Вибираємо гідроциліндр на дровокол правильно
Сьогодні в процесі заготівлі дров все частіше використовуються спеціалізовані механізми, що забезпечують швидку, ефективну розколку чураків із мінімальними фізичними зусиллями з боку людини. У цьому випадку йдеться про таке обладнання, як гідравлічні дровоколи. Вони на практиці показали дуже високу ефективність при роботі з будь-якими породами деревини, у тому числі досить щільними. На практиці широко використовуються на підприємствах, що спеціалізуються на промисловій та напівпромисловій заготівлі дров. Але також можна знайти рішення для домашнього використання. Зараз зупинимося докладніше на чому варто вибрати гідравлічні дровоколи. Познайомся більш докладно із принципом їхньої дії. Розглянемо найпоширеніші причини поломок даного обладнання та підкажемо, як у разі необхідності підібрати один із найважливіших робочих елементів, зокрема гідравлічний циліндр.
Ключові переваги гідравлічних дровоколів
Заготівля дров - це досить складний і трудомісткий процес, що вимагає часу і чималих фізичних зусиль. Для полегшення цих робіт сучасний ринок пропонує користувачам таке обладнання, як гідравлічний дровокол. До найбільш вагомих переваг таких пристроїв варто віднести:
- Висока потужність та продуктивність. Гідравлічна система в рази збільшує зусилля, що прикладаються, що дозволяє обладнанню розколювати навіть досить великі в діаметрі заготовки, у тому числі і з твердих порід деревини.
- Продумана до дрібниць конструкція, що забезпечує високі показники безпеки. У більшості моделей передбачені надійні кріплення для чураків, що виключає їх ковзання, не передбачає додаткового утримання фізичною силою людини. Це дозволяє мінімізувати можливість травматизму в процесі заготівлі дров.
- Висока швидкість роботи. Немає сенсу порівнювати оперативність рубки дров за допомогою гідравлічного дровокола та сокири: різниця тут буде більш ніж відчутною та вагомою. Ви заощаджуєте не лише власний час, а й сили, що особливо актуально за необхідності виконання великих обсягів робіт.
Використовуючи це обладнання на практиці, ви буквально за кілька годин зможете забезпечити заготівлю дров для опалення невеликого будинку на місяць. Незважаючи на те, що обладнання досить надійне, довговічне, воно все ж таки вимагатиме певного обслуговування. Тільки так ви зможете забезпечити йому стабільне та тривале функціонування. Але щоб виконати дані роботи максимально коректно, необхідно розуміти, як влаштовано дане обладнання в конструктивному плані і які елементи найчастіше зазнають поломок.
Як влаштований та працює гідравлічний дровокол
Гідравлічний циліндр може виходити з ладу, як будь-яке інше обладнання. І відбутися це може не тільки через природне зношування його компонентів, який у будь-якому випадку спостерігатиметься при тривалій експлуатації, а й стане результатом інших факторів, зокрема:
- механічне ушкодження штоків;
- знос ущільнень, що призведе до розгерметизації гідросистем;
- потрапляння всередину різних забруднень, у тому числі частинки зношування, хімічних компонентів, які часто використовуються при чищенні обладнання;
- тривала експлуатація в умовах підвищених температур може призвести до зміни в'язкісних показників робочого середовища, в результаті чого масло не зможе виконувати роль мастила;
- перевищення допустимого робочого тиску, що може спричинити деформаційні зміни компонентів;
- нерегулярне технічне обслуговування, зокрема несвоєчасна заміна олії, що призведе до його надмірного забруднення.
Якщо ви не допускатимете подібних ситуацій, хто зможете значно продовжити вперед служби свого обладнання. Але якщо вже так сталося, що гідравлічний циліндр вийшов з ладу, вам необхідно підібрати новий агрегат і зробити заміну. Тільки так ви зможете поновити працездатність свого обладнання.
Нюанси вибору гідроциліндра для дровоколів
Більшість сучасних гідроциліндрів передбачає використання робочого елемента поршневого типу із внутрішнім діаметром гільзи щонайменше 80 мм. Це моделі двосторонньої дії. Тобто як прямий, так і зворотний хід у них здійснюватиметься за допомогою зусилля рідинного потоку. Але все ж таки тут необхідно виходити з того, заготовки якого діаметру і довжини ви плануєте розколювати в робочому процесі. Саме від цього залежить діаметр самого штока та його хід. Так, наприклад, моделі з поршнем 80 мм можуть комплектуватися штоками, діаметром 40 і 50 мм, але при цьому їх хід може бути 500 або 630 мм. Гідроциліндри зі 100-мм поршнями будуть оснащуватися штоками, діаметром 50 і 60 мм, а їх хід може бути 500 або 630 мм. Такі моделі будуть підходити для роботи з колодами досить великого діаметру. Оптимально, звичайно, підібрати такий гідроциліндр, який був раніше встановлений на вашому дровоколе. Так ви зможете бути впевненими в його повній сумісності та тон, що він працюватиме стабільно та надійно. В даному випадку вам варто заглянути у відповідний розділ каталогу «Гідромаркет», щоб ознайомитися з доступними рішеннями та вибрати ту модель, яка повною мірою відповідатиме вашим запитам. Якщо виникнуть труднощі, якщо будуть потрібні додаткові консультації, зв'яжіться з менеджерами компанії у зручний для себе час.
- Підйомні гідравлічні столи: все, що треба знати про обладнанняЗнайомство з гідравлічними підйомними столами, їх конструкцією та принципом роботи. Опис ключових переваг, характерних для даного обладнання, а також основних класифікацій з вантажопідйомності, конструктивного рішення, особливостей платформи, кількість секцій. Області застосування універсальних гідравлічних підйомних столів, а також ті роботи, з якими це обладнання справиться на практиці швидко, ефективно та безпечно.
- Штабелери: надійна техніка для роботи на складахЗнайомство з такою складською технікою, як штабелери, їх основним призначенням та сферою використання. Короткий опис конструкції штабелерів із зазначенням особливості призначення кожного вузла. Основні різновиди штабелерів, які набули широкого застосування в сучасних складських, логістичних комплексах, на виробництвах. Рекомендації, які дозволять зорієнтуватися у різноманітності обладнання та підібрати найбільш підходящу модель.