Підйомні гідравлічні столи: все, що треба знати про обладнання
Сучасне складське господарство використовує величезну різноманітність обладнання для переміщення, складування вантажів із мінімальними зусиллями з боку людини. І одним із надзвичайно популярних та затребуваних рішень тут, а також у багатьох інших промислових сферах по праву можна назвати гідравлічні підйомні столи. Це пристрій, який дозволяє піднімати робочу поверхню на висоту до 10 метрів всього за кілька секунд. Поряд зі складськими комплексами, логістичними центрами це обладнання також активно використовується в магазинах, автосалонах, автомайстернях, на різних виробничих підприємствах та ін.
Зараз познайомимося докладніше з конструкцією підйомних столів і тим, як вони працюють. Виділимо ключові переваги та основні різновиди. Розкажемо про основні сфери застосування даного гідравлічного обладнання.
Конструктивне рішення та принцип роботи гідравлічних підйомних столів
Незалежно від своєї модифікації, базове конструктивне рішення у всіх підйомних столів буде однотипним. Це безпосередньо сама платформа, одна або кілька пар ножиць та рама, на якій усе це закріплюватиметься. Також у конструкції присутня гідравлічна та електрична система. Працює все це так:
- У конструкції ножиць передбачені спеціальні катки, які переміщатимуться напрямними, розташованими в рамі. Інша сторона ножиць закріплюється на осях. Виходить, що в процесі складання та розкладання ковзанки будуть переміщатися по рамі, від чого платформа опускатиметься або підніматиметься відповідно.
- Основний елемент гідравлічної системи підйомних столів – це гідроциліндри. Саме вони створюють робочий тиск у контурі, який у свою чергу і наводить ножичний механізм у рух.
- Електрична складова підйомного столу приводить у дію гідроциліндр, а також забезпечує керування обладнанням та його безпечну експлуатацію. Зокрема, у разі перевантаження або будь-якої іншої аварійної ситуації автоматично блокуватиметься положення робочої платформи, що запобігатиме її опусканню, у тому числі й разом із вантажем.
- Як тільки вмикається двигун, гідроциліндр починає подавати високий тиск у гідросистему, платформа піднімається у верхнє положення. Зворотний спуск здійснюється під дією власної ваги або ваги вантажу, але також дуже плавно та безпечно. Можливість зупинки столу на тому чи іншому рівні контролюється кінцевими вимикачами або спеціальними оптичними датчиками. Додатково у конструкції сучасних підйомних столів передбачено спеціальну рамку безпеки. Вона змонтована по периметру платформи та оснащена спеціальними датчиками. Щойно буде дотик до цієї рамки. стіл відразу зупиниться і зафіксується в заданому положенні.
- Також сучасне обладнання наділене кількома ступенями захисту. Система безпеки спрацює у випадку, якщо зникне електрика, якщо обірветься рукав високого тиску, якщо буде допущено перевантаження.
При всій простоті гідравлічні столи відрізняються високою надійністю. Якщо ви вчасно проводитимете технічне обслуговування, змінюватимете масло та ущільнення, то зможете забезпечити практично необмежений період експлуатації обладнання.
Основні переваги підйомних столів
Гідравлічні підйомні столи можна назвати одним з найбільш універсальних і зручних у використанні різновидів складського обладнання. Широке застосування практично вони отримали різних галузях, що з наявністю низки більш, ніж вагомих достоїнств. Ось лише основні з них:
- значне прискорення та спрощення робіт, пов'язаних з підйомом важких вантажів на висоту, виконання вантажно-розвантажувальних робіт;
- низька ціна устаткування, щоб багато в чому зумовлено простотою конструктивного рішення;
- висока ефективність робіт мінімізує фізичне навантаження на персонал, підвищує швидкість виконання виробничих завдань;
- швидкий період окупності в комплексі з підвищеною надійністю та довговічністю служби пристроїв;
- просте і зрозуміле на інтуїтивному рівні управління, що дозволяє експлуатувати столи навіть людям, які не мають відповідних знань та навичок.
Різновиди підйомних столів
Усі підйомні столи, які представлені у продажу на сучасному ринку, можна класифікувати за такими ознаками:
- По вантажопідйомності. Виділяють моделі, здатні оперувати вантажами масою від 0,5 до 5 т.
- За кількістю секцій. Ви зможете підібрати для себе одно- та двосекційні підйомні столи. Моделі, оснащені подвійними ножицями, можуть бути горизонтального та вертикального позиціонування. У першому випадку забезпечується підйом на велику висоту, але при цьому вантажопідйомність виявиться невисокою, а в другому висота буде невеликою, зате високу вантажопідйомність.
- За конструкцією платформи. Можуть бути цілісні конструкції та моделі, що складаються з 2 окремих половинок. Останні зручні тим, що різні половинки можна укладати вантажі для підйому на різну висоту стелажа.
- За здатністю обертатися. Поряд із класичними моделями на ринку також представлені підйомні столи, оснащені спеціальним диском на основній платформі. Подібна конструкція дозволяє розгортати саму платформу під час виконання робіт, тим самим забезпечуючи більш зручний доступ до вантажів.
Така широка класифікація дозволяє легко вибирати гідравлічні підйомні столи, що виявляться найбільш функціональними і практичними саме у ваших експлуатаційних умовах.
Як можна використовувати на практиці підйомний стіл
Ми вже говорили про те, що підйомний стіл – це універсальне обладнання. І підтвердження цього — величезна різноманітність сфер використання:
- Як зрівняльна платформа. Використовуються там, де потрібно забезпечити переміщення вантажів між майданчиками, які розміщені на різному рівні. Як варіант, за допомогою їх можна подолати перепад висот між завантажувальною рампою і дном фургона вантажного автомобіля.
- Як елемент виробничого конвеєра. Таке рішення використовується на автоматизованих виробничих лініях, коли виникає необхідність переміщення заготовок верх або вниз.
- Як повноцінне робоче місце. Особливо зручним буде рішення при виконанні сортування продукції.
- В автомайстернях, автосалонах. Стане незамінним помічником для забезпечення гарного доступу до днища автомобіля.
- Як альтернатива вантажному ліфту, особливо в умовах, де потрібно подолати перепад висот до 10 м-коду.
- Як інвалідний підйомник. З їхньою допомогою можна забезпечити більш комфортний доступ до громадських місць.
Підйомні столи будуть незамінними скрізь, де необхідно забезпечити переміщення важких, негабаритних вантажів. Зайдіть в каталог товарів «Гідромаркет», щоб підібрати таке обладнання, яке найкраще відповідатиме вашим запитам та майбутнім роботам.
- Штабелери: надійна техніка для роботи на складахЗнайомство з такою складською технікою, як штабелери, їх основним призначенням та сферою використання. Короткий опис конструкції штабелерів із зазначенням особливості призначення кожного вузла. Основні різновиди штабелерів, які набули широкого застосування в сучасних складських, логістичних комплексах, на виробництвах. Рекомендації, які дозволять зорієнтуватися у різноманітності обладнання та підібрати найбільш підходящу модель.
- Переробка сміття в Україні: питання, яке потребує комплексного підходуАктуальна проблема переробки сміття в Україні, показники у цифрах по нашій країні та країнах Європи, що підтверджують її серйозність. Знайомство з основними різновидами ресайклінгу, а також видами відходів, що подаються на переробку. Продукти, які можна отримати на виході шляхом утилізації відходів. Основні різновиди обладнання, яке може використовуватися на сміттєпереробних підприємствах, принцип їх влаштування, дії та види вихідної сировини.