Вантажоперевезення з використанням рефрижераторів: що це за машини
Сьогодні під час транспортування різних категорій вантажів використовуються різні види спеціалізованої техніки. Якщо йдеться про перевезення продукції, яка потребує дотримання особливих температурних режимів, то в цьому випадку використовуються рефрижератори. Це машини, які оснащені додатковою системою охолодження, здатної підтримувати необхідну температуру транспортування всередині термічно ізольованого кузова. Зараз познайомимося докладніше про те, що ж є дані машини, яких видів вони бувають. Виділимо основні категорії вантажів, що транспортуються за їх допомогою, представлена інформація дозволить вам зорієнтуватися у різноманітності рефрижераторів та необхідності їх використання та при транспортуванні вашої продукції.

Що являє собою рефрижератор
Рефрижератори - цє техніка, розроблена спеціально для створення особливих температурних умов при перевезенні вантажів. У своїй більшості такі машини здатні створювати та підтримувати температурні показники в діапазоні від мінус 20 до плюс 20 0С. При цьому температура навколишнього середовища може знаходитись у межах від мінус 40 до плюс 40 0С. Це забезпечується додатковою установкою на транспортний засіб холодильно-опалювальної установки. У результаті ми отримуємо своєрідний холодильник на колесах. Як тільки температура всередині фургона опускається нижче заданих параметрів або навпаки, піднімається вище, запускається установка, яка працюватиме доти, доки не встановиться задане значення. Тобто, рефрижератор дозволяє забезпечити стабільність температурного режиму при транспортуванні вантажів. Подібні машини набули широкого застосування сьогодні на практиці. Вони використовуються як улітку, так і взимку. Незважаючи на те, що вартість транспортування вантажів у рефрижераторах вища, ніж у звичайних фургонах, ефективність їх використання на практиці все ж таки дуже і дуже висока: виключається псування товару разом, а разом з цим і збитки бізнесу. Сьогодні на ринку також представлені мультитемпературні рефрижератори. На відміну від звичайних моделей, внутрішній простір їхнього кузова розділений на окремі відсіки, в кожному з яких може підтримуватися різна температура. Подібне рішення відрізняється високою ефективністю там, де необхідне перевезення різних категорій вантажів, зокрема тих, що потребують різних умов транспортування.
Категорії вантажів для транспортування в рефрижераторах
Сучасний бізнес використовує рефрижератори для перевезення наступних категорій вантажів:
- Продукти харчування, які потребують особливих умов транспортування. Сюди можна віднести м'ясо, рибу, фрукти, овочі, молочну продукцію, заморожування та все те, що вимагає дотримання певних умов транспортування, щоб зберегти свіжість товару, його поживну цінність та смакові якості.
- Живі рослини. Це можуть бути квіти для букетів і в горщиках, саджанці дерев, чагарників, рулонні газони та ін. Все це досить делікатна категорія вантажів: навіть за незначного недотримання температурного режиму вони можуть втратити свій зовнішній вигляд, життєздатність, що загрожує власнику серйозними збитками.
- Товари медичного призначення. Це можуть бути лікарські препарати, різні реактиви та супутні речовини, чутливі до температурних перепадів. До цієї категорії також можна віднести і косметичні засоби, що при високих або навпаки низьких температурах можуть втрачати властивості, консистенцію.
- Біологічні матеріали Це може бути кров, плазма, різні органи та тканини для трансплантації, а також інші життєво важливі вантажі, які вимагають дотримання температури аж до часток градуса.
- Тварини, риби та інші живі організми. Подібне рішення реалізовано далеко не у всіх рефрижераторах, проте вони є на ринку. Тут крім температури та вологості також контролюється рівень освітленості, передбачаються підходящі місця для розміщення.
- Твори мистецтва, які можуть втратити свою якість, презентабельний зовнішній вигляд при температурних перепадах, надто високої або навпаки, низької вологості.
Здатність роботи з якими чутливими вантажами зробила рефрижератори надзвичайно затребуваними у сучасній логістиці. З їхньою допомогою можна організувати вантажоперевезення в будь-яку точку світу, будучи впевненими в тому, що продукція не зіпсується, збереже свою якість і буде безпечною у подальшому використанні.

Як влаштований та функціонує рефрижератор
Ті умови транспортування вантажів, які створює рефрижератор, - це результат його детальної продуманості та відповідного оснащення. Так, сам фургон виготовляється із спеціальних сендвіч-панелей, що мають низький коефіцієнт теплопередачі. У своїй більшості тут як наповнювач використовується пінополіуретан. Це нетоксичний матеріал, який можна використовувати разом із продуктами харчування. Його теплопровідність складає всього 0,035 Вт/м2, що можна назвати одним із найнижчих показників серед усіх теплоізоляційних матеріалів. До того ж він не сприйнятливий до дії цвілі та багатьох інших патогенних мікроорганізмів. Товщина стін може варіюватися від 4 до 8 мм. Герметичними тут також будуть і стики, що унеможливлює формування містків холоду. Двері, через які буде здійснюватися навантаження та вивантаження товару, мають сучасний гумовий ущільнювач, що забезпечує досить високі показники термічної ізоляції. Усередині фургон може бути обшитий фанерою, листами алюмінію або сталі з термомеханічними покриттям, нержавіючої сталі. У деяких моделях фанеру додатково покривають пластиковим ламінуванням, що підвищує стійкість внутрішніх стінок до різних механічних пошкоджень і продовжує період служби кузова. Оцинковане покриття також часто додатково обробляють полімерами ж або емаллю. До недавнього часу однією з серйозних проблем рефрижераторів була досить серйозна вага фургона, що автоматично знижувало масу товару, що транспортується. Але сьогодні виробники стали випускати на ринок безкаркасні моделі техніки, що дозволило зберегти корисний обсяг, але мінімізувати вагу самої конструкції. У рефрижераторах термічно ізольованими будуть не лише стіни, а й підлога, стеля. Вони також мають багатошарову конструкцію з теплоізоляційним матеріалом, що запобігає руху теплових потоків.
Щоб правильно підібрати той рефрижератор, який буде більш ефективним у ваших експлуатаційних умовах, необхідно добре орієнтуватися у різноманітності таких машин, зокрема їх класифікації. Тут передбачено умовний поділ на такі групи:
- За типом кузова. На сучасному ринку у продажу представлені рефрижератори, виконані у формі напівпричепа або самостійного спеціального шасі, на якому буде встановлений весь фургон. Якщо ви плануєте перевозити багато продукції і постійно, то другий варіант буде кращим, оскільки підсумкова вага самої машини буде тут менше. А це означає, що за рівних навантажень на шасі ви зможете перевезти більше товару.
- За типом встановленої холодильно-опалювальної установки. На сьогодні використовуються різні засади охолодження. Зокрема, установка може працювати від двигуна транспортного засобу або мати власне автономне джерело живлення. Перші в основному використовуються в невеликих рефрижераторах, оскільки потужна установка споживатиме досить багато енергії, що негативно позначиться на експлуатаційних характеристиках базової машини. Подібна проблема вирішена у моделях із зовнішніми джерелами живлення. Також сьогодні вже використовуються рефрижератори з холодильниками, оснащеними евтектичними плитами. Це рішення оптимальне для перевезень в умовах, коли двері відчиняються дуже часто. Насправді широке застосування отримали машинах, адаптованих під транспортування морозива.
- За температурним режимом. У разі йдеться у тому, яка температура може підтримуватися у фургоні. Виділяють низькотемпературні, середньотемпературні та високотемпературні рефрижератори.
Як бачите, варіантів дуже багато. І щоб підібрати найбільш підходящі рішення для себе необхідно враховувати, які типи вантажів ви плануєте перевозити за його допомогою, на які відстані, в яких обсягах, коли рік. Зорієнтуватися у всіх цих особливостях та вибрати найбільш відповідну модель рефрижератора допоможуть фахівці компанії «Гідромаркет». Зв'яжіться з ними по телефону або через онлайн-сервіси зв'язку, щоб отримати компетентну консультацію та професійну допомогу. А ось із самими моделями рефрижераторів та їх описом можна познайомитись у каталозі товарів.
- Самоскидні причепи та напівпричепи: особливостіЗнайомство з самоскидними причепами та напівпричепами, особливості та відмінності кожного варіанту, переваги та недоліки. Основні технічні характеристики причепів та напівпричепів самоскидного типу, які треба взяти до уваги при виборі техніки для себе. Правила правильної експлуатації.
- Кращі оприскувачі для садуЧим зумовлена необхідність використання садових оприскувачів. Ознайомлення з основними різновидами устаткування залежно від типу приводу: ручними, акумуляторними, бензиновими. Особливості, переваги, сфера застосування кожного варіанту пристроїв.