискорюючи виконання робіт.
- Низькопрофільні. Всі вищеописані види гідравлічних візків призначаються до роботи з піддонами європейського зразка. Але якщо ви працюєте з продукцією з країн Азії або Штатів, то вам варто зупинити вибір саме на таких моделях. Їхнє нижнє положення - це всього 3,5 см над рівнем підлоги, в той час як гранично можлива висота підйому - 20 см.
Також в окрему категорію можна винести складські гідравлічні візки спеціального призначення. Сюди відносять обладнання, призначене для роботи у нестандартних умовах. Так, це можуть бути моделі з нержавіючої сталі, стійкі до негативного впливу навколишнього середовища, підвищеної вологості, лужних та кислотних продуктів, випарів, солей. Також до обладнання спеціального призначення відносять рохлі для рулонів. Їхні вілли виготовлені у формі трикутника. Для роботи в умовах сильно обмеженого вільного простору призначаються високоманеврові візки. Вони оснащуються спеціальними роликами, що забезпечують їх не лише поздовжнє, а й поперечне переміщення. Тобто, такі моделі зможуть проїжджати між перешкодами боком.
Подовжуємо період служби рохлей
Незважаючи на те, що вартість рохлі невисока, природним бажанням кожного власника обладнання продовжитиме період його безаварійної служби. І у цьому немає нічого складного. Достатньо буде просто дотримуватись наступних рекомендацій:
- Не використовуйте обладнання під час роботи з вантажами більшої маси, ніж зазначено у технічному паспорті обладнання. Якщо ви не дотримуватиметеся цього правила, гідравлічний механізм вийде з ладу, вимагаючи складного ремонту або повної заміни. А це вже більш ніж половина ціни всього обладнання.
- Навантаження між обома віллами в робочому процесі має бути приблизно однаковим. Якщо не дотримуватися цього правила, висока ймовірність деформації однієї з вілл, що в результаті негативно позначиться на ефективності та безпеці експлуатації візка.
- Поряд із регулярним обслуговуванням гідравлічного вузла також має перевірятися стан підшипників у роликах. Потрапляння туди пилу, забруднень, сторонніх предметів здатне призвести до заклинювання, тим самим ускладнюючи переміщення візка.
- Щоб підвищити тиск масла перед його подачею в гідравлічний циліндр, необхідно впливати рухами, що гойдають, на рукоять управління. Максимальна ефективність у цьому випадку забезпечуватиметься при повній амплітуді рух рукояті.
- Незважаючи на те, що ряд гідравлічних візків призначається для використання на вулиці, виробники все одно рекомендують застосовувати їх на рівних та чистих поверхнях. Наявність перепаду висот, ям, бруду та інших відчутних шорсткостей призведе до підвищеного зносу коліс і вимагатиме їх заміни на нові.
І останнє, про що повинен знати кожен з вас, так це про те, що надійність, довговічність і стабільність експлуатації гідравлічного візка безпосередньо залежить від його початкової якості. Купуючи дешеву продукцію сумнівної якості, ви ризикуєте тим, що вона вийде з ладу вже найближчим часом, вимагаючи дорогого ремонту, а то й повної заміни. Щоб цього не сталося, вибирайте продукцію виключно від надійних та перевірених виробників.
Саме такі пухки в широкому асортименті представлені в каталозі товарів «Гідромаркет». Вивчіть асортимент і технічні характеристики самостійно або зверніться за компетентною допомогою у виборі відповідної моделі під ваші робочі умови до фахівців компанії. Хочемо звернути вашу увагу на те, що всі пухирці з каталогу «Гідромаркет» – це виключно нова, сертифікована продукція від найкращих виробників. На неї діють офіційні гарантії на 1 рік.
- Переробка сміття в Україні: питання, яке потребує комплексного підходуАктуальна проблема переробки сміття в Україні, показники у цифрах по нашій країні та країнах Європи, що підтверджують її серйозність. Знайомство з основними різновидами ресайклінгу, а також видами відходів, що подаються на переробку. Продукти, які можна отримати на виході шляхом утилізації відходів. Основні різновиди обладнання, яке може використовуватися на сміттєпереробних підприємствах, принцип їх влаштування, дії та види вихідної сировини.
- Вибираємо лебідку на трактор правильноЗнайомство з тракторними лебідками, їх основними різновидами, призначенням. Опис трелювальних лебідок та особливості їх використання у лісозаготівельній галузі, залежність місця встановлення на техніці від виду робіт, для яких вони призначаються. Тракторні лебідки, які стануть незамінним рішенням під час експлуатації техніки у поганих дорожніх умовах, на нестабільних ґрунтах, пересіченій місцевості. Опис основних видів, залежно від типу приводу. Рекомендації щодо вибору.