Штабелери: надійна техніка для роботи на складах
Штабелери — один із різновидів складського обладнання, що набула широкого застосування в різних логістичних центрах, на виробничих підприємствах та інших комерційних об'єктах, де передбачається переміщення та укладання різних категорій вантажів, у тому числі і на високі стелажі. Такі машини ідеально адаптовані під роботу за умов обмеженого вільного простору, вузьких проходів. Подібні механізми в рази здатні підвищити зручність і швидкість роботи складського персоналу, а також максимально задіяти весь корисний обсяг складу, мінімізувати фізичну участь людини, а також ризики, пов'язані з переміщенням важких вантажів.
Зараз зупинимося докладніше на тому, в яких робочих умовах можуть працювати штабелери і які завдання вони зможуть впоратися. Познайомимося із класичним конструктивним рішенням такого обладнання, основними різновидами. Приділимо увагу тому, як правильно вибрати цей механізм під ті чи інші експлуатаційні умови.
Штабелери: надійна техніка для роботи на складах
Штабелеры — одна из разновидностей складского оборудования, получившая широкое применение в различных логистических центрах, на производственных предприятиях и прочих коммерческих объектах, где предполагается перемещение и укладка различных категорий грузов, в том числе и на высокие стеллажи. Такие машины идеально адаптированы под работу в условиях ограниченного свободного пространства, узких проходов. Подобные механизмы в разы способны повысить удобство и скорость работы складского персонала, а также по максимуму задействовать весь полезный объем склада, минимизировать физическое участие человека, а также риски, связанные с перемещением тяжелых грузов.
Сейчас остановимся более подробно на том, в каких рабочих условиях могут работать штабелеры и с какими задачами они смогут справиться. Познакомимся с классическим конструктивным решением такого оборудования, основными разновидностями. Уделим внимание тому, как правильно выбрать данный механизмы под те или иные эксплуатационные условия.
Основні галузі використання штабелерів
Таке складське обладнання, як штабелери на практиці отримало широке застосування на об'єктах, укомплектованих дво- та триярусними стелажами. З їхньою допомогою можна піднімати вантажі на висоту плоть до 6 м. При цьому йдеться про вироби, вагою до 2,5 т. Залежно від модифікації це обладнання сьогодні повсюдно використовується у складських та логістичних комплексах, на виробничих підприємствах, у супермаркетах, терміналах транспортних компаній, портах. Вони будуть незамінними на будь-яких об'єктах, де потрібне переміщення та підйом на висоту важких штучних або палетованих вантажів.
Використовуючи штабелери, ви зможете механізувати такі технологічні операції:
- Розвантаження та завантаження автомобілів, що використовуються у вантажоперевезеннях. Здебільшого дані роботи виконуються у логістичних центрах, там, де є завантажувальна рампа. Сучасні штабелери не призначені для переміщення по асфальтованому покриття. Для їхньої стабільної та безпечної роботи обов'язковою буде наявність ідеально рівного покриття, яке зустрічається у сучасних логістичних центрах. Штабелери впораються із завантаженням машин різної тоннажності, починаючи від невеликих розвізних фургонів і аж до двадцятитонних фур євро-стандарту.
- Переміщення вантажів усередині виробничих складських приміщень. На практиці штабелери найбільшого застосування отримали в закритих цехах, складах з наливними або бетонними підлогами. Вони можуть працювати з різними штучними вантажами, що забезпечується використанням відповідних захватів або з вантажами, розміщеними на стандартних палетах.
- Розміщення вантажів на стелажах, а також паркан із них. Штабелери будуть ідеальним рішенням для досить вузьких проходів. Там, де інші види складської техніки не зможуть проїхати чи розвернутися. Завдяки великій висоті подачі вантажів вони можуть обслуговувати не тільки двоярусні, а й триярусні стелажі, забезпечуючи безпеку складування продукції.
Все це дозволяє з упевненістю стверджує, що штабелери - це універсальне складське обладнання, яке буде незамінним скрізь, де потрібно переміщення та укладання вантажів на стелажі, завантаження в транспорт.
Стандартне конструктивне рішення штабелерів
Відразу хочемо звернути вашу увагу на те, що ми говоримо про стандартне конструктивне рішення техніки, оскільки в залежності від модифікації воно може відрізнятися. Але все ж таки, основні вузли в будь-яких моделях обладнання будуть однаковими. Це:
- Рама з щоглою, на якій закріплюватимуться виконавчі механізми (вили, різні види захватів та ін.).
- Поворотні колеса. Вони можуть обертатися на 360 0. У своїй більшості вони виготовлені з поліуретану, чим і обумовлена можливість їх експлуатації на максимально рівних і гладких покриттях для підлоги.
- Гальмівна система. Забезпечує безпечну експлуатацію штабелерів. Блокує колеса, запобігаючи мимовільному зсуву техніки в процесі робіт.
- Система запуску. Приводить обладнання у дію.
- Блок керування. Це може бути як звичайна ручка, якою керуватиме оператор, так і дистанційний пульт або кермо, педалі швидкості, гальма.
- Підйомний механізм. Забезпечує вертикальне переміщення робочого елемента, зокрема вілл на висоту.
- Індикатори Це елементи, що сигналізують про справність всіх основних вузлів обладнання, а також заряду акумулятора.
- Безпосередньо виконавчі механізми. Як ми вже говорили вище, це вила, захоплення для рулонів, бочок тощо.
У комплектації штабелерів немає складних вузлів і механізмів, які могли б часто виходити з ладу, вимагати дорогого ремонту або заміни. Все це робить експлуатацію обладнання максимально стабільним, зручним і довговічним.
Основні різновиди штабелерів
Сучасні виробники пропонують споживчому ринку величезну різноманітність штабелерів, які відрізняються між собою типом приводу, наявністю або відсутністю системи стабілізації, типом завантаження (бічна або фронтальна), способом управління (супроводжувані, самохідні, комбіновані). Залежно від цих параметрів виділяють такі види техніки:
- Ручні із гідравлічним приводом. Такі штабелери є найпростішим у конструктивному плані рішенням, оснащеним гідравлічною системою для підйому вантажів на висоту. Вони повністю управляються оператором. Для їх переміщення необхідно прикладати фізичне зусилля, як і під час підйому вантажів. У більшості представлені моделями, вантажопідйомністю від 0,5 т до 2 т, а максимально можлива висота підйому - 3 м.
- Ручні з електрогідравлічним приводом. Досить схожі з ручними моделями в конструктивному плані, але тут вже є електропривод, який виключає використання фізичної сили під час підйому вантажів на висоту. Все це значно спрощує роботу оператора, а також підвищує швидкість робіт, що виконуються. Але все ж таки безпосередньо переміщення техніки виконуватиметься з використанням фізичної сили оператора.
- Електричні ведені. Такі машини передбачають повне керування оператором, який просто йтиме поруч. Швидкість переміщення тут невисока, трохи більше 6 км/год. Тут мінімізовано фізичну участь людини.
- Самохідні із підніжкою для оператора. На відміну від моделей з попередньої категорії, тут вже буде передбачена спеціальна відкидна підніжка, на якій оператор стоятиме в процесі руху техніки. Забезпечують більшу продуктивність робіт, зокрема завдяки швидкості переміщення до 6 км/год.
- З кабіною оператора. Це вже потужна, продуктивна техніка, де передбачено відкрите робоче місце оператора, зокрема сидіння, кермо, педалі швидкості та гальма. Призначений для експлуатації у великих складських та логістичних комплексах. Там, де є висока швидкість товарообігу. Підвищує комфортність роботи для людини.
- Вузькопрохідні. Відрізняються максимально компактними габаритами, що дозволяє використовувати їх у вузьких просторах між стелажами.
- Річтраки. Один із різновидів штабелерів, призначений для підйому вантажів на велику висоту, аж до 6 м завдяки телескопічній багатосекційній щоглі та вилам особливої конструкції. Вони здатні оперувати вантажами, розміщеними у глибині стелажів.
Тобто для того, щоб вибрати для себе відповідний штабелер, важливо чітко розуміти, під які робочі умови вони вам потрібні, а саме оцінити умови виробничого приміщення або складського комплексу, врахувати тип і масу вантажу, з якими доведеться працювати, а також швидкість товарообігу. Залежно від цих параметрів підбирається вантажопідйомність, допустима висота підйому обладнання, ємність акумуляторів, тип та розмір вил.
Ознайомитись з моделями сучасних штабелерів, їх основними характеристиками та вибрати найбільш підходящу модель під свої робочі умови можна у каталозі товарів «Гідромаркет». Також можете звернутися за консультацією та допомогою у виборі до фахівців компанії.
- Підйомні гідравлічні столи: все, що треба знати про обладнанняЗнайомство з гідравлічними підйомними столами, їх конструкцією та принципом роботи. Опис ключових переваг, характерних для даного обладнання, а також основних класифікацій з вантажопідйомності, конструктивного рішення, особливостей платформи, кількість секцій. Області застосування універсальних гідравлічних підйомних столів, а також ті роботи, з якими це обладнання справиться на практиці швидко, ефективно та безпечно.
- Переробка сміття в Україні: питання, яке потребує комплексного підходуАктуальна проблема переробки сміття в Україні, показники у цифрах по нашій країні та країнах Європи, що підтверджують її серйозність. Знайомство з основними різновидами ресайклінгу, а також видами відходів, що подаються на переробку. Продукти, які можна отримати на виході шляхом утилізації відходів. Основні різновиди обладнання, яке може використовуватися на сміттєпереробних підприємствах, принцип їх влаштування, дії та види вихідної сировини.