Найменші зернозбиральні комбайни: які вони
На сучасному ринку виробників техніки спеціального призначення представлено величезну кількість компаній, що спеціалізуються на розробці та випуску зернозбиральних комбайнів. Поряд з величезним розмаїттям індивідуальних технічних характеристик одна з ключових відмінностей даних машин полягає в їх продуктивності. Так, якщо сьогодні проаналізувати ринок комбайнів, то у продажу можна знайти машини, які за 1 годину роботи можуть намочувати від 3,8 т до 38 т зернових продуктів. І про таку різноманітність виробники задумалися невипадково. Їхня робота була спрямована на задоволення запитів якомога ширшого кола споживачів. Зараз зупинимося докладніше у тому, що є маленькі комбайни, зокрема, яка саме техніка належить до цієї категорії. Також наведемо ТОП-3 моделі, які можна назвати найменшими на сьогодні на світовому ринку.
Який він, маленький комбайн
Необхідність у купівлі маленького зернозбирального комбайна виникає у малих та середніх фермерських господарств, у яких під посадку зернових культур виділено трохи більше 500 га поля. При цьому середня врожайність пшениці, жита в середньому становить близько 35 ц з 1 га. Це означає, що для роботи на таких полях цілком достатньо машин, продуктивність яких знаходиться в межах 6-8 т за 1 годину роботи. Це і є один із основних параметрів, за якими виділяють маленькі зернові комбайни. Цього буде цілком достатньо для того, щоб забезпечити досить швидке та ефективне збирання різних зернових культур. За всіма іншими параметрами та конструктивним рішенням такі машини мало чим поступаються більш габаритним аналогам. До інших технічних характеристик, властивих маленьким зерновим комбайнам віднесемо:
- ширина захвату жниварки: до 4 м;
- інтенсивність різання ножа: 1100-1220 циклів за 1 хвилину;
- ширина молотілки: 1000-1200 мм;
- діаметр молотильного барабана: 450-600 мм;
- потужність силового агрегату: 130-160 л.
Це саме ті параметри, які здатні забезпечити високу ефективність зернозбирального комбайна під час роботи на ділянках, площею до 500 га та середньою врожайністю 35 ц/га.
Переваги маленьких зернозбиральних комбайнів
До основних переваг таких машин відносять:
- високу ефективність робіт у заданих експлуатаційних умовах;
- підвищену маневреність, що робить ці машини дуже зручними при роботах на ділянках складної просторової конфігурації;
- за якістю зерна, що намолочується, маленькі комбайни не поступаються повногабаритним аналогам;
- споживання невеликої кількості пального, що робить їх надзвичайно енергоефективними.
Також високим тут буде рівень комфорту для операторів. Кабіна оснащується комфортними кріслами, що регулюються, продуманим розміщенням елементів управління. Найчастіше тут також є система кондиціювання. Це все те, що робить експлуатацію маленьких комбайнів зручною та ефективною в будь-яких умовах.
ТОП-3 моделей найменших комбайнів
Якщо говорити про найменші комбайни, представлені в лінійках провідних світових виробників такої категорії сільськогосподарської техніки, то тут варто виділити такі моделі:
- John DeereCWS-1450. Дана модель культового американського бренду виготовляється на сьогодні в Бразилії, але цей комбайн вже встиг чудово зарекомендувати себе на європейському ринку. Комплектується він барабанною молотильно-сепаруючою системою діаметром 610 мм. На барабані закріплено 8 біл, які можуть працювати під кутом 1120. Очищення зерна виконується через дві жалюзійні ґрати, загальною площею 4,6 м2. Завдяки наявності в конструкції високооборотного вентилятора забезпечується ефективне видалення потоку різних забруднень, у тому числі залишків рослинності, пилу. Виробник гарантує 1500 мотогодин безвідмовної роботи. При цьому технічне обслуговування рекомендується проводити кожні 500 мотогодин. Потужність силового агрегату такого комбайна складає 180 л. с. Комплектується бункером, місткістю 6 тонн. Швидкість розвантаження складає 55 л зерна за 1 секунду.
- CLAAS Avero-160. Це комбайн від відомого німецького виробника, який можна назвати найменшим з маленьких. Він призначається до роботи у малих господарствах. Комплектується класичною молотилкою (барабан бильного типу + відбійний бітер + клавішний соломотряс + гратчаста система очищення), ширина якої лише 1060 мм, а діаметр барабана - 450 мм. Оператор у робочому процесі може регулювати частоту обертання барабана в діапазоні від 500 до 1500 об/хв. У конструкції комбайна передбачена спеціальна пастка для каміння, яка затримуватиме всі великі тверді включення, запобігаючи їх попаданню в молотильну систему, тим самим продовжуючи термін служби обладнання. У системі очищення використовується вентилятор відцентрового типу, частоту обертання якого оператор регулюватиме безпосередньо з кабіни за допомогою електричного приводу. Також у барабані передбачені всі системи повернення необмолочених колосків, що у рази підвищує ефективність збирання зернових продуктів. Сам бункер відносно невеликий – всього 4,2 т, а швидкість його вивантаження – 51 л за 1 с. Подрібнення соломи тут здійснюється спеціальним подрібнювачем на 40 ножів. До цього комбайна можна підібрати кілька варіантів жниварок, шириною захвату від 3,71 і до 4,92 м. Також є можливість установки жниварок іншого призначення з шириною захвату аж до 5,6 м. За високу ефективність даного комбайна відповідає двигун бренду Perkins, потужністю 158 л. с. Місткість паливного бака - 400 л, чого буде достатньо для роботи машини без дозаправки протягом робочої зміни.
- New Holland ТС-5040. Ще один маленький комбайн від відомого бренду з класичною молотильною системою з барабаном, поворотним бітером та чотириклавішним соломотрясом. Вирізняється досить високою площею молотильної поверхні, що підвищує продуктивність робіт. Очищення зернового продукту від забруднень здійснюється за допомогою лопатевого вентилятора, здатного працювати в діапазоні від 350 до 1500 об/хв. Як і в попередній моделі, тут також передбачена система домолочування колосків, які залишилися необмолоченими при першому заході. Комплектується бункером на 4 тонни, а місткість паливного бака – 300 л. На ринок цей комбайн поставляється із двигунами потужністю 170 л. с. При цьому він відрізняється високим тиском упорскування палива, що забезпечує максимально високі показники стисливості повітряно-паливної суміші і, як результат, знижує споживання пального, підвищує енергоефективність.
Якщо вам потрібний маленький комбайн, звертайтесь до фахівців "Гідромаркет". Вони обов'язково підберуть ті моделі, які виявляться найбільш ефективними та продуктивними саме у ваших умовах. При цьому ви можете розраховувати на максимально вигідні ціни, надійні гарантії, сертифікати відповідності, що підтверджують оригінальність та високу якість техніки.
- Переробка сміття в Україні: питання, яке потребує комплексного підходуАктуальна проблема переробки сміття в Україні, показники у цифрах по нашій країні та країнах Європи, що підтверджують її серйозність. Знайомство з основними різновидами ресайклінгу, а також видами відходів, що подаються на переробку. Продукти, які можна отримати на виході шляхом утилізації відходів. Основні різновиди обладнання, яке може використовуватися на сміттєпереробних підприємствах, принцип їх влаштування, дії та види вихідної сировини.
- Вибираємо лебідку на трактор правильноЗнайомство з тракторними лебідками, їх основними різновидами, призначенням. Опис трелювальних лебідок та особливості їх використання у лісозаготівельній галузі, залежність місця встановлення на техніці від виду робіт, для яких вони призначаються. Тракторні лебідки, які стануть незамінним рішенням під час експлуатації техніки у поганих дорожніх умовах, на нестабільних ґрунтах, пересіченій місцевості. Опис основних видів, залежно від типу приводу. Рекомендації щодо вибору.